Yurtdışında Hukuk

Yurtdışında hukuk okumak isteyenler için kaliteli ve saygın üniversiteler barındıran Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkeler bulunmaktadır. Ancak, her ülkenin kendisine özgü eğitim sistemi olduğu gibi akademik takvimi, girilmesi zorunlu olan sınavları ve farklı eğitim süreleri bulunmaktadır. Yurtdışında hukuk okumak isteyen ancak ne yapacağını bilmeyen adaylar, Karya Yurtdışı Eğitim'e başvurdukları takdirde kendilerine sunulan yurtdışı okullar arasından en iyi tercihi yapma şansına erişirler.

LAL- Hukuk İngilizcesi

Okul, 1994 yılında Cape Town'da kurulmuştur. Öğrenciler, yurtlarda ve aile yanında konaklama şansına sahiptirler. Bu program; hukuk alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere ve hukuk alanında çalışanlara gerekli iletişim ve terminoloji becerilerini kazandırmayı hedefler. Programın bitiminde öğrencilerin İngilizce hukuk terimlerini etkin bir biçimde kullanması hedeflenir.

International House- Hukuk İtalyancası

IH Roma, genel İtalyanca dersleri ve mesleki İtalyanca dersleri vermektedir. Program; Hukuk İtalyancası üzerine kuruludur. İtalyan hukuk sistemine ait temel noktalar öğretilmek istenir. Anayasa hukuku, medeni hukuk ve ceza hukuku ana konuları oluşturmaktadır.

LAL- Genel İngilizce ve Hukuk İngilizcesi

Okul, Londra'da yer almaktadır. Hukuk öğrencileri ve çalışanlarına terminoloji ve iletişim bilgilerini kazandırmayı hedefler. Bu programda; şirket hukuku başta olmak üzere rekabet hukuku, şirket birleşmesi ve devri, insan hakları ve fikri haklar gibi konular yer almaktadır. Derslerde orjinal hukuk dökümanları ve vaka incelemeleri yapılır. Programın bitiminde öğrencilerin İngilizce temel hukuk terimlerine hakim olması beklenir.

The Oxford English Centre

Haftada 20 ders Genel İngilizce, 10 ders Hukuk İngilizcesi verilmektedir.

Cambridge Law Studio

Okulda üç farklı program sunulmaktadır. Hukuk İngilizcesi Plus, Yoğun Hukuk İngilizcesi, ve Ticari Sözleşmelerin İngilizce Taslağının Oluşturulması olarak üç farklı kurs seçeneği yer almaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Avustralya’da Üniversite Avustralya, güney yarımkürede bulunan bir ada ülkesidir. ...
Kanada, Amerika’ya yakın olması ve ABD’ye oranla daha maddi olarak daha uygun yaşam koşullarına ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim