Yurtdışında Lisans Eğitimi

Yurtdışında, üniversite eğitimi için mutlaka liseden mezun olmanız gerekir. Yurtdışında lisans eğitimi her ülke için farklı olabilir. ABD ve Kanada üniversitelerinde lisans eğitimi Türkiye'de olduğu gibi 4 yıl sürmektedir. Fakat Avrupa'da lisans eğitimini 3 yılda bitirebilirsiniz. İngiltere'de aynı şekilde lisans eğitimi 3 yıldır. İngiltere'de yapılan 3 yıl lisans eğitimi Türkiye'de 4 yıllık üniversite diplomasına denk gelmektedir. Bunun yanı sıra Amerika'da 2+2 yıl şeklinde eğitim veren College seçenekleri de bulunmaktadır. Amerika'da devlet üniversitelerinde çok ekonomik fiyatlarda eğitim alınabilir. Böylece Dünya'nın her yerinde geçerli olan prestijli diplomasına sahip olabilirsiniz.


Yurtdışı Lisans Eğitiminde Gerekli Şartlar


Yurtdışı lisans eğitiminde eğitim almak sanılanın aksine son derece kolay ve her bütçeye hitap eden seçenekler sunar. Ücretsiz danışmanlık hizmetleri sayesinde yüzlerce öğrencilerin kayıt işlemleri yapılmaktadır. Kayıtları yapılan öğrencilerin konaklamaları, uçak biletleri ve vize başvurularına kadar tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Öğrenciler istedikleri bölümde eğitim alma şansına sahip olurlar. Türkiye'de oldukça zahmetli bir süreç olan lisans eğitimi ve istenmeyen bölümlerde eğitim almak zorunda kalınmayacaktır.
Yurtdışında lisans eğitimine karar verilmişse ilk önce yapılması gereken hangi alanda eğitim alınmak isteniyor buna karar verilmelidir. Daha sonra üniversite ücretleri ve ülkelerin eğitim sistemleri incelenmelidir.


Yurtdışında Ücretsiz Lisans Eğitimi Yapılabilen Üniversiteler


Yurtdışında üniversite okuyabilmek birçok öğrencinin en büyük hayalidir. Fakat eğitim ve konaklama ücretlerinden dolayı bu hayal çoğu zaman gerçeğe dönüştürülmez. Yurtdışında eğitim almak bazı üniversitelerde çok pahalıya mal olmaktadır. Fakat bazı okullar için herhangi bir ücret ödenmesine gerek kalmıyor veya çok az ücret ödeyerek üniversite eğitimi alınabiliyor. Bu okullardan bir kaçını söylemek gerekirse; Central European Unıversıty, Unıversıty of Bremen, Unıversıty of Vıenna

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada Güney Amerika kıtasının Kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Kanada 10 eyaletten oluşmaktadır. ...
İtalya Güney Avrupa'da Akdeniz'e kıyısı olan bir yarımadadır. İsviçre Fransa ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim