Dil Kursu

Dilimizden farklı dillerin Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde belirli kurallar çerçevesinde öğretildiği kurumadil kursudenir. Kurs sayesinde seviyeniz çok düşük olsa bile akıcı bir şekilde yabancı dili konuşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’ ndan izin alarak ve belirli periyotlar ile denetlenen bu kurumlar kurumsal ve donanımlı yerlerdir. Teknolojinin ilerlemesi eğitim alanının gelişmesine de çok büyük katkılar sağlamıştır. Yabancı dil kursları yelpazesi ülkemizde oldukça genişlemiştir. İş, eğitim ve sosyal yaşamınız için gerekli olan yabancı dilleri ilgili kurslara giderek çok kısa sürelerde öğrenmeniz mümkündür. Günümüzde doğru kurs tercihi yaparak ana diliniz seviyesinde yabancı dil öğrenebilirsiniz. Eğitim tercihi kişinin zamanına, ekonomisine, eğitim düzeyine ve ihtiyaçlarına göre yapılır. Dil eğitimi, sosyal yaşam, iş dünyası ve akademik kariyer olmak üzere üç farklı kategoride verilir. Sosyal yaşam için eğitim alan kişiler genellikle basit ve konuşma üzerine eğitim alırlar. İş dünyasında mesleki dil adı altında eğitim almak önemlidir. Akademik yabancı dil eğitimi ağır ve uzun bir süreçtir.

Dil Kursuna Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Dil öğrenmek için kursa gitmeye karar verdiyseniz bilmeniz gereken bazı kriterler vardır. İlk olarak kaliteli eğitim veren ve dil eğitiminde başarısını kanıtlamış kurumları bulmalısınız. Günümüzde yabancı dilin önemi giderek artmaktadır. Bu nedenle her semtte neredeyse bir dil eğitimi veren kurum bulunmaktadır. Kısa sürede istediğiniz seviyede yabancı dil öğrenme için kaliteli kurum gereklidir. Eğitim aldığınız kurumun Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ve tüm sertifikalara sahip olup olmadığını sorgulayın. Kurumda eğitim için gerekli olan tüm kitap ve materyalin lisanslı olması önemlidir. Kurum temiz, ferah ve modern olmalıdır. Personel ve öğretmenler ilgili her ihtiyacınıza cevap verebilmelidir. Fiyatı piyasa değerinin altında olan kurumlara itibar etmeyiniz. Bu kurumların eğitim materyallerin lisansı yoktur. Ayrıca eğitimi veren kişiler genellikle öğretmen değil dilin ait olduğu ülkeden gelen turistlerdir. Özellikle akademik kariyer yapmak isteyen kişiler bu gibi kurumlardan eğitim görmemelidir.

Dil Kursuna Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Dil kursutüm teknik donanım ve üniversite mezunu dil hocalarını bünyesinde barındırsa da sizler yerine getirmeniz gereken kriterleri yapmazsanız istediğiniz sonucu alamazsınız. Kursa giderken dikkat etmeniz bazı noktalar vardır. Bu noktalar kısa sürede yüksek performans göstermeniz için yeterli olacaktır. Eğitimin temeli disiplindir. Düzenli ve sürekli olarak derslerinize gitmeniz gerekir. Kursa giderken aynı zamanda çalışıyorsanız grup dersleri yerine bireysel ders almanızı tavsiye ederiz. İşinizden arta kalan zamanınızda uygun saatlerde ders alabilirsiniz. Dil eğitimi 24 saat boyunca sürebilen bir eğitimdir. Dersten sonraki vakitlerinizde, evinizde, iş yerinizde ve sosyal hayatınızda sürekli tekrar etmelisiniz. Özellikle sürekli konuşma egzersizleri yapmanızı tavsiye ederiz.

Dil Kursunun Faydaları Nelerdir?

Dil eğitimi almak günümüzde insanlara çok büyük faydalar sağlamaktadır. Dil kursuna gitmenin avantajlarını sıralayacak olursak;

  • Disiplinli ve doğru şekilde eğitim almanızı ve zamanınızı kaliteli kullanmanızı sağlar.
  • Öğrenmek istediğiniz dili kuralları, aksanı ve o ülkenin kültürü ile birlikte öğrenmenize imkan tanır.
  • İhtiyacınız olan dilin yanında farklı dillere de yönelmenizi sağlar.
  • Kurs veren eğitmenler iş hayatınızda sizlere referans vererek yardımcı olabilirler.
  • Çalışma hayatınızda rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar.
  • Kendinize olan güveninizi artırır ve kolay bir şekilde öğrenmenize yardımcı olur.
  • Dil öğrenme konusunda motivasyonunuzu artırır.

Doğru ve kaliteli kurumlara başvurduğunuz sürece bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Aksi halde dil öğrenemeden maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Eğitim almaya karar verdiğinizde detaylı araştırma yaparak ilgili kuruma karar vermelisiniz. Kurumun başarısı, fiyat performansı, kitapları, ders araç ve gereçleri önemli detaylardır.

Dil Kursu Ne Kadar Sürer?

Dil kursu, aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık olmak üzere toplam dört farklı periyotta eğitim vermektedir. Bireysel eğitim alan kişiler genellikle aylık formu seçerken grup dersleri üç ve altı aylık periyotlarda verilir. Bir dili tüm yönleri ile öğrenmek isteyen kişiler için bir yıl tam eğitim almalarını tavsiye ederiz. Dil bilgisi kuralları, konuşma ve pratik için bir yıl süre gereklidir. Kur almak yabancı dil eğitimi için kullanılan bir terimdir. Kur üç aylık periyotu kapsar. İlk üç ayda başarılı olan öğrenciler C1 diye nitelendirdiğimiz seviyeye ulaşır ve ilk kur tamamlanır. Uygulanan sınav sonrasında başarılı olursa bir üst seviyenin kurunu alır. Kurlar tamamlandıktan sonra öğrenci istenilen seviyeye ulaşmadıysa dersler tekrar alınır. Dil bilgisi kurallarını biliyor ancak konuşmakta zorluk yaşıyorsanız bir ay gibi kısa bir süre sizin için yeterli olacaktır. Eğitimin süresi öğrencinin durumuna ve kabiliyetine göre değişiklik göstermektedir. Öğrenci eğitimin başarılı olmasında en önemli etkendir.

Dil Kursuna Kimler Gidebilir?

Dil eğitimi her yaştan insanın alabileceği bir eğitimdir. Özellikle küçük yaşlarda öğrenilen bilgiler beyinde daha kalıcı olmaktadır. Bu nedenle çocuklarınıza çok küçük yaşlarda dil eğitimi vermenizi tavsiye ederiz. Dil öğrenmek beyin gelişimini önemli ölçüde etkiler. Zekâ seviyesini artırır ve kişisel gelişime çok büyük katkılarda bulunur. Algı problemi yaşayan kişilere ve zihin gelişimi geri kalmış insanlara doktorlar tarafından yeni bir dil öğrenmeleri tavsiye edilir. Ailesine Alzheimer hastalığı olanlara da tavsiye edilmektedir. İki yaş ve sonrası çocuklar dil eğitimine başlayabilir. Dil kullanılmadığı sürece unutulur. Ancak beyin gelişiminin hızlı olduğu dönemde alınan bilgiler ömür boyu kalıcı hale gelir. Erken dönemde dil eğitimi almak bu nedenle çok önemlidir. Kelime hafızası çocuk yaşta canlı ve kuvvetlidir.

Dil Kursu Fiyatları

Dil kursufiyatları bazı kriterlere dayanmaktadır. İlk olarak grup dersi mi yoksa bireysel ders mi isteniyor ona bakılır. Grup dersi fiyatları genellikle daha ucuzdur. Ayrıca grupta bulunan kişi sayısı da indirim avantajı sağlar. Kişi sayısı arttıkça fiyat düşer. Kursun bulunduğu semt, kurumun kendi fiyat politikası ve o dönemdeki ortalama kurs ücretleri baz alınarak hesaplanır. Genel olarak bakıldığında 1200- 5000 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir. Akademik eğitim için verilen kurs ücretleri en yüksek fiyata sahip kurslardır. Bu kursların fiyatı 5000- 8000 Türk Lirası arasında değişmektedir. Maddi durumunuza uygun kur çeşitlerini alarak dil eğitiminizi alabilirsiniz. Yurt dışı dil kurlarına gitmek isterseniz yaklaşık olarak 1000 Euro'yu gözden çıkarmanız gerekir. Dil eğitimi almaya karar verdiğinizde fiyat ve performans karşılaştırması yapmalısınız. Kurum istediği ücreti, teknik donanım ve eğitimcileri ile karşılayabiliyorsa gidin.

Dil Kursuna Gitmek Neden Önemlidir?

Dil kursuihtiyacınız olan dili temelden öğrenmenizi sağlar. İnsanlar kendi kendine yabancı dil öğrenmeye başladığında genellikle hatalı kullanımlar ile öğrenir. Seslerin çıkması, gramer dediğimiz cümle yapısı ve o dile ait olan kültürün doğru öğrenilmesi kurslar sayesinde yapılır. Disiplinli ve etkili eğitim için gereklidir. Eğitimin günlük yaşantınızın bir parçası haline gelmesi için bir kuruma bağlı olması önemlidir. Günümüzde zamanın kıymeti çok büyüktür. Özellikle çalışan kişiler için zamandan tasarruf yapmak, kendinize vakit ayırabilmek ve zaman yönetimini ayarlayabilmek için dil kursuna gitmeleri tavsiye edilmektedir.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
dışı eğitim danışmanlığı tecrübesi ile sizlere, Malta’da İngilizce eğitim programlarını ...
İngilizce dil eğitiminin profesyonelce verilebilmesi için, eğitim veren kişilerin bu dili konuşan ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim