Yurtdışına Aşçılık Okumak

İnsanlar günümüzde yurtdışında birçok farklı alanda eğitim alabiliyorlar. Bu eğitimler içerisinde çok popüler meslekler yanında biraz daha az bilinen ama son derece önemli olan bölümler de bulunuyor. Bu bölümlerden birisi de aşçılık ve pastacılık bölümleridir. Son zamanlarda yurt dışında pastacılık eğitimi alan insan sayısı her geçen daha da artış gösteriyor. Özellikle bu alana son derece ilgi duyan insanlar için yurt dışı eğitimleri güzel olanaklar sunuyor. Öncelikle aşçılık alanında kariyer yapmak isteyen kişilerin bu mesleğin zor bir meslek olduğunu bilmesi gerekiyor. Çok stresli ve fiziken insanları çok yoran bir iştir. Aynı zamanda alanında aranan bir şef olmak istiyorsanız çok fazla çalışmanız gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Bu alanda başarıyı elde etmek için yemek pişirmenin yanında daha birçok detay hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Mutfak yönetimi, malzeme alımı, personel işe alımı ve eğitimi, depo sayımı gibi birçok detayla da yakından ilgilenmeniz gerekiyor.

Aşçılık Eğitimini Hangi Ülkelerde Alabilirsiniz?

Aşçılık eğitimini alabileceğiniz farklı ülkeler bulunuyor. Hatta bazı ülkeler verdikleri aşçılık eğitimleri ile oldukça gözde ülkeler denilebilir. Ancak bu eğitimleri veren ülke sayısı biraz sınırlı sayıdadır. Eğitim alınacak olan okul hakkında kişilerin çok önemli araştırmalar yapması gerekiyor. Çünkü bu alanda eğitim alan kişilerin ülkelerine döndükleri zaman yurt dışında aldıkları eğitimin işlerine yaraması büyük öneme sahiptir. Avrupa ve Amerika’daki eğitimler son derece köklü geçmişe sahip olan eğitimlerdir. Hatta dünyanın en iyi şeflerinin de bu okullardan mezun olduğu söylenebilir. Eğitim yanında çeşitli ülkeleri gezmeniz ve bu ülkelerin yemek kültürlerini de incelemek iyi bir şef olma yolunda önemli adımlardır.

En İyi Aşçılık Okulları Hangileridir?

Dünya genelinde en iyi aşçılık eğitimlerinin verildiği okullar içerisinde CIA yani Culinary Institute Of America ilk sıralarda geliyor. Birçok iyi aşçısı bu okuldan mezun oldu denilebilir. Bunun yanında bir diğer ünlü okul ise Le Cordon Bleu okuludur. Bu okullar dışında da son derece iyi eğitim veren okullar vardır. Ancak bu okullara kayıt için de çeşitli prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor.

Aşçılık Eğitimi İçin Dil Seviyesi

Yurtdışında aşçılık eğitimi almak isteyen kişilerin mutlaka yeterli seviyede İngilizceniz olması gerekiyor. Hatta oldukça iyi bir İngilizceniz olması gerekiyor. Derslerden en iyi verimi alabilmeniz için aşçılık eğitimleri başlamadan önce mutlaka İngilizcenizi geliştirmeniz gerekiyor. Bu tarz eğitimleri yurt içinde gitmeden ya da yurtdışında eğitime başlamadan alma imkânınız var.

Aşçılık Eğitimleri İle İyi Bir Şef Olunabilir Mi?

Yurtdışında aşçılık derslerine katılarak iyi bir şef olmanız muhtemel bir durumdur. Ancak alacağınız eğitimler yanında sizin de bu alanda çeşitli çalışmalar yapmanız gerekiyor. Öncelikle çok iyi bir eğitim almanız gerekiyor. Aşçılık yalnızca yemek yapmaktan ibaret değildir. Çok büyük otellerin, restoranların mutfaklarını da yönetebilecek işletmeci yanınız bulunması gerekiyor. Bu eğitimler 2 yıl ile 4 yıl gibi sürelerden oluşmaktandır. Önlisans ya da lisans düzeyinde alacağınız derslerde sizlere aşçılığa dair tüm teorik bilgiler öğretiliyor. Ancak yurtdışında bir özel bir kurumda eğitim almak istiyorsanız bu süre 6 ay ile 9 arasında değişmektedir. Alınan eğitimler içerisinde staj yapma olanağı da bulunuyor. En iyi şeflerin yanında yapacağınız staj uygulaması sayesinde tüm teorik bilgileri pratiğe dökme imkânı bulabilirsiniz. Hem mutfak yönetmeyi hem de yemeklerin görsel sunumu hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Bu eğitimler kapsamında tüm mutfak araç ve gereçlerini yakından tanırsınız ve pratikte bilmeniz gereken her konuda sizlere öğretilir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada'daki dil okulları, iyi bir fiyat ve kalite kombinasyonuyla yurtdışında dil öğrenmek ...
Eğitim, hayatın en önemli faaliyetlerinden biridir. Ülkemizde de birçok insan tarafından ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim