ABD’de Üniversite Okumak

Üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen kişilerin en fazla merak etmiş olduğu noktalar arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde nasıl üniversite okuyabilecekleri yer almaktadır. ABD’de üniversite okumak birçok ülkeye göre daha zordur. Çünkü ülkede çok fazla üniversite bulunuyor ve insanlar hangi okulu seçecekleri noktasında soru işaretlerine sahiptir.

ABD’de Üniversite Okumak İçin Yabancı Dil

Amerika’da yer alan üniversiteler eğitim verdikleri sırada eğitimlerini İngilizce olarak vermektedir. Bu yüzden üniversitelere başvuru yapıldığı sırada başvuru yapan kişiden İngilizce seviyesinin yeterli olduğunu gösteren belge talep edilmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan kişiler başvuru yaptıkları sırada olumsuz yanıt alma imkanına sahiptir. Karya Dil Okulu olarak sizlere hizmet verdiğimiz noktada İngilizce bilginizin en iyi seviyeye gelmesi için ve üniversitelere başvuru noktasında onaylanması adına yardımcı oluyoruz.

Yabancı dil için genellikle üniversiteler TOEFL skoru istemektedir. İstenilmekte olan TOEFL sonucu da okuldan okula göre değişiklik gösterebilmektedir. Gidilmesi planlanan okulun TOEFL puanının öğrenilmesi hazırlık aşamasında sizlere yardımcı olacaktır.

ABD Üniversite Sınavı

Amerika’da üniversite okumak istediğiniz sırada çeşitli sınav şartlarını da yerine getirmeniz gerekmektedir. Bazı okullar sadece lise başarı puanınız ve TOEFL skorunuz ile sizlerin başvurularınızı kabul edeceği gibi bazı okullar ise sizden SAT skoru talep edebilmektedir. Gerekli olan sınavları yine başvurmayı planladığınız okuldan öğrenme imkanınız bulunmaktadır.

ABD’de okumak istediğiniz noktada dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise; sponsor bilgileridir. Her okul sizlere eğitim verdiği sırada sponsorunuzun finansal bilgilerinizi talep edebilmektedir. Sponsorunuzun sizin Amerika’da geçirdiğiniz süre içerisinde hem okul masraflarınızı hem de konaklama, yeme içme gibi masraflarınızı karşılayacak seviyede olması gerekmektedir. Ek olarak başvurularınıza referans ve niyet mektuplarınızı da eklemeniz gerekiyor. Bu şekilde yapacağınız başvuruların onaylanma ihtimali daha yüksek olacaktır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ielts Sınavı, 2 yıl geçerliliği olan uluslararası 10.000’den fazla devlet ve akademik ...
Almanya dünyada ekonomik ve kültürel olarak gelişimini sağlayan sayılı ülkelerin ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim