Yurtdışı Üniversite

Yurtdışında üniversite eğitimi almak son yıllarda hayal olmaktan çıkmıştır. Yurtdışında üniversite eğitimi almak ülkemizdeki sınav sisteminin giderek zorlaşması ve özel üniversitelerin pahalı olması nedeniyle daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Daha önceden, yurtdışında üniversite eğitimi almak sadece zengin insanların seçebileceği bir yol olarak düşünülürdü, ancak artık ülkemizdeki üniversitelerin maliyeti neredeyse yurtdışındaki üniversitelerle aynıdır.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak sizi birçok yönden geliştirecek, iş ve okul hayatınızda sizi birçok kişinin önüne taşıyacaktır. Türkiye’de günümüz şartlarında iş bulmak oldukça zorlaşmıştır. Mezun sayısı çok fazla olduğundan iş hayatına atıldığınızda rakiplerinizle ister istemez bir yarış içerisinde olacaksınız. Ancak yurtdışında eğitim almanın verdiği niteliklerden herkes farkında olduğu için, rakiplerinizden her zaman bir adım önde olacaksınız. Sadece aldığınız üniversite eğitimi değil, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmanız, yurtdışında kazandığınız kültürel zenginlikler hayatınız boyunca karşınıza çıkacak, size birçok kapıyı aralayacaktır. Yurtdışındaki üniversitelerin çoğunun müfredatı ülkemizden farklıdır. Ezber eğitimi değil daha çok pratiğe yönelik kalıcı bilgiler vermeyi amaçlamışlardır. Bu nedenle alanınızla ilgili pratik yapma şansınız daha çok olacak, kendinizi daha çok geliştireceksiniz.

Ülkemizde lisans eğitimi hazırlıkla beraber 5 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıldır. Yurt dışında birçok ülkede, örneğin İngiltere, lisans eğitimi 3, yüksek lisans eğitimi 1 senedir. Yani, yurt dışında eğitim aldığınızda zamandan da tasarruf edeceksiniz.

Yurtdışı üniversite eğitimi için kabul şartları

Yurtdışında doğrudan lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilmek için öncelikle gittiğiniz ülkenin dilini yeterince bilmeniz gerekmektedir. Yeterliliğinizi anlamak için bazı İngilizce sınavlarından aldığınız puanları görmek isteyeceklerdir. Bu sınavlar genelde TOEFL, IELTS, PEARSON ‘dır. Eğer bu sınavlara girdiğinizde diliniz yeterli gelmezse, yine yurtdışında dil eğitimi alabilirsiniz. Bir çok üniversitenin hem ülkeye alışmanız için, hem de dilinizi geliştirmeniz için hazırlık bölümleri vardır. Bu hazırlık bölümleri ülkemizdeki hazırlık yıllarına ek olarak, bölümünüzle de ilgili temel dersleri vermekte, böylece sizi akademik hayata da hazırlamaktadır. Hatta bazı okullarda, hazırlık eğitiminden sonra tekrar sınava girmeden bölüm eğitiminize geçebilirsiniz. Bu hazırlık eğitimine sadece diliniz yeterli olmadığı zaman değil, aynı zamanda not ortalamanız yeterli olmadığında da girersiniz. Çünkü bölüm üniversite eğitiminizde başarılı olmanız için bazı temek kavramlar ve terimleri öğrenmeniz gerekmektedir.

Yurtdışı eğitim alabileceğiniz ülkeler

Yurtdışında üniversite eğitimi deyince ilk akla gelen ülkeler İngiltere ve Amerika’dır. Bu iki ülke yurtdışında eğitim almak isteyenler için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Ayrıca Kanada ve Avustralya da oldukça fazla tercih edilen ülkelerdendir. Avrupa’daki ülkelerden ise İtalya, Hollanda, Fransa, Polonya gibi ülkeler Almanya ve Avusturya’nın arkasından gelmektedir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere, dil okulları ile çok fazla öğrenciye kaliteli eğitimler veren bir ülkedir. ...
Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte öğrenciler artık yurtdışında üniversite denklik ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim