Avustralya’da Dil Okullarında En Çok Tercih Edilen Şehirler

Avustralya’da Dil Okullarında En Çok Tercih Edilen Şehirler

Avustralya, yurtdışı eğitim seçenekleri arasında en iyi seçeneklerden biri olarak görülmektedir. Avustralya’nın en büyük avantajlarından birisi de anadilin İngilizce olmasıdır. Bu sayede dil okullarında dil eğitimi almak için giden öğrenciler, sadece okullarda gördükleri eğitimle sınırlı kalmıyorlar. Okul dışında da bol bol pratik yaparak İngilizceyi daha kısa sürede daha etkili bir biçimde öğrenebiliyorlar. Avustralya’da dil okulu programları son dönemlerde ön plana çıkmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de Avustralya’da 12 hafta üzeri dil okulu programlarına katıldığınızda yasal çalışma izni elde etmenizdir. Birçok öğrenci gittikleri zaman yaşam masraflarının önemli bir bölümünü çalışarak kazanabilmekteler. Öğrenciler genellikle Avustralya’da yaşadıkları büyük metropol şehirlerde kafelerde, restoranlarda, kahveci dükkanlarında çalışmaktalar. Avustralya dil eğitimi açısından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler için her seviyeye, her planlarına ve her bütçeye uygun bir dil okulu programı bulmaları mümkündür. Bu nedenle Avustralya’da bulunan dil okulları, öğrencilerin farklı planlamalarına göre farklı programlar sunmaktadır. Bu programlar, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Mesleki İngilizce, Akademik İngilizce gibi programlar bulabilmek mümkündür.

Avustralya’da öğrenciler genellikle Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth gibi büyük metropolleri tercih etmektedir.

Sidney

Avustralya’nın en kalabalık şehridir. Bu nedenle iş fırsatları bakımından da en avantajlı şehirler arasındadır. Sadece iş fırsatları ile değil birçok artısı bulunan Sidney’de sosyal yaşantısı da oldukça iyidir. Birçok kafe, birçok kaliteli yemek restoranları ile birlikte öğrenciler için birçok sosyalleşecek seçenek bulunmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü Sidney Opera Binası, Bondi Plajı gibi görülmesi gerekenlere de ev sahipliği yapmaktadır. Hem kaliteli eğitim veren dil okulları hem sunduğu birçok fırsatla birlikte öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasındadır.

Melbourne

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden birisidir. Avrupai yaşam tarzı ile dikkat çeken Melbourne sanat ve kültür merkezidir. Melbourne birçok sanat ve kültür etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Şehir dinamik, eğlenceli yaşam tarzıyla öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirdir.

Brisbane

Avustralya’da tatil havasında eğlenceli ve aynı zamanda kaliteli eğitim alabileceğiniz harika bir şehirdir. Brisbane, Avustralya’nın en büyük 3. Şehridir. Avustralya’da dünyaca tanınmış Gold Coast plajına çok yakın bir mesafededir. Bu nedenlerle birlikte öğrenciler arasında en çok tercih edilen şehirler arasındadır.

Perth

Avustralya’da gelişmekte olan sanayinin merkezi konumundadır. Yaşam masraflarının düşük olması, iş fırsatlarının çok olmasıyla birlikte öğrenciler için en çok tercih edilen şehirler arasındadır. İş fırsatlarının yanı sıra sosyal yaşamı da oldukça hareketli olan şehir yurtdışı eğitim seçenekleri arasında öğrenciler arasında oldukça popüler bir konumdadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İspanya, ülkemize olan coğrafi ve niteliksel açıdan yakın olması, İspanyolcanın önemli ...
Almanya yüksek lisans eğitimi almak dünya ülkelerinde rahat bir iş bulmak ve kariyer ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim