Yurtdışında Havacılık

Yurtdışında hem dil hem de havacılık eğitimi almak isteyenlerin tek yapması gereken Karya Yurtdışı Eğitim'e başvurmaktır. Kendisine başvuranları dil ve mesleki dil eğitimi için uygun yerlere yönlendiren Karya Yurtdışı Eğitim; havacılık eğitimi almak isteyenlere beş farklı yerde eğitim alternatifi sunmaktadır.

LAL- Havacılık İngilizcesi

LAL Fort Lauderdale; Florida'nın Atlantik sahilinde yer alan 1991 yılında kurulmuş bir okuldur. Dil eğitimindeki uzman kadrosunun yanı sıra, her sektördeki en tecrübeli kişilerle kariyer yapanlara farklı programlar da sunmaktadır. Okulun öğrencileri; aile yanında ve yurtta konaklama imkanlarına sahiptir. Okul; ferah ve modern görünümlü 17 derslikten oluşmaktadır. Bu kurs, ICAO Seviye 4 sınavına hazırlanan havacılık sektörü çalışanları için hazırlanmıştır. Haftada 20 ders verilen kursta başlangıç tarihleri ocak, nisan ve ekim aylarıdır.

International House

Okul, Güney Afrika'nın başkenti Cape Town'da yer almaktadır. Okul; tecrübeli kadrosu ve bol sosyal aktiviteli yapısıyla 2008'den bu yana hizmet vermektedir. Bu programda Genel İngilizce'nin dışında mesleki terminolojiye ait eğitim verilmektedir. Bu kurs; pilotlar başta olmak üzere acil hizmet personelleri, yer hizmetleri görevlileri ve hava trafik kontrolörleri için uygundur. Tüm pilot ve hava trafik kontrolörlerinin ICAO'nun kalıplaşmış cümlelerine aşina olması amaçlanmaktadır.

International House - İngiltere

Okul, Newcastle'da konumlanmaktadır. ICAO Level 4 veya üzerinde bir seviyede İngilizce yeterliliğine sahip olmak isteyenler için bu kurs oluşturulmuştur. Haftada 20 ders Genel İngilizce, 10 ders ise Havacılık İngilizcesi verilir.

M.L.S Int. College

Bournemouth şehrindeki bu okulda haftada 30 ders Genel İngilizce, 2 ders Havacılık İngilizcesi verilir. Diğer grupta ise; Havacılık İngilizcesi 4 ders olup toplam 34 ders verilir.

LAL- Boston

Boston'da yer alan okulda haftada 20 ders verilmektedir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı eğitim konusunda pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu ...
Yurtdışı dil eğitimleri her sene binlerce öğrenci tarafından tercih edilir. Yabancı dilini ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim