Amerika Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yurtdışında İngilizce başta olmak üzere yabancı dil öğrenebileceğiniz pek çok ülke bulunur. Bunların başında ise Amerika gelir. Ancak Amerika da dil eğitimi ya da herhangi bir alanda eğitim almak isteyenlerim mutlaka sahip olması gerekenlerin başında Amerika’ya gitmek için alacağı vize türüdür. Bunu için mutlaka Amerika öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Bu da sadece Amerika ‘da herhangi bir dil eğitim kurumunda tam zamanlı eğitim gören öğrenciler alabileceklerdir. F- vizesi olarak isimlendirilen bu vize türü, günümüzde en çok kullanılan vize türleri arasında yer almaktadır. Bu vize ile Amerika’ya öğrenci olarak girebilecek ve eğitiminiz bitinceye kadar Amerika’ da kalma imkânınız olacaktır.

Amerika Dil Eğitimi Öğrenci Vizesi

Amerika öğrenci vizesi dil eğitim üniversite, lise vs. eğitim görmek isteyen öğrenciler için gerekli olan vize türüdür. Bu vizeye ilişkin olarak öğrenci vizesi alacak öğrencilerin, aldıkları eğitim türüne ve eğitimi süresi boyunca yanında bulunacağı aile fertlerine de farklı vizeler veriliyor. Amerika öğrenci vizesi genel olarak tam zamanlı eğitimi gören öğrencilere verilir ve F1 veya M-1 vizesi olarak adlandırılır. Yanında eşlik edeceği, anne baba eş çocuk ya da arkadaşlarına ise F-2 ya da M-2 vizesi verilmektedir. Amerika da herhangi bir eğitim programına başvurunuz kabul edildikten sonra Amerika’ya giriş yapmanızı sağlayacak öğrenci vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Amerika ‘da herhangi bir üniversite, ya da yabancı dil eğitim programına kabul ettiğinde size I-20 adında bir belge gönderecektir. Sizlerde bu belgeyi ve DS- 160 formunu doldurarak öğrenci vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. Öğrenci değil de Amerika ‘ya değişim ziyaretçisi olarak gitmeniz gerekiyorsa, sponsor olan kuruluş veya Amerika Devleti tarafından tarafınıza DS-2019 formu gönderilir. Sizlerde bu form ile J- 1 Vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Dil Eğitim Vizesi Almak İçin Gerekli Belgeler

Amerika dil okulu vizesi almak için gerekli belge ve evraklar şunlardır;

  • Öğrencini nüfus cüzdanı örneği,
  • Pasaport (eski pasaportla seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olmak şartı ile kabul edilir)
  • 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf,
  • Aile ve adres bilgileri içeren nüfus kayıt örneği,
  • Online doldurulmak koşulu ile DS-160 formu ve
  • I-20 ve I-539 formu
  • Sevıs I-90 ödeme dekontu,

Diploma ve Transkript ile SAT, DMAT, TOEFL ve GRE gibi yabancı dil eğitimi kurumlarından aldığınız dil yeterlilik puanlarınızı gösteren belge ve evraklar Amerika dil okulu vizesi için gerekli olan belgeler arasında yer alıyor. Bunların dışında size sponsor olacak kişiler için de alacağınız vizeler için gerekli belgeler bulunmaktadır. Ancak size referans olan kişi, işveren, devlet memuru, SSK’lı ya da emekli gibi kriterlerine göre istenen belgeler değişiklik göstermektedir.

Amerika Dil Eğitim Vizesi Kaç Günde Verilir?

Amerika dil eğitim vizesi için gerekli evrakları toplayıp vize başvurunuzu yaptıktan sonra, konsolosta katılacağınız mülakat genel olarak vize başvurunuzdan sonra ilk 2 hafta sora gerçekleşmektedir. Dil eğitim müzeniz ise konsolosluktan katıldığınız mülakattan hemen 3 gün sonra sonuçlanarak vizeniz posta ile adresinize gönderilir. Ancak Amerika dil okulu vizenizi çıkma süresi biraz da Amerika konsolosluğunun kararı ve o anki şartlara göre farklılık göstermektedir. Ayrıca dil okulu vizeniz iptal edilmediği takdirde son kullanma tarihine kadar geçerliliği korur. Ayrıca son kullanma tarihi dolmuş pasaportunuzda vize başvurusu yapmayın eğer katılacak kişi 14 yaş ve üzeri ise mutlaka kendisi de konsolosluğa gelmesi gerekmektedir.

Yazar
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Rusya dil okulları Rusca öğrenmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği lokayondur. St. Petersburg ...
Yurtdışı eğitim gezinizi finanse edin Yurtdışı eğitim için finans olanaklarınızı ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim