Avustralya’da Dil Okullarında En Çok Tercih Edilen Şehirler

Avustralya’da Dil Okullarında En Çok Tercih Edilen Şehirler

Avustralya, yurtdışı eğitim seçenekleri arasında en iyi seçeneklerden biri olarak görülmektedir. Avustralya’nın en büyük avantajlarından birisi de anadilin İngilizce olmasıdır. Bu sayede dil okullarında dil eğitimi almak için giden öğrenciler, sadece okullarda gördükleri eğitimle sınırlı kalmıyorlar. Okul dışında da bol bol pratik yaparak İngilizceyi daha kısa sürede daha etkili bir biçimde öğrenebiliyorlar. Avustralya’da dil okulu programları son dönemlerde ön plana çıkmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de Avustralya’da 12 hafta üzeri dil okulu programlarına katıldığınızda yasal çalışma izni elde etmenizdir. Birçok öğrenci gittikleri zaman yaşam masraflarının önemli bir bölümünü çalışarak kazanabilmekteler. Öğrenciler genellikle Avustralya’da yaşadıkları büyük metropol şehirlerde kafelerde, restoranlarda, kahveci dükkanlarında çalışmaktalar. Avustralya dil eğitimi açısından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler için her seviyeye, her planlarına ve her bütçeye uygun bir dil okulu programı bulmaları mümkündür. Bu nedenle Avustralya’da bulunan dil okulları, öğrencilerin farklı planlamalarına göre farklı programlar sunmaktadır. Bu programlar, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Mesleki İngilizce, Akademik İngilizce gibi programlar bulabilmek mümkündür.

Avustralya’da öğrenciler genellikle Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth gibi büyük metropolleri tercih etmektedir.

Sidney

Avustralya’nın en kalabalık şehridir. Bu nedenle iş fırsatları bakımından da en avantajlı şehirler arasındadır. Sadece iş fırsatları ile değil birçok artısı bulunan Sidney’de sosyal yaşantısı da oldukça iyidir. Birçok kafe, birçok kaliteli yemek restoranları ile birlikte öğrenciler için birçok sosyalleşecek seçenek bulunmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü Sidney Opera Binası, Bondi Plajı gibi görülmesi gerekenlere de ev sahipliği yapmaktadır. Hem kaliteli eğitim veren dil okulları hem sunduğu birçok fırsatla birlikte öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasındadır.

Melbourne

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden birisidir. Avrupai yaşam tarzı ile dikkat çeken Melbourne sanat ve kültür merkezidir. Melbourne birçok sanat ve kültür etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Şehir dinamik, eğlenceli yaşam tarzıyla öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirdir.

Brisbane

Avustralya’da tatil havasında eğlenceli ve aynı zamanda kaliteli eğitim alabileceğiniz harika bir şehirdir. Brisbane, Avustralya’nın en büyük 3. Şehridir. Avustralya’da dünyaca tanınmış Gold Coast plajına çok yakın bir mesafededir. Bu nedenlerle birlikte öğrenciler arasında en çok tercih edilen şehirler arasındadır.

Perth

Avustralya’da gelişmekte olan sanayinin merkezi konumundadır. Yaşam masraflarının düşük olması, iş fırsatlarının çok olmasıyla birlikte öğrenciler için en çok tercih edilen şehirler arasındadır. İş fırsatlarının yanı sıra sosyal yaşamı da oldukça hareketli olan şehir yurtdışı eğitim seçenekleri arasında öğrenciler arasında oldukça popüler bir konumdadır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışında dil eğitimi almak isteyenlerin çoğunun tercihiAmerikaolmaktadır. İngilizceeğitim ...
İngilizce öğrenmenin en iyi yolu elbette yurtdışında anadili İngilizce olan bir toplumda bir sure ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim