Amerika'da Yüksek Lisans İmkanları

Yüksek lisans ya da yaygın bilinen ifadeyle "Master", herhangi bir lisans programını tamamladıktan sonra eğitim almaya devam etmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir öğrenim müfredatını tanımlar. Farklı bir kültürle tanışmak gibi pek çok faydayı sağlaması açısından yurt dışında yüksek lisans öğrenimi oldukça tercih edilmektedir. Amerika da köklü üniversiteleriyle öğretim açısından önemli ülkelerden biridir.

Uluslararası Öğrencilik

Kendi ülkesinden farklı bir yerde üniversite eğitimi alanlar "uluslararası öğrenci" olarak ifade edilirler ve gerek sosyal açıdan gerekse akademik yönden bu durum pek çok avantaj sunar. Amerika'da yüksek lisans yapacak kişiler, Türkiye'de çeşitli dil okulu seçenekleri ile en az orta seviyede dil bilgisine sahip olduktan sonra, Amerika'da geçirecekleri zamanda kendilerini bu yönde geliştirme fırsatları bulacaklardır. Ayrıca dileyenler için maliyeti oldukça düşük dil geliştirme imkanları söz konusudur. Dil kursları ile verilen eğitimler sayesinde yüksek lisans sürecinde ortaya çıkacak bilgi akışı kolaylaşmaktadır.

Akademik Program Hakkında

Amerika'da yüksek lisans programları genel olarak iki senedir. Profesyonel iş hayatına geçmiş kişiler için sınırlı sayıda tek yıllık programlar da bulunur. Üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte, eğitimlerin maliyetleri 30 bin-120 bin Amerikan Doları arasındadır. Bu öğretim programı fiyatları için farklı ödeme seçenekleri mevcuttur. Ayrıca Amerika'da öğrenim alanına yönelik çok sayıda kurs da hizmet vermektedir. Böylece öğrenciler kendilerini çok iyi şekilde yetiştirme olanağına sahiptirler. Bu tür kursların fiyatı program içeriğine göre farklılık arz etmektedir.

Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler en çok dil öğrenmek ya da öğrendikleri ...
Kanada'da bulunan dil okullarına Türkiye’den oldukça fazla talep görülüyor. ...
Amerika'da Yüksek Lisans İmkanları

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim