Kanada’da Yurt Dışı Eğitim

Kanada’da Yurt Dışı Eğitim

Dünyanın en yaşanabilir, suç oranı düşük ve güvenli bir ülke olan Kanada, yabancı öğrencilerin eğitim için tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Anadili İngilizce olan ülkeye hem dil öğrenmek ve geliştirmek hem de akademik eğitim almak için gelen öğrenciler, köklü eğitim politikası sayesinde iyi bir kariyerin de ilk adımını atmış olmaktadır. Birçok sosyal imkânı bulunan Kanada, kültürel anlamda çeşitlilik gösterdiğinden halkının her kültüre olan saygılı tutumu ile yabancı öğrenciler için ideal ülkelerden biri olmaktadır. Birçok dil okulu seçeneğinin yanı sıra kaliteli eğitim veren üniversiteleri ile Kanada, öğrencilere eğitim süresince çalışma gibi birtakım fırsatlar sunarak okurken para kazanma imkânı da sağlamaktadır.

Kanada’da Yurt Dışı Eğitim

Kanada’da Dil Okulu Eğitimi

Kanada hükümetinin kontrolü ve garantisi altında dil okullarında verilen İngilizce eğitimi ile dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler için bir tercih olmaktadır. Yüksek refah düzeyine sahip olan ülke, İngiltere, Amerika gibi dil eğitimi veren ülkelere nazaran daha uygun fiyatlı dil okulu seçenekleri sayesinde son dönemlerde gözde ülkelerden olmuştur. 79 adet dil okulu programı olan Toronto ve 66 adet dil okulu programı olan Vancouver şehirlerinin yanı sıra hem İngilizce hem de Fransızcanın konuşulduğu Montreal şehrinde yer alan dil okulları da öğrenciler için ideal olmaktadır. Hem konaklama imkânlarının hem de uygun dil okulu fiyatlarının olması nedeniyle yaşam giderleri diğer ülkelere göre daha ekonomik olmaktadır. Snowboard, buz hokeyi ve doğa kampları gibi etkinlikleriyle Kanada, yabancı öğrencilerin birçok farklı faaliyet deneyimi yaşamalarını da sağlamaktadır.

Kanada’da Yurt Dışı Eğitim

Kanada’da Lisans Eğitimi

Dünyanın en güvenli 3. ülkesi olan Kanada, düşük suç ve şiddet oranının düşüklüğü ile yabancı öğrencilerin kendilerini daha güvende hissetmeleri için büyük avantaj sağlamaktadır. Lisans eğitimi için tercih etmek isteyen yabancı öğrencilerin kaliteli eğitim kurumları ve düşük eğitim ücretleri gibi özelliklerinden dolay Kanada, iyi bir tercih olmaktadır. Dünyanın en prestijli üniversitelerine sahip olan Kanada, modern çağa ayak uyduran, gelişmeye ve değişmeye açık eğitim yapısıyla iyi bir kariyer hedefinde olan öğrencilere eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Üniversitelerin çoğu bölümünün 4 yıllık olduğu ülke, Amerikan eğitim modelini örnek almaktadır. Üniversiteye doğrudan girmek isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliğini gösteren IELTS veya TOEFL, en az 70 lise not ortalaması olan diploma, özgeçmiş (CV) ve ders dışı sosyal ve gönüllülük faaliyetleri gibi koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Dünya listelerinde ilk 200’de yer alan üniversitelerin çoğunda yer alan Kanada üniversitelerinin diploması hem YÖK tarafından hem de dünyanın birçok ülkesi tarafından tanınmaktadır. Lisans eğitim için IELTS veya TOEFL’dan yeterli puan alamayan öğrencilere Kanada eğitiminin bir parçası olan Pathway ile İngilizce hazırlık yılı başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda lisans eğitimi alınması mümkün olmaktadır.

Kanada’da Yurt Dışı Eğitim

Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi

Dünya çapında birçok tanınmış üniversiteye sahip olan Kanada’da yüksek lisans eğitimi almak, başarılı bir akademik kariyer için önemli bir adım olmaktadır. Yüksek lisans eğitiminin 2 yıl sürdüğü Kanada’da MBA eğitimi 1 yıl sürmekte ve hem Türkiye’de YÖK tarafından hem de dünyanın birçok ülkesi tarafından denkliği kabul edilmektedir. Yüksek lisans başvurusu için öğrencilerin lisans not ortalamasının en az 3.00 olması, IELTS veya TOEFL’dan her yıl değişiklik göstermesi mümkün olan taban puanın alınması ve başarılı bir özgeçmiş (CV) ile referans mektupları gerekmektedir. Lisans eğitimi başvurusunda olduğu gibi master eğitimi için de İngilizce yeterliliğini gösteren IELTS veya TOEFL’da taban puanı alamayan öğrenciler için üniversitelerin vermiş olduğu Pathway programı ile yüksek lisans öncesi yeterli İngilizce düzeyine ulaşmak ve akademik eğitim almak mümkün olmaktadır.

Kanada’da Yurt Dışı Eğitim

Kanada’da Eğitim Alırken Çalışmak

Kanada’da yüksek okul eğitimi alan yabancı öğrenciler eğitim aldıkları süre boyunca haftada en fazla 20 saat olmak üzere part time – yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olmaktadır. Aynı zamanda iş tecrübesi kazanmak amacıyla staj yapma imkânı da bulunan yabancı öğrencilerin okullar tatil olduğu zaman haftalık 40 saate kadar çalışma hakları bulunmaktadır. Ayrıca 24 ay ve üzeri akademik eğitim alan yabancı öğrencilerin 3 senelik çalışma izni alması mümkün olup mezun olduktan sonra iyi bir İngilizce seviyesi olması halinde göçmenlik için başvuru hakkı da elde etmektedir.

Kanada’da Yurt Dışı Eğitim

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İrlanda’da Öğrencilere Çalışma İzni Yurtdışı eğitim son yıllarda dil okulları ...
Yurtdışında İngilizce Öğrenmek Günümüzde İngilizce öğrenmek zorunlu ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim