Yurtdışında Üniversite Seçenekleri

Yurtdışında Üniversite

Üniversite eğitimini yurtdışında almak sizlere hayatınız boyunca yaşayacağınız avantajlar sunar. Yurtdışında üniversite eğitimi, sadece bir bölüm üzerine eğitim almak olarak algılanmamalıdır. Çünkü yurtdışında kaldığınız süre boyunca yaşadığınız ülkenin kültürünü tanıma, o ülkede ki insanların yaşama bakış açılarını öğrenmeniz açısından oldukça etkili olacaktır.

İngilizce bilmek günümüzde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Yurtdışında üniversite okumak sizlere anadil seviyesinde İngilizce öğrenme fırsatı sunacaktır. Bu sayede üniversite eğitiminiz sonrasında da uluslararası, kurumsal, büyük şirketlerde çalışma fırsatları yakalayabilirsiniz.

Yurtdışında üniversite seçenekleri olarak en çok tercih edilen seçenekler:

Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere, Polonya

Amerika’da Üniversite

Amerika dünyanın en gelişmiş ülkelerin başında gelmekle birlikte tüm dünyada kabul gören eğitim sistemiyle Amerika üniversite eğitimi almak için en doğru ülkelerden biri. Amerikan İngilizcesi dünya çapında daha yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni Hollywood Effect olarak isimlendirilen Amerikan sinema sektörünün dünyaya hakim olması bir diğer neden ise dev şirketlerin Amerikan kökenli olmasıdır. Amerika’da eğitim sistemi tüm dünyada kabul gören bir sistemdir. Hemen hemen her alanda Amerika’da lisans eğitimi alabilirsiniz. Bununla birlikte Amerika’nın her eyaletinde hemen hemen her şehrinde üniversitelerin varlığıyla herkese göre ve her bütçeye uygun bir eğitim programı bulabilmek mümkündür.

Kanada’da Üniversite

Kanada, refah seviyesi olarak dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında. Hoşgörülü ve çok kültürlü yapısı ile Kanada kendinizi rahat ve güvende hissedeceksiniz. Kanada’da eğitim sistemi çok üst düzeydedir. Lisans eğitimi için gittiğinizde Kanada’da yasal çalışma hakkı elde edeceksiniz. Tüm dünya tarafından kabul gören Kanada üniversiteleri sizler için oldukça doğru bir seçenek olacaktır. Yurtdışı eğitim konusunda Kanada, İngiltere ve Amerika’ya nazaran daha makul maliyetlerdedir. Kanada’da resmi dil İngilizce olmasına rağmen Fransızca eğitim almak isteyenler içinde son derece doğru bir adres olacaktır. Bunun nedeni Quebec bölgesinde resmi dil Fransızcadır. Öyle ki Quebec bölgesinin en büyük şehri olan Montreal, tüm dünya çapında Paris’ten sonra Fransızca konuşulan en büyük 2. şehirdir. Bu nedenle Kanada’da hem farklı dil seçenekleriyle hem eğitim kalitesiyle en doğru tercihlerden birisidir.

Avustralya’da Üniversite

Avustralya, konum itibariyle Türkiye’ye oldukça uzak olsada geniş caddeleri, sıcak kanlı insanları ve harika iklimiyle yurtdışı eğitim seçenekleri arasında güçlü bir seçenek olmaya devam ediyor. Lisans eğitimi almak için Avustralya doğru seçeneklerden biri olacaktır. Avustralya’da lisans eğitimi için gittiğinizde yasal çalışma izni de almış olacaksınız. Avustralya’nın en büyük şehirleri olan Sidney ve Melbourne yurtdışı eğitim için en çok talep gören şehirlerdir. Bunun en büyük sebebi sosyal imkanlarının yanı sıra çalışma fırsatlarının da çok olması. Avustralya’da eğitim dili İngilizcedir.

İngiltere’de Üniversite

İngiltere, refah düzeyi, ekonomik seviyesi ve gelişmişlik bakımından dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisidir. İngiltere’de lisans diploması sizlere saygın prestijli ve kabul gören bir eğitim aldığınız kanıtlayacaktır. İngiltere’de lisans eğitimi ile birlikte İngilizce seviyeniz de mükemmel bir noktaya ulaşacaktır. Londra üniversitelerinin yanı sıra Manchester, Liverpool gibi şehirlerde öğrenciler için oldukça sık tercih edilmektedir.

Polonya’da Üniversite

Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Polonya’da alacağınız lisans eğitimi ile birlikte Avrupa Birliği diploması sahibi olacaksınız. Polonya’nın en büyük avantajlarından birisi de lisans bölümlerinin 3 yıl sürmesidir. Bu sizlere hem zaman hem de maddi anlamda tasarruf sağlayacaktır. İstediğiniz üniversiteye istediğiniz bölüme sınavsız bir şekilde girebilirsiniz. Üstelik Polonya’da eğitim dili İngilizce olan lisans programları bulabilmeniz mümkündür. Polonya’da kaldığınız süre içersinde sahip olacağınız Schengen vizesi ile okuğunuz süre boyunca Avrupa’yı gezebilirsiniz. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak sizlere yaşam deneyimi katacaktır ve hem iş yaşamında hem özel yaşamınızda sizlere artı sağlayacaktır.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada’da Eğitim Kanada’da eğitim görmenin avantajlarını anlatmakla başlamak ...
İyi bir kariyer için öğrencilik yıllarından itibaren dil okulu tercih edilmelidir. Ülkemiz eğitim ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim