Kanada Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yurtdışında dil eğitimi almak son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Çünkü yurtdışında dil eğitimi alarak hem yabancı dil seviyesini geliştirmek hem de farklı kültürleri ve ülkeleri tanımak mümkündür. Yurtdışı dil eğitimleri için tercih edilen başlıca ülkelerden biri de Kanada'dır. Kanada hem çok fazla öğrenciye ev sahipliği yapar hem de birçok kaliteli eğitim kurumuna sahiptir. Ülkenin yüksek eğitim kalitesi ve kaliteli yaşam standartları sayesinde insanlar tarafından dil eğitimi konusunda fazlasıyla ilgi görüyor. Bu ülkede dil eğitimi almak isteyen kişilerin, eğitimlerine uygun bir vize alması gerekir. Bu vize ise genellikle öğrenci vizesi adı altında verilir. Kanada'da dil eğitimi almak isteyen kişilerin alacağı öğrenci vizesi, çeşitli faktörlere bağlı olarak farklı sürelerde çıkar. Bu vize, yoğunluk olmadığı dönemlerde ziyaretçi 7 – 10 gün içerisinde çıkabiliyor. Ancak yoğunluk var ise vizenin çıkma süresi 10 – 25 gün arasında oluyor. Yani genel olarak 1 ila 3 hafta arasında çıkan bu vize, bazı faktörler doğrultusunda 4 haftaya yakın bir sürede de verilebiliyor.

Kanada Dil Okullarına Gitmek İçin Ne Vizesi Alınır?

Dil eğitimi almak için Kanada gitmek isteyenlerin ilk olarak vize işlemlerini yerine getirmesi gerekir. Kanada'da herhangi bir dil okulları okulunda eğitim almak isteyen kişiler genel olarak öğrenci vizesi alırlar. Bu vize ile belirli bir süreliğine Kanada'da bulunmak ve dil eğitimi almak mümkün olur. Vizenin süresi, dil eğitimi programının süresine bağlı olarak değişir. Yani 6 aylık bir dil eğitimi için 6 aylık vize alınırken 11 aylık bir eğitim için 11 aylık vize alınır. Kanada dil okulu vizesi almak isteyen kişilerin erken başvuru yapması ve eksik evrak vermemesi gerekir. Aksi takdirde vize çıkmayabilir ya da çıksa dahi geç kalındığı için eğitim programı kaçırılabilir.

Kanada Dil Okulları Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Kanada'da dil eğitimi almak için mutlaka gerekli vize alınmalıdır. Kanada dil okulu vizesi almak için ise bütün belgeleri tam ve eksiksiz olarak vermek gerekir. Bu belgeler; en az 6 ay geçerli pasaport, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 4 adet vesikalık fotoğraf, vize başvuru formu ve başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren dekont, okulun kabul belgesi, masrafları karşılayacak kişiden istenen belgeler( maaş bordrosu, çalışma belgesi, sicil kaydı, vergi levhası vb.), ulaşılabilecek telefon numaraları, İngilizce niyet mektubu, 18 yaşından küçük olanlar için noterde hazırlanan ve anne – baba ile Kanada'da çocuktan sorumlu olacak kişi tarafından imzalanan belge, öğrenciler için diploma veya öğrenci belgesi - transkript, çalışanlar için işyerinden izin mektubu, nüfus kayıt örneğidir. Kanada'ya gidecek olan kişiye bağlı olarak bazı ekstra belgeler daha gerekli olabilir. Bu belgeler ile yapılan başvurular sonucu 1 ve 3 hafta arasında vize çıkar.

Kanada'da Dil Okulu Vizesi Kaç Günlük Olur?

Dil eğitimi almak isteyen kişiler Kanada'yı oldukça yaygın bir şekilde tercih ediyor. Kanada dil okulu vizesi, eğitime göre verilir. Yani vizenin süresi, dil eğitiminin süresi kadar veya bu süreden biraz daha uzun olur. Bu yüzden dil eğitimleri için bu bize alınır.

Kanada Dil Okulları Kaç Haftalık Eğitimler Verir?

Kanada'da dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından birçok farklı eğitim programı tercih edilebilir ve bu eğitimlerin süresi değişiklik gösterir. Eğitimler 8, 12, 20 hafta ve benzeri sürelerde verilir. Bu sayede dil okulu vizesi de eğitime göre alınır. Genellikle uzun dönem dil eğitimleri tercih ediliyor.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngilizce dil eğitiminin profesyonelce verilebilmesi için, eğitim veren kişilerin bu dili konuşan ...
Yurtdışında iyi bir dil eğitimi almak için çok fazla nedenler olabilir. Binlerce insanın ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim