Kanada Dil Okulları hakkında bilgi

Dil eğitimi konusunda konuşacak olursak yurt dışında bir dil eğitim almak her zaman çok daha avantajlı olmuştur. Dili öğrenirken, o dil konuşulan ülkede dili yaşayarak öğrenmek hem daha pratik bir biçimde öğrenmeye imkan sağlıyor hem de dile daha hakim olma fırsatı tanıyor. Kanada dil okulu okumak diğer dil okulu seçenekleri arasında ön plana çıkmaktadır. Kanada dil okulu avantajları açısından baktığımızda, Kanada eğitim seviyesi, refah düzeyi iş fırsatları gibi konularda en gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Bu özellikleriyle tüm dünyadan öğrenci kabul eden Kanada farklı kültürlerin bir arada yaşamasına fırsat sunmaktadır. Bu söylediklerimizin üzerine Kanada’da dil okulu ücretleri diğer dil okullarına kıyasladığımızda biraz daha makul olması eklenince Kanada dil okulu için en ideal ülkelerden biri haline geliyor. Ücretler haftalık olarak kategorize edilmektedir. Kanada’da dil okulu maliyeti eğitim sürenize, gittiğiniz okula, gittiğiniz şehre gibi değişkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kanada’da dil okulu konaklama bakımından sizlere yurt imkanı yanı sıra dilerseniz Kanada dil okulu aile yanı konaklama imkanı da sunmaktadır. Toronto, Vancouver, Montreal, Calgary, Ottowa, Halifax şehirlerinde dil okulları bulabilmeniz mümkündür. Kanada’da İngilizce’ nin yanı sıra Fransızca öğrenebilmeniz mümkün. Quebec Eyaleti’nde Fransızca konuşulmaktadır. Hatta öyle ki Montreal şehri dünyada Paris’ten sonra Fransızca konuşulan ikinci büyük şehir olma özelliğini taşımakta. Kanada’da dil eğitiminiz süresince yeni yerler görmeniz, yeni insanlarla tanışmanız mümkün.

Bu yazımda Kanada dil okulları hakkında bilgi eksikliği noktasında aklınızda ki soru işaretlerini giderici cevapları bulabileceğinizi düşünüyorum. Tabi ki bizlere en çok gelen soruların da cevaplarını vermiş olacağım. Kanada dil okulu okuduğunuzda haftalık programlar kapsamında sizlere, genel İngilizce, yarı yoğun ve yoğun programlar sunulacaktır. Bu noktada öğrencinin İngilizce seviye bilgisi alacağı eğitim için önemlidir. Kanada dil okulu çalışma izni konusu bize en çok gelen sorular arasında. Kanada’da dil okulu okumaya gittiğinizde çalışma izniniz yoktur. Ancak akademik bir programa kayıt yaptırmanız durumunda ve ya uzun sürecek bir sertifika programına katıldığınızda çalışma izni alabilirsiniz. Kanada’ya öğrenci olarak vizeye başvurduğunuz zaman karşınıza iki tip vize sunulacaktır. Bunlardan ilki Ziyaretçi vizesi, en fazla alta aya kadar olan programlar için ziyaretçi vizesi alabilirsiniz. Bu vize 6 ay süre ile verilir ve uzatılmaz. Bir diğer vize ise öğrenci vizesi 6 aydan uzun süreli eğitimler için verilir. Bu vizeyi uzatmak mümkün olabilmektedir. Kanada dil okulu vize konusunda çalışılan belirli başlı okullar olduğunda zorluk yaşanabileceğinizi düşünmüyorum. Kanada dil okuluna gidenler derslerin haricinde sosyal imkanlar yönünden de oldukça zengin fırsatlar yakalayacaklardır. Bol pratik yapmak durumunda kalan öğrenciler kısa sürede hızlı ilerleme kat edebilirler. Sürenin uzun olması, daha çok pratik yapma gibi değişkenlerle Kanada’da dil eğitimi alanlar ana dil seviyesine yaklaşmış olacaklardır.

Dil okulu ile yabancı dile hakim olma donanımı sizler eğitiminizi tamamlayarak geldiğinizde kariyeriniz için çok önemli adımlardan olacaktır. Sizde bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Şimdi harekete geçme zamanı. Kanada tüm dünyadan öğrencileri bekliyor.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pasaport, kişilerin ülke dışına çıkış durumlarında ulaşılacak yeni ülkeye ...
Son yıllarda özellikle üniversite öğrencileri daha iyi bir İngilizce öğrenebilmek için sayısız ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim