Kanada’da Yurt Dışı Eğitim

Dünyanın en yaşanabilir, suç oranı düşük ve güvenli bir ülke olan Kanada, yabancı öğrencilerin eğitim için tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Anadili İngilizce olan ülkeye hem dil öğrenmek ve geliştirmek hem de akademik eğitim almak için gelen öğrenciler, köklü eğitim politikası sayesinde iyi bir kariyerin de ilk adımını atmış olmaktadır. Birçok sosyal imkânı bulunan Kanada, kültürel anlamda çeşitlilik gösterdiğinden halkının her kültüre olan saygılı tutumu ile yabancı öğrenciler için ideal ülkelerden biri olmaktadır. Birçok dil okulu seçeneğinin yanı sıra kaliteli eğitim veren üniversiteleri ile Kanada, öğrencilere eğitim süresince çalışma gibi birtakım fırsatlar sunarak okurken para kazanma imkânı da sağlamaktadır.

Kanada’da Dil Okulu Eğitimi

Kanada hükümetinin kontrolü ve garantisi altında dil okullarında verilen İngilizce eğitimi ile dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler için bir tercih olmaktadır. Yüksek refah düzeyine sahip olan ülke, İngiltere, Amerika gibi dil eğitimi veren ülkelere nazaran daha uygun fiyatlı dil okulu seçenekleri sayesinde son dönemlerde gözde ülkelerden olmuştur. 79 adet dil okulu programı olan Toronto ve 66 adet dil okulu programı olan Vancouver şehirlerinin yanı sıra hem İngilizce hem de Fransızcanın konuşulduğu Montreal şehrinde yer alan dil okulları da öğrenciler için ideal olmaktadır. Hem konaklama imkânlarının hem de uygun dil okulu fiyatlarının olması nedeniyle yaşam giderleri diğer ülkelere göre daha ekonomik olmaktadır. Snowboard, buz hokeyi ve doğa kampları gibi etkinlikleriyle Kanada, yabancı öğrencilerin birçok farklı faaliyet deneyimi yaşamalarını da sağlamaktadır.

Kanada’da Lisans Eğitimi

Dünyanın en güvenli 3. ülkesi olan Kanada, düşük suç ve şiddet oranının düşüklüğü ile yabancı öğrencilerin kendilerini daha güvende hissetmeleri için büyük avantaj sağlamaktadır. Lisans eğitimi için tercih etmek isteyen yabancı öğrencilerin kaliteli eğitim kurumları ve düşük eğitim ücretleri gibi özelliklerinden dolay Kanada, iyi bir tercih olmaktadır. Dünyanın en prestijli üniversitelerine sahip olan Kanada, modern çağa ayak uyduran, gelişmeye ve değişmeye açık eğitim yapısıyla iyi bir kariyer hedefinde olan öğrencilere eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Üniversitelerin çoğu bölümünün 4 yıllık olduğu ülke, Amerikan eğitim modelini örnek almaktadır. Üniversiteye doğrudan girmek isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliğini gösteren IELTS veya TOEFL, en az 70 lise not ortalaması olan diploma, özgeçmiş (CV) ve ders dışı sosyal ve gönüllülük faaliyetleri gibi koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Dünya listelerinde ilk 200’de yer alan üniversitelerin çoğunda yer alan Kanada üniversitelerinin diploması hem YÖK tarafından hem de dünyanın birçok ülkesi tarafından tanınmaktadır. Lisans eğitim için IELTS veya TOEFL’dan yeterli puan alamayan öğrencilere Kanada eğitiminin bir parçası olan Pathway ile İngilizce hazırlık yılı başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda lisans eğitimi alınması mümkün olmaktadır.

Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi

Dünya çapında birçok tanınmış üniversiteye sahip olan Kanada’da yüksek lisans eğitimi almak, başarılı bir akademik kariyer için önemli bir adım olmaktadır. Yüksek lisans eğitiminin 2 yıl sürdüğü Kanada’da MBA eğitimi 1 yıl sürmekte ve hem Türkiye’de YÖK tarafından hem de dünyanın birçok ülkesi tarafından denkliği kabul edilmektedir. Yüksek lisans başvurusu için öğrencilerin lisans not ortalamasının en az 3.00 olması, IELTS veya TOEFL’dan her yıl değişiklik göstermesi mümkün olan taban puanın alınması ve başarılı bir özgeçmiş (CV) ile referans mektupları gerekmektedir. Lisans eğitimi başvurusunda olduğu gibi master eğitimi için de İngilizce yeterliliğini gösteren IELTS veya TOEFL’da taban puanı alamayan öğrenciler için üniversitelerin vermiş olduğu Pathway programı ile yüksek lisans öncesi yeterli İngilizce düzeyine ulaşmak ve akademik eğitim almak mümkün olmaktadır.

Kanada’da Eğitim Alırken Çalışmak

Kanada’da yüksek okul eğitimi alan yabancı öğrenciler eğitim aldıkları süre boyunca haftada en fazla 20 saat olmak üzere part time – yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olmaktadır. Aynı zamanda iş tecrübesi kazanmak amacıyla staj yapma imkânı da bulunan yabancı öğrencilerin okullar tatil olduğu zaman haftalık 40 saate kadar çalışma hakları bulunmaktadır. Ayrıca 24 ay ve üzeri akademik eğitim alan yabancı öğrencilerin 3 senelik çalışma izni alması mümkün olup mezun olduktan sonra iyi bir İngilizce seviyesi olması halinde göçmenlik için başvuru hakkı da elde etmektedir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Avrupa Birliği ülkeleri ile aday ülkelerin üniversitelerinin katılım sağladığı ...
Kanada'da lise eğitimi 14 ila 18 yaş arasında bulunan (9. sınıf ile 12. sınıf arası) çocuklara ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim