Hollanda'da Üniversite

Hollanda’da Üniversite

Avrupa’nın en merkezi konumlarından birisi olan Hollanda Avrupa gibi dünyanın da en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Hoşgörüsü, sıcak kanlı insanları, laleleri, yel değirmenleriyle ünlenmiş ülke olan Hollanda’da üniversite eğitimi almak elbette de eşsiz bir deneyim olacaktır. Hollanda yüksek öğrenim sistemini anlamak gerekir. Zira Hollanda’nın eğitim sistemi bizimkinden farklı bir sistem. Öncelikle Hollanda’da en temelde iki tip üniversite türü bulunmaktadır. Bu üniversitelerin türleri Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri ve Araştırma Üniversiteleri’dir. Hollanda’da ağırlık devlet tarafından finanse edilmiş devlet üniversiteleri şeklindedir. Bu üniversitelerde hemen hemen her alanda eğitim dili İngilizce olan bölümler bulabilmeniz mümkündür. Eğitim kalitesi oldukça yüksek olan Hollanda üniversitelerinin yanı sıra pek çok iyi Hollanda merkezli şirket bulunmaktadır. Çok kültürlüğü bünyesinde barındıran Hollanda’da yaşam koşulları çokta pahalı değildir. Bunula birlikte Avrupa’nın her noktasında eşit mesafede bulunan Hollanda’da üniversite eğitimi için gittiğinizde alacağınız Schengen vizesi ile Avrupa’nın hemen hemen her noktasına rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bu seyahatlerinizle üniversite yıllarında tüm Avrupa’yı keşif etme fırsatı yakalarsınız. Yeni yerler görerek yeni insanlar tanıyarak üniversite yıllarınızın en fazla şekilde faydalı geçmesini sağlayabilirsiniz. Genellikle Hollanda’da üniversite eğitimi için giden öğrencilerimiz hafta sonları diğer Avrupa ülkelerine rahatlıkla gidip gezebilmekte. Üstelik Hollanda’dan tüm Avrupa’ya seyahat etmek kolay olduğu gibi Hollanda’nın içerisinde seyahat etmekte oldukça rahat ve kolaydır. Genellikle bisiklet kullanılan Hollanda’da ulaşımı kolay bir biçimde çözebilirsiniz.

Hollanda’ da üniversitelere biraz daha yakından bakacak olursak. Hollanda vatandaşlarının büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Bu sayede yabancılık hissetmeden gündelik yaşantınıza devam edebilir bol bol pratik yaparak İngilizce seviyenizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Hollanda’da başkent Amsterdam dahil farklı Hollanda şehirlerinde eğitim alabilmeniz mümkündür. Hollanda’da üniversite eğitimi almak gelecek kariyer planlarınız için oldukça faydalı olacaktır.

Hollanda’da bulunan araştırma üniversiteleri 3 yılda tamamlanır. Bu durum sizlerin hem maddi açıdan hem de zaman açısından tasarruf ve kazanç sağlayacaktır. Bu üniversiteler genellikle Sosyal bilimler, Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik ve Tıp alanında eğitim hem akademik bilimsel bilginizin artmasını hedefler hem de kariyer planlamanıza yardımcı olur. Uygulamalı üniversiteler ise Uluslararası ticaret, güzel sanatlar, finans, bankacılık işletme gibi alanlarda yeterlilik kazandırılır.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kaplan Dil Okullari dünyanın bircok ulkesinde eğitim veren en eski ve en köklü okullardan birisidir. ...
İyi bir iş sahibi olmak, akademik kariyer yapmak, eğitim hayatına daha iyi bir başlangıç ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim