Kanada Dil Okulu Lise

Kanada'da bulunan dil okullarına Türkiye’den oldukça fazla talep görülüyor. Kanada eğitim seviyesi bakımından diğer ülkelere göre çok daha fazla iyi düzeyde olduğu için öğrenciler bu ülkede okumayı hedef haline getiriyor. Öğrencilerin Kanada’da okuyabilmesi için 1 yıl ve 1 yıldan fazla okumaya hak
kazanabiliyorlar.

Kanada okullarının bir diğer avantajı hem özel okullarda hem de devlet okullarında öğrencilere eğitim veriliyor. Durumu iyi olan öğrenciler özel okullarda eğitim görürken durumu iyi olmayan öğrenciler devlet okullarından da diploma alabiliyor. Yani maddi durumu ne olursa olsun öğrencilere eğitim veriliyor. Ancak şunu bilmek gerekir ki devlet okullarının vermiş olduğu eğitimde oldukça kalitelidir.

Kanada Liselerinde Eğitim Görmek İçin Gerekli Şartlar

Kanada'da eğitim görmek için öncelikle Türkiye’de 8. sınıf öğrencisi olmak gerekiyor. Bununla beraber Türkiye’de okuyan öğrencilerin not ortalamasının 100 üzerinden en az 70 puan olması gerekiyor. Öğrencilerin dil eğitimi almaları için İngilizce seviyesi yüksek değilse öncelikle İngilizce eğitim almaları gerekiyor.

Eğer okulların kendine ait özel şartları varsa öğrencilerin bu şartları da taşımaları gerekiyor. Eğer Kanada’da okuyan öğrenciler tekrar Türkiye’ye geri dönmek isterse MEB’e başvuru yaparak geri dönebilirler. Öğrenciler döndükleri yerden denklik başvurusu yaparak eğitime kaldıkları yerden devam edebilirler.

Kanada'da Konaklama Nasıl Yapılı?

Kanada'da okumak isteyen öğrencilere farklı konaklama seçenekleri sunulur. Kanada'da okuyacak öğrenciler devlet okulunda okuyorlarsa aile yanında kalmaktadır. Aile yanında kaldıkları zaman öğrenciler birçok konuda avantaj sağlar. Örneğin Kanada kültürünü daha yakından öğrenebilir, çeşitli aktivitelere katılabilir ve dillerini daha iyi geliştirebilirler.

Programlama yapılırken bazı aileler öğrenci ağırlamak için gönüllü olurlar. Öğrencilerin durumuna göre en uygun aile onlara verilir. Öğrenciler yanlarında kalacakları aileler ile önceden tanışabilirler. Özel okulda okuyan öğrencilere ise iki farklı şekilde alternatif sunulur. Bu seçeneklerden bir tanesi yine aile yanında konaklamadır diğer seçenek ise yurtta kalmaktır. İngilizce seviyesi iyi olan öğrencilere genelde yurt seçeneği sunulurken İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilere aile yanı tercih ettirilir. Bu sayede öğrenciler ailelerin yanında kalarak İngilizcelerini geliştirebilir.

Kanada Dil Liseleri Öğrencilere Ne Kazandırır?

Kanada'da eğitim görmüş olan öğrenciler Kanada Kolejlerinde çalışma hakkına sahip olurlar. Bununla beraber Kanada’da eğitim gören öğrenciler özel ve ünlü kurumlarda lisans yapma hakkına da sahiptirler. Lise eğitimini Kanada’da tamamlayan öğrenciler farklı insanlarla tanışma fırsatı bulurlar ve aynı zamanda en iyi üniversitelere gitme hakkı da kazanırlar. Özellikle dil okuluna giden lise öğrencileri İngilizcesini geliştirerek farklı kültürlere girme şansını yakalayabilir.

Devlet okullarında okuyan liseli öğrenciler iki ülkenin kültürü ile yetişecekleri için farklı kültürlere adapte olmakta hiç zorluk çekmezler. Kanada eğitim seviyesi yüksek olduğu için pek çok kişi eğitimini tamamladıktan sonra farklı ülkelerde meslek edinme şansını yakalayabilir.

Kanada’nın En İyi Liseleri

Kanada'nın en iyi liseleri arasında, Ottawa Carleton Distirict School Board, Toronto Distirict School Board, Halton Distirict School Board, Vancouver School Board, Bodwell High School, Columbia International College yer alır. Kanada’da bulunan en iyi okullar arasında özel ve devlet okullarından her biri yer alır. Bu okullara girebilmek için en az 70 ve üzeri puan almak gerekir.

Okulların öğrencilere sağladığı pek çok imkân da bulunmaktadır. Öğrencileri çeşitli kurslara göndererek farklı alanlarda eğitim almalarını da sağlamaktadır. Sizler de kendinize güveniyorsanız ve puanınız yeterli geliyorsa Kanada’da okuyabilirsiniz. Sonrasında kendinize iyi bir gelecek kurabilirsiniz. Derslerinizi iyi çalışırsanız kısa sürede büyük başarılar yakalayabilirsiniz.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Sitemizdeki İngilizce test, İngilizce seviyenizi ölçmek üzere özel olarak ...
Bir ada ülkesi olan Malta’nın ana dili Maltaca olmasına rağmen yıllar içinde İngilizce ana ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim