Avustralya’da Yurt Dışı Eğitim

Türkiye’ye göre dünyanın bir ucunda yer alan Avustralya, sıcakkanlı halkıyla ve birçok farklı etnik kökenden halkıyla kozmopolit bir yapıya sahiptir. Resmi dilinin İngilizce olması ve halkının tamamının İngilizce konuşuyor olması, hem dil eğitimi almak hem de akademik eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için büyük avantaj sağlamaktadır. Yaşam standartları yüksek olan ülkenin eğitim kalitesinin iyi olması ve Amerika, İngiltere gibi ülkelere göre daha ucuz olması, dünyanın birçok yerinden öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca farklı etnik kökenden insanın yer alması, yabancı öğrencilerin daha kolay adapte olmasına ve ötekileştirilmemesine neden olmaktadır.

Avustralya’da Dil Okulu Eğitimi

Genel İngilizce, Akademik Amaçlı İngilizce, Bilgisayar, İşletme ve Uygulamalı Bilimler Alanları İçin Özel Amaçlı İngilizce, Lise Hazırlık, gibi dil eğitimi programlarının olduğu Avustralya’da dil okulu için en çok tercih edilen şehirler Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Gold Coast olmaktadır. Ayrıca Genel İngilizce becerileri ile hukuk, işletme, mühendislik ve yöneticilik gibi alanlar için İş İngilizcesi eğitimi almak da mümkün olmaktadır. Anadili İngilizce olan bir ülkede bu dili öğrenmenin en avantajlı yanı, pratik yapma olanağı sağlayarak sosyal hayatta da konuşmak durumunda olmaktır. Aktif ve kalıcı bir İngilizce eğitiminin en çabuk ve etkili yolu olan yurt dışı dil okulu eğitimi, Avustralya’nın kaliteli eğitim kurumları ve sıcakkanlı insanları ile hem eğlenceli hem de eğitici olmaktadır.

Avustralya’da Lisans Eğitimi

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri olan Sydney, Melbourne ve Adelaide ile Avustralya, yüksek kaliteye sahip eğitim kurumlarıyla Türkiye’de birçok öğrenci tarafından lisans eğitimi için tercih edilmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olmasının yanı sıra modern üniversiteleri, bilim ve araştırma odaklı eğitim anlayışıyla öğrencilerin donanımlı bir eğitim süreci geçirmelerini sağlamaktadır. 3 – 4 yılda tamamlanan lisans eğitimi, yeni kültürden insanlarla tanışmak ve farklı bir sosyal çevre edinmek için de büyük bir fırsat olmaktadır. Sosyal bilimler, eğitim ve bilim gibi konularda eğitim ve araştırma imkânını iyi derecede sunan Avustralya, Amerika ve İngiltere’den sonra eğitim için en çok tercih edilen üçüncü ülke olmaktadır. Avustralya’da lisans eğitimini tamamlayan öğrenciye devlet 3 ay daha barınma imkânı vererek öğrencinin çalışma vizesi almasına ve ülkede iş bulmasına destek olmaktadır. Sıcak, deniz ve kumsalıyla bir doğa harikası ülkesi olan Avustralya, öğrencilerin eğitim süresince hoşça vakit geçirmeleri ve farklı su sporları alanında kendilerini geliştirmeleri için de ideal bir ülke olmaktadır. Lisans eğitimine başvurmak isteyen yabancı öğrencilerin, İngilizce yeterlilik gösteren en az IELTS 6.00 veya TOEFL 213 belgelerine sahip olması, bu sınavlarından yeterli puan almadıkları takdirde de lisans öncesi hazırlık sınıflarına kayıt olma şartını yerine getirmeleri zorunludur. Ayrıca lise transkript belgesinin ibraz edilmesi ve ortalamanın 100 üzerinden en az 60 olması gerekmektedir.

Avustralya’da Yüksek Lisans Eğitimi

YÖK denkliği almış üniversitelerden mezun öğrencilerin Avustralya’da yüksek lisans programına başvurmaları mümkün olmaktadır. Başvuru sürecini iyi takip etmek ve son başvuru tarihinin geçmeden başvurunun tamamlanması büyük önem taşımaktadır. Bazı üniversiteler yüksek lisans için GMAT – GRE gibi sınav şartı sunmakta ve değerlendirmede bu sınav sonucunun skoru önemli yer tutmaktadır. Ayrıca yüksek lisans başvurusunda bulunan yabancı öğrencilerin İngilizce yeterliliği olmaması durumunda lisans eğitiminde olduğu gibi ilk sene hazırlık eğitimi imkânı sağlanmaktadır. Çoğunlukla 2 yıl süren yüksek lisans eğitimi, bazı üniversitelerde 1 ya da 1,5 sene sürmektedir. Başvuru için IELTS veya TOEFL sınav sonucu, Lisans diploması ve transkripti, not ortalamasının 2,5 ve üzeri olması, Özgeçmiş (CV), motivasyon mektubu, referans mektupları ve sanat, tasarım, mimarlık gibi bölümler için portfolyo evraklarının eksiksiz bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.

Avustralya’da Eğitim Alırken Çalışmak

Avustralya’da hem dil eğitimi hem de lisans veya yüksek lisans gibi akademik eğitim alan yabancı öğrencilerin birtakım hususları sağlamaları halinde part time – yarı zamanlı çalışmaları mümkün olmaktadır. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin yanı sıra 25 hafta ve üzeri dil okulu kaydı bulunan öğrencilerin haftalık 20 saati geçmeyecek şekilde part time çalışma hakları bulunmaktadır. Ayrıca lisans eğitimini tamamlamış yabancı öğrencilere 1 yıl çalışma ve oturma izni veren Avustralya, bu sürede sigortalı bir işte düzenli çalışması halinde göçmenlik başvurusu için de imkân tanımaktadır.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngilizce seviyenizi geliştirmek istiyorsanız bu noktada yurtdışında dil okullarına gitmeniz ...
Üniversite seçimi kariyeriniz ve çalışma hayatınız için atılacak ilk adımdır. Yurtiçi ve ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim