Hollanda'da Üniversite

Hollanda’da Üniversite

Avrupa’nın en merkezi konumlarından birisi olan Hollanda Avrupa gibi dünyanın da en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Hoşgörüsü, sıcak kanlı insanları, laleleri, yel değirmenleriyle ünlenmiş ülke olan Hollanda’da üniversite eğitimi almak elbette de eşsiz bir deneyim olacaktır. Hollanda yüksek öğrenim sistemini anlamak gerekir. Zira Hollanda’nın eğitim sistemi bizimkinden farklı bir sistem. Öncelikle Hollanda’da en temelde iki tip üniversite türü bulunmaktadır. Bu üniversitelerin türleri Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri ve Araştırma Üniversiteleri’dir. Hollanda’da ağırlık devlet tarafından finanse edilmiş devlet üniversiteleri şeklindedir. Bu üniversitelerde hemen hemen her alanda eğitim dili İngilizce olan bölümler bulabilmeniz mümkündür. Eğitim kalitesi oldukça yüksek olan Hollanda üniversitelerinin yanı sıra pek çok iyi Hollanda merkezli şirket bulunmaktadır. Çok kültürlüğü bünyesinde barındıran Hollanda’da yaşam koşulları çokta pahalı değildir. Bunula birlikte Avrupa’nın her noktasında eşit mesafede bulunan Hollanda’da üniversite eğitimi için gittiğinizde alacağınız Schengen vizesi ile Avrupa’nın hemen hemen her noktasına rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bu seyahatlerinizle üniversite yıllarında tüm Avrupa’yı keşif etme fırsatı yakalarsınız. Yeni yerler görerek yeni insanlar tanıyarak üniversite yıllarınızın en fazla şekilde faydalı geçmesini sağlayabilirsiniz. Genellikle Hollanda’da üniversite eğitimi için giden öğrencilerimiz hafta sonları diğer Avrupa ülkelerine rahatlıkla gidip gezebilmekte. Üstelik Hollanda’dan tüm Avrupa’ya seyahat etmek kolay olduğu gibi Hollanda’nın içerisinde seyahat etmekte oldukça rahat ve kolaydır. Genellikle bisiklet kullanılan Hollanda’da ulaşımı kolay bir biçimde çözebilirsiniz.

Hollanda’ da üniversitelere biraz daha yakından bakacak olursak. Hollanda vatandaşlarının büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Bu sayede yabancılık hissetmeden gündelik yaşantınıza devam edebilir bol bol pratik yaparak İngilizce seviyenizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Hollanda’da başkent Amsterdam dahil farklı Hollanda şehirlerinde eğitim alabilmeniz mümkündür. Hollanda’da üniversite eğitimi almak gelecek kariyer planlarınız için oldukça faydalı olacaktır.

Hollanda’da bulunan araştırma üniversiteleri 3 yılda tamamlanır. Bu durum sizlerin hem maddi açıdan hem de zaman açısından tasarruf ve kazanç sağlayacaktır. Bu üniversiteler genellikle Sosyal bilimler, Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik ve Tıp alanında eğitim hem akademik bilimsel bilginizin artmasını hedefler hem de kariyer planlamanıza yardımcı olur. Uygulamalı üniversiteler ise Uluslararası ticaret, güzel sanatlar, finans, bankacılık işletme gibi alanlarda yeterlilik kazandırılır.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Amerika dil eğitimi konusunda İngilizceyi en etkili öğrenme seçeneğini sunan ülke ...
Ielts Nedir? Ielts Sınavı, 2 yıl geçerliliği olan uluslararası 10.000’den fazla ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim