Yurtdışında Hemşirelik

Yurtdışında Hemşirelik

Hemşirelik; oldukça talep gören bir meslektir. Bunun dışında; hemşirelik global bir meslek olduğu için dünyanın her yerinde çalışma imkanı bulunmaktadır. Örneğin; Türkiye'de hukuk eğitimi alan birisi, Türk anayasası kapsamında hukuk eğitimini tamamladığı için başka ülkelerde çalışması için ekstra eğitimler görmesi gerekirken, hemşirelerin böyle bir zorunluluğu yoktur. İşine hakim bir hemşire, dünyanın her yerinde rahatlıkla çalışabilir.

Yurtdışında Hemşirelik

Hemşireler, Yurtdışında Çalışmak İçin Neler Yapmalıdır?

Hemşirelerin, yurtdışında çalışabilmesi için burada aldıkları diplomanın yurtdışında kabul görmesi gerekmektedir. Kısacası, diploması denklik kriterlerini karşılayan bir hemşire, dünyanın her yerinde iş bulabilir. Ancak, yurtdışında çalışmak isteyen bir hemşirenin, öncelikle dil eğitimi alması şarttır. İletişim kurmak için dil eğitimi almanın dışında hemşirelerin mesleki dil eğitimlerini de tamamlamış olmaları bir zorunluluktur. Hemşirelerin günlük çalışma hayatlarında sürekli kullandıkları terimlerin yabancı dildeki karşılıklarına hakim olması gerekmektedir. İşte, tam bu noktada Karya Yurtdışı Eğitim'in ayrıcalığı ön plana çıkmaktadır. Karya Yurtdışı Eğitim'e başvuran hemşireler ve hemşire adaylarına güzel bir hemşirelik eğitim programı sunulmaktadır.

Yurtdışında Hemşirelik

International House- Hemşirelik ve Sağlık Bakımı (ESP)

2008 yılında kurulan bu okul; Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde yer almaktadır. Öğrenciler hem yurtta hem de aile yanında konaklama imkanlarına sahiplerdir. Okulda 24 adet modern derslik yer almaktadır. ESP yani English For Spesific Purposes programı; hemşirelik ve sağlık sektöründe çalışan herkesin meslekleriyle ilgili İngilizce'ye ve terminolojiye sahip olabilmeleri adına tasarlanmış bir programdır. Programda; İngilizce konuşma ve dinlemeye önem verilir. Mesleki terminolojinin; numune alma, hasta kabul etme ve operasyon öncesi değerlendirmelerde nasıl kullanılacağına dair eğitim verilmektedir. Programda; haftada 30 ders verilmektedir. 20 ders grup, 10 ders ise Hemşirelik ve Sağlık Bakımı dersleridir.

Yurtdışında Hemşirelik

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dünyada birçok öğrenci üniversite için yurtdışı eğitimlerini tercih ...
Günümüzde İngilizce öğrenmek zorunlu hale gelmiştir. İngilizce bilmek hem iş ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim