ABD’de Üniversite Okumak

Üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen kişilerin en fazla merak etmiş olduğu noktalar arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde nasıl üniversite okuyabilecekleri yer almaktadır. ABD’de üniversite okumak birçok ülkeye göre daha zordur. Çünkü ülkede çok fazla üniversite bulunuyor ve insanlar hangi okulu seçecekleri noktasında soru işaretlerine sahiptir.

ABD’de Üniversite Okumak İçin Yabancı Dil

Amerika’da yer alan üniversiteler eğitim verdikleri sırada eğitimlerini İngilizce olarak vermektedir. Bu yüzden üniversitelere başvuru yapıldığı sırada başvuru yapan kişiden İngilizce seviyesinin yeterli olduğunu gösteren belge talep edilmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan kişiler başvuru yaptıkları sırada olumsuz yanıt alma imkanına sahiptir. Karya Dil Okulu olarak sizlere hizmet verdiğimiz noktada İngilizce bilginizin en iyi seviyeye gelmesi için ve üniversitelere başvuru noktasında onaylanması adına yardımcı oluyoruz.

Yabancı dil için genellikle üniversiteler TOEFL skoru istemektedir. İstenilmekte olan TOEFL sonucu da okuldan okula göre değişiklik gösterebilmektedir. Gidilmesi planlanan okulun TOEFL puanının öğrenilmesi hazırlık aşamasında sizlere yardımcı olacaktır.

ABD Üniversite Sınavı

Amerika’da üniversite okumak istediğiniz sırada çeşitli sınav şartlarını da yerine getirmeniz gerekmektedir. Bazı okullar sadece lise başarı puanınız ve TOEFL skorunuz ile sizlerin başvurularınızı kabul edeceği gibi bazı okullar ise sizden SAT skoru talep edebilmektedir. Gerekli olan sınavları yine başvurmayı planladığınız okuldan öğrenme imkanınız bulunmaktadır.

ABD’de okumak istediğiniz noktada dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise; sponsor bilgileridir. Her okul sizlere eğitim verdiği sırada sponsorunuzun finansal bilgilerinizi talep edebilmektedir. Sponsorunuzun sizin Amerika’da geçirdiğiniz süre içerisinde hem okul masraflarınızı hem de konaklama, yeme içme gibi masraflarınızı karşılayacak seviyede olması gerekmektedir. Ek olarak başvurularınıza referans ve niyet mektuplarınızı da eklemeniz gerekiyor. Bu şekilde yapacağınız başvuruların onaylanma ihtimali daha yüksek olacaktır.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Schengen Vize Harçları Schengen Vizesine başvuranların mutlaka ödemesi gereken vize ...
Bir dünya dili olan İngilizce, 54 ülkenin ve 400 milyon kişinin ana dili olmasıyla uluslar ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim