Yurtdışında Pastacılık

Pastacılık sektörü; son yıllarda büyük gelişme göstermektedir. Bunun nedeni, yeni açılan işletmelerin profesyonel pastacılarla çalışmak istemesi ve bu yüzden sektörde profesyonel pastacılara ihtiyaç duyulmasıdır. Pastacılık; birçok meslek gibi küresel bir meslektir. Dünyanın her yerinde çalışmak mümkündür.

Pastacılık Eğitiminde Neler Öğrenilir?

Pastacılık kursu; hem teorik hem de pratik eğitimler barındırmaktadır. Teorik eğitim programında; tabak sunumu, menü planlama, şeker hamuruna giriş, satın alma, maliyet hesaplama, donuk tatlılar, mutfak ekipmanları gibi konularda detaylı bir eğitim alınır. Pratik eğitimlerde ise; tuzlu ve tatlı kurabiyeler, kekler, klasik ve modern pasta yapım teknikleri, pandispanyalar ve sponge'lar, kızartma hamurları, macaron, soslar ve kremalar, tabak tatlıları gibi konularda eğitim verilmektedir. Pastacılık eğitimi dünyanın her yerinde aynı olduğu için yurtdışında çalışma seçenekleri de çoktur. Ancak, yurtdışında çalışmayı düşünenlerin hem dil hem de mesleki terminoloji gibi konularda eğitim almaları gerekmektedir. Karya Yurtdışı Eğitim'e başvuranlar, kendilerini mükemmel bir pastacılık kursunda bulurlar.

Italian Chef Academy- Profesyonel Pastacılık Kursu

Okul; İtalya'nın başkenti Roma'da bulunmaktadır. İtalya'da eğitim aldıktan sonra en çabuk şekilde iş bulanlar bu okuldan çıkmaktadır. Katılımcılar 18 yaşını doldurmuş olmalıdırlar. Dersler, 10 kişilik sınıflarda verilmektedir. Öğrenciler, okula yürüme mesafesinde olan otellerde konaklama imkanına sahiptir. Okulda, pratik eğitime oldukça uygun olan laboratuvarlarla birlikte aromatik bitkiler ve organik sebze bahçesi yer almaktadır. Okulda, profesyonel pastacılık eğitimi dört farklı modülde alınmaktadır. Bu alanda hiç tecrübesi olmayan öğrencilerden tutun da kendini daha da geliştirmek isteyen pastacılık sektörü çalışanlarına kadar herkese uygun eğitim programları yer almaktadır. Kurslara katılanlar, eğitimleri sırasında İtalya'nın ünlü işletmelerinde staj yapma şansına sahip olurlar. Pastacılık eğitimiyle beraber mutfak sanatları ve hijyen

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Hem dünya tarihinde hem de günümüzde en geniş yer tutan dillerden biri olan İspanyolca, ...
Kanada Lise Eğitimi Kanada’da lise okumak istiyorum diyorsanız bu makaleyi sizler için ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim