Amerika'da Yüksek Lisans İmkanları

Yüksek lisans ya da yaygın bilinen ifadeyle "Master", herhangi bir lisans programını tamamladıktan sonra eğitim almaya devam etmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir öğrenim müfredatını tanımlar. Farklı bir kültürle tanışmak gibi pek çok faydayı sağlaması açısından yurt dışında yüksek lisans öğrenimi oldukça tercih edilmektedir. Amerika da köklü üniversiteleriyle öğretim açısından önemli ülkelerden biridir.

Uluslararası Öğrencilik

Kendi ülkesinden farklı bir yerde üniversite eğitimi alanlar "uluslararası öğrenci" olarak ifade edilirler ve gerek sosyal açıdan gerekse akademik yönden bu durum pek çok avantaj sunar. Amerika'da yüksek lisans yapacak kişiler, Türkiye'de çeşitli dil okulu seçenekleri ile en az orta seviyede dil bilgisine sahip olduktan sonra, Amerika'da geçirecekleri zamanda kendilerini bu yönde geliştirme fırsatları bulacaklardır. Ayrıca dileyenler için maliyeti oldukça düşük dil geliştirme imkanları söz konusudur. Dil kursları ile verilen eğitimler sayesinde yüksek lisans sürecinde ortaya çıkacak bilgi akışı kolaylaşmaktadır.

Akademik Program Hakkında

Amerika'da yüksek lisans programları genel olarak iki senedir. Profesyonel iş hayatına geçmiş kişiler için sınırlı sayıda tek yıllık programlar da bulunur. Üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte, eğitimlerin maliyetleri 30 bin-120 bin Amerikan Doları arasındadır. Bu öğretim programı fiyatları için farklı ödeme seçenekleri mevcuttur. Ayrıca Amerika'da öğrenim alanına yönelik çok sayıda kurs da hizmet vermektedir. Böylece öğrenciler kendilerini çok iyi şekilde yetiştirme olanağına sahiptirler. Bu tür kursların fiyatı program içeriğine göre farklılık arz etmektedir.

Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışı dil eğitimleri her sene binlerce öğrenci tarafından tercih edilir. Yabancı dilini ...
Yurtdışında eğitim almak isteyenler için ülkemizde belirli dönemlerde düzenlenen ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim