Yurtdışında Hemşirelik

Hemşirelik; oldukça talep gören bir meslektir. Bunun dışında; hemşirelik global bir meslek olduğu için dünyanın her yerinde çalışma imkanı bulunmaktadır. Örneğin; Türkiye'de hukuk eğitimi alan birisi, Türk anayasası kapsamında hukuk eğitimini tamamladığı için başka ülkelerde çalışması için ekstra eğitimler görmesi gerekirken, hemşirelerin böyle bir zorunluluğu yoktur. İşine hakim bir hemşire, dünyanın her yerinde rahatlıkla çalışabilir.

Hemşireler, Yurtdışında Çalışmak İçin Neler Yapmalıdır?

Hemşirelerin, yurtdışında çalışabilmesi için burada aldıkları diplomanın yurtdışında kabul görmesi gerekmektedir. Kısacası, diploması denklik kriterlerini karşılayan bir hemşire, dünyanın her yerinde iş bulabilir. Ancak, yurtdışında çalışmak isteyen bir hemşirenin, öncelikle dil eğitimi alması şarttır. İletişim kurmak için dil eğitimi almanın dışında hemşirelerin mesleki dil eğitimlerini de tamamlamış olmaları bir zorunluluktur. Hemşirelerin günlük çalışma hayatlarında sürekli kullandıkları terimlerin yabancı dildeki karşılıklarına hakim olması gerekmektedir. İşte, tam bu noktada Karya Yurtdışı Eğitim'in ayrıcalığı ön plana çıkmaktadır. Karya Yurtdışı Eğitim'e başvuran hemşireler ve hemşire adaylarına güzel bir hemşirelik eğitim programı sunulmaktadır.

International House- Hemşirelik ve Sağlık Bakımı (ESP)

2008 yılında kurulan bu okul; Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde yer almaktadır. Öğrenciler hem yurtta hem de aile yanında konaklama imkanlarına sahiplerdir. Okulda 24 adet modern derslik yer almaktadır. ESP yani English For Spesific Purposes programı; hemşirelik ve sağlık sektöründe çalışan herkesin meslekleriyle ilgili İngilizce'ye ve terminolojiye sahip olabilmeleri adına tasarlanmış bir programdır. Programda; İngilizce konuşma ve dinlemeye önem verilir. Mesleki terminolojinin; numune alma, hasta kabul etme ve operasyon öncesi değerlendirmelerde nasıl kullanılacağına dair eğitim verilmektedir. Programda; haftada 30 ders verilmektedir. 20 ders grup, 10 ders ise Hemşirelik ve Sağlık Bakımı dersleridir.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada, yabancı dil eğitimi için harika bir fırsat. Kanada’da dil okulu okuyarak yabancı ...
Polonya’da Sınavsız Üniversite Polonya’da sınavsız istediğiniz bölümü ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim