Yurtdışında Lisans Eğitimi

Yurtdışında, üniversite eğitimi için mutlaka liseden mezun olmanız gerekir. Yurtdışında lisans eğitimi her ülke için farklı olabilir. ABD ve Kanada üniversitelerinde lisans eğitimi Türkiye'de olduğu gibi 4 yıl sürmektedir. Fakat Avrupa'da lisans eğitimini 3 yılda bitirebilirsiniz. İngiltere'de aynı şekilde lisans eğitimi 3 yıldır. İngiltere'de yapılan 3 yıl lisans eğitimi Türkiye'de 4 yıllık üniversite diplomasına denk gelmektedir. Bunun yanı sıra Amerika'da 2+2 yıl şeklinde eğitim veren College seçenekleri de bulunmaktadır. Amerika'da devlet üniversitelerinde çok ekonomik fiyatlarda eğitim alınabilir. Böylece Dünya'nın her yerinde geçerli olan prestijli diplomasına sahip olabilirsiniz.

Yurtdışı Lisans Eğitiminde Gerekli Şartlar


Yurtdışı lisans eğitiminde eğitim almak sanılanın aksine son derece kolay ve her bütçeye hitap eden seçenekler sunar. Ücretsiz danışmanlık hizmetleri sayesinde yüzlerce öğrencilerin kayıt işlemleri yapılmaktadır. Kayıtları yapılan öğrencilerin konaklamaları, uçak biletleri ve vize başvurularına kadar tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Öğrenciler istedikleri bölümde eğitim alma şansına sahip olurlar. Türkiye'de oldukça zahmetli bir süreç olan lisans eğitimi ve istenmeyen bölümlerde eğitim almak zorunda kalınmayacaktır.
Yurtdışında lisans eğitimine karar verilmişse ilk önce yapılması gereken hangi alanda eğitim alınmak isteniyor buna karar verilmelidir. Daha sonra üniversite ücretleri ve ülkelerin eğitim sistemleri incelenmelidir. Yurtdışında üniversite programları için tıklayın.

Yurtdışında Ücretsiz Lisans Eğitimi Yapılabilen Üniversiteler


Yurtdışında üniversite okuyabilmek birçok öğrencinin en büyük hayalidir. Fakat eğitim ve konaklama ücretlerinden dolayı bu hayal çoğu zaman gerçeğe dönüştürülmez. Yurtdışında eğitim almak bazı üniversitelerde çok pahalıya mal olmaktadır. Fakat bazı okullar için herhangi bir ücret ödenmesine gerek kalmıyor veya çok az ücret ödeyerek üniversite eğitimi alınabiliyor. Bu okullardan bir kaçını söylemek gerekirse; Central European Unıversıty, Unıversıty of Bremen, Unıversıty of Vıenna

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İtalya’da bulunan dil okullarından yararlanarak İtalyanca bilginizi birkaç haftalık ...
Yurtdışında kariyer ve eğitim planı olan öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim