Kanada'da CO-OP Sistemi

Kanada’da CO-OP Sistemi

CO-OP olarak bilinen sistem Kanada’da akademik eğitim ve ücretli staj programlarıdır. Bu sistem Kanada’da devlet üniversiteleri ve kolejleri tarafından sunulan eğitim hayatı ile ücretli stajı birleştiren kariyer planlama sistemleridir. CO-OP programları sizin mesleğinize yönelik olarak maaşlı stajı birlikte sunan mesleki tecrübe ve çevre edinmenizi sağlayan harika bir sistemdir. Bu sistem özellikle yabancı öğrencilere oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Öğrenciler henüz mezun olmadan, okudukları bölümlere göre yerleştiği işler sayesinde, gelecekte çalışacağı mesleği yakından tanımış ve deneyimlemiş oluyorlar.

Bu sistemin oldukça büyük avantajları vardır. Mesleki tecrübe ile CV’lerine yazabilecekleri tecrübeyi daha okurken edinmiş olurlar. Kanada’da üniversite ve kolejlerin bulundukları bölgelerde anlaşmalı olduğu şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler arasında uluslararası büyük şirketlerde bulunmaktadır. Kanada’da eğitim kurumları öncelikle öğrencilere nasıl iş bulunur, mülakatta ne konuşulur, nasıl cevaplar vermek daha doğru olur gibi iş bulabilme eğitimleri vermektedir. Daha sonrasında ise öğrencilere iş bulabilmeleri için bir süre vermektedirler. Eğer öğrenciler iş bulamazlarsa bu kez okul devreye girerek anlaşmalı olduğu şirketlerden birine öğrencinin alanı ile ilgili bir iş pozisyonuna yerleştirir.

Kanada’da CO-OP program ücretleri7.000 CAD' dan başlayan fiyatlarla değişmektedir. Bu rakamlar elbette ortalama rakamlardır. Program süresinde çalışma süreleri 1 ya da 2 yıldır. 2 yıllık CO-OP programı ücreti ise 15.000 CAD 'tan başlayan fiyatlar bulunmaktadır.CO-OP sisteminin en büyük avantajı ise Kanada iş hayatına ilk adım atma şansı tanınmaktadır. Genellikle öğrenciler staj yaptıkları şirketlerde kendilerini ispatlayarak okuldan sonra da aynı şirkette çalışmaya devam etmektedirler. Özellikle yabancı öğrenciler için bu durum oldukça büyük fırsatlar sunmaktadır. Çünkü okul sonrasında da aynı şirkette çalışmaya devam ederek yasal çalışma izinlerini uzatabilirler, Bu sayede ilerleyen süreçte oturum izinlerini uzatabilirler. Bir çok önemli alanda CO-OP eğitimi alabilmek mümkündür.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada’da Yüksek Lisans Kanada, dünyanın en gelişmiş, refah düzeyi en yüksek ...
Avustralya dil eğitimi ve üniversite eğitimi anlamında özellikle son 5 yılda öne çıkan ülkeler ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim