İrlanda'da Çalışma Ve Dil Eğitimi

İrlanda, ülkemizden ve diğer ülkelerden insanların eğitim amaçlı tercih ettiği ideal ülkelerden biridir. Ülkede ikinci resmi dil olarak İngilizce konuşulur. Bu yüzden de İngilizce öğrenmek, daha doğrusu İngilizce'sini geliştirmek isteyen kişiler için en avantajlı ülkelerden biridir. İrlanda hem dil öğrenmek için uygun olması hem de Amerika, İngiltere gibi ülkelere göre daha ekonomik olması ile gidebileceğiniz ülkelerden biridir. Aynı zamanda ülkede, dünya çapında şubeleri olan dil okulları da bulunuyor. Yani eğitim olarak da fazlasıyla kalitelidir. İrlanda'ya dil eğitimi için giden kişilere çalışma imkânı veriliyor. Ancak herkes bu imkândan yararlanamıyor. Bunun için eğitim süresinin belirli bir sınırı aşması gerekir. Daha sonra da gerekli yerlerden izin almak da yapılması gerekenler arasındadır.

İrlanda'da Çalışma Ve Dil Eğitimi

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Part Time Çalışmak

İrlanda'ya dil eğitimi için gitmek istiyorsanız yurtdışı danışmanlık desteği alabilir ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu ülkede dil eğitimi alırken çalışma iznine sahip olmak için eğitim programının en az 25 hafta olması gerekir. 25 hafta ve üzeri bir dil eğitim programına katılan kişilere İrlanda'da part time çalışma izni verilir. Çalışma izni sadece haftada 20 saat için geçerlidir. İrlanda'da dil eğitimi almak istiyorsanız en az 25 haftalık bir programa katılabilir ve part time bir işe girebilirsiniz. Dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışmanız eğitimi de destekler. Gün içinde sürekli insanlar ile iletişim halinde olarak pratik yapma imkânına sahip olursunuz. Aynı zamanda ihtiyaçlarınızı karşılamak için belirli bir miktar para da kazanabilirsiniz. İrlanda'daki ikinci resmi dilin İngilizce olması ve gün içinde İngilizce konuşan birçok insan bulunması sayesinde dil eğitimi süreci verimli bir şekilde geçer.

İrlanda'da Çalışma İzni İçin Ne Yapmak Gerekli?

İrlanda'da dil eğitimi alacak kişilerin sadece en az 25 haftalık bir dil eğitim programına katılması yeterli olmaz. Eğitim kaydı yapıldıktan sonra çalışma izni için ekstra başvuru yapmak gerekir. Bu başvurular ise Garda National Immigration Breu'ya yapılır. Daha sonra eğitim süresi boyunca haftada 20 saat olmak üzere part time çalışma hakkına sahip olunur. Başvurudan sonra kafe, restoran, mağaza ve benzeri yerlerde çalışmak mümkün olur. İrlanda, birçok ülkeye göre hem eğitim hem de çalışma izni bakımından öğrencilere çok avantaj sağlar. İrlanda'da dil eğitimi almak ve çalışma iznine sahip olmak için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede bütün konular hakkında hem destek alırsınız hem de yeterli bilgiye sahip olursunuz. Aynı zamanda başvuru ve evrak işleri ile zaman kaybetmenize gerek kalmaz.

İrlanda'da Çalışma Ve Dil Eğitimi

İrlanda'da Dil Eğitimi Bitince Çalışma İzni Devam Eder Mi?

İrlanda, çok sayıda dil okuluna sahil olan bir ülkedir ve her yıl ülkemizden birçok öğrenciyi misafir eder. Burada dil eğitimi alırken yarı zamanlı bir işte çalışma hakkına sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda dil eğitiminiz tamamlandıktan sonra da çalışmaya devam edebilirsiniz. Dil eğitimi bitmesine rağmen vize süreniz devam ediyor ise vizeniz bitene kadar ülkede kalabilir ve çalışabilirsiniz. Bu imkânlar sayesinde İrlanda, dil eğitimi almak için oldukça iyi bir ülke haline geliyor. Yaşam kalitesi de yüksek olan bu ülkede hem tatil yapmak hem dil eğitimi almak hem de çalışmak mümkündür. İrlanda'ya gitmek ve İngilizce'nizi geliştirmek için yurtdışı danışmanlık hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Bu hizmetler kapsamında vize almak, dil eğitim kurumuna başvurmak, çalışma izni almak, gerekli belgeleri hazırlamak gibi her konuda yardım alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere eğitim alanında hem kurumları hem de programları ile dünyanın sayılı ülkeleri ...
Üniversite eğitimini yurtdışında almak sizlere hayatınız boyunca yaşayacağınız avantajlar ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim