Kanada'da Öğrenci Hayatı

Kanada; yüksek yaşam standartlarına sahip bir ülke olarak bilinmektedir. Kanada'da öğrenci olmak; kaliteli üniversitelerdeki burslardan ve zengin program çeşitliliğinden faydalanmak demektir. Kanada'da öğrenci olanlar için hükümet bursları, özel ve üniversite bursları yer almaktadır. Karya Dil Okulları sayesinde Kanada'nın Toronto, Montreal, Calgary, Vancouver, Halifax ve Ottawa şehirlerinde dil eğitimi alma şansına sahip olursunuz.

Kanada'da Konaklama

- Öğrenci istediği takdirde okul, öğrenciye yurt tahsis etmektedir.

- Okula yürüme mesafesinde olan ev veya oda kiralamak mümkündür.

- Ev kiraları; kampüse yakınlığa, alışveriş merkezlerine, şehirlerin tanınırlığına ve ulaşım ağlarına göre değişmektedir.

- Kısa süreli konaklayacak öğrencilerin otel, hostel veya gençlik yurtlarını tercih etmesi tavsiye edilir.

- Uzun süreli konaklamalar ikiye ayrılır. Kampüs içi konaklama seçeneğinde en çok tercih edilen yöntem aile yanında konaklamadır. Okul, bu konuda öğrenciye yardım etmektedir. Kampüs içi konaklama seçeneğindeki diğer yöntem okul yurtlarıdır. Tek veya iki kişilk odalar öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

Kanada'da Yapılacak Aktiviteler

Kanada, dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında yer almaktadır.

- Dünyanın en etkileyici gelgitlerinin yaşandığı Fundy Körfezi; mutlaka ziyaret edilmelidir.

- Ayrıca, dünyanın en ilginç duvar resimlerini ve grafitilerini barındıran Toronto şehrine uğramak gereklidir.

- Banff Ulusal Parkı; muhteşem karlı manzarasıyla gezilecek yerler arasında ilk sırada olmalıdır.

- Vancouver Adası; dünyanın en iyi dağ bisikleti parkuruyla bisiklet sevenleri cezbeder.

- Sıradışı deneyimleri sevenler, Capilano Asma Köprüsü'nde mutlaka geçmelidirler.

- New Bruswick'in doğusunda yer alan Shediac'ta her yıl ıstakoz festivali yapılmaktadır.

- Dünyanın en uzun buz pisti olarak bilinen Rideau Kanalı'nda ocak ve mart aylarında buz pateni keyfi yapmak, öğrenciler için en güzel sosyal aktiviteler arasında yer alır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada’da Sertifika Programları Günümüzde yurtdışı eğitim seçenekleri ...
Yeni Zelanda Türkiye ile bulunduğu konum açısından en uzak olan ülke olarak değerlendirilebilir. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim