Polonya’da Üniversite

Polonya’da Üniversite

Lisans eğitimi için Avrupa’da eğitim almak oldukça fazla avantajlar sağlayacaktır. Polonya’da istediğiniz bölümde sınavsız bir şekilde okuyabilirsiniz. Polonya, Avrupa Birliği üye ülkelerinden olduğu için aldığınız diploma Avrupa Birliği diploması olacaktır. Türkiye’de denkliği bulunmaktadır ve Avrupa Birliği lisans diplomanız oldukça prestijli ve geçerli olacaktır. Hem kaliteli hem daha uygun maliyetlerde üniversite mezunu olabilirsiniz. Polonya’da lisans eğitimi almanın en büyük avantajı sınavsız bir şekilde istediğiniz bölüme girebilmenizdir. Çünkü insanlar, Türkiye’de üniversite sınavından aldıkları puanlarla istedikleri bölümlere yerleşmeye çalışıyorlar. Bazen işler istenildiği gibi gitmeyebiliyor ve insanlar okumak istemedikleri bölümleri okumak zorunda kalıyorlar. Bunun en büyük nedeni zaman kaybı olmadan sırf bir lisans bölümünden mezun olabilme düşüncesidir. Bu noktada Polonya tam da bu düşüncenin aksine zaman kaybına yer bırakmadan istediğiniz bölümü okuma fırsatı sunmaktadır. Üstelik Polonya’da üniversitelerin bazı bölümler 3 yıl sürmektedir. Bu sizlere hem maddi anlamda hem de zaman anlamında oldukça büyük bir tasarruf sağlayacaktır. Bazı mühendislik bölümleri 4 yıldır. Elbette Tıp ve Eczacılık fakülteleri 4 yılın üzerindedir.

Polonya’da aldığınız lisans eğitimi ile kariyer planlarınız için oldukça doğru bir karar vermiş olursunuz. Lisans eğitimini Polonya’da almak sadece üniversite mezunu olmak gibi düşünülmemelidir. Geniş bir bakış açılıyla baktığımız zaman sizlerin kişisel gelişimi için ya da hayata bakış açınız için muhteşem bir deneyim olduğunu düşünebilirsiniz. Her şeyin başında düşünmeniz gereken Polonya’da lisans eğitimi ile birlikte 3 yıl 4 yıl boyunca yurtdışında yaşam deneyiminiz ile yabancı dil seviyenizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Bu sizleri kariyer planlarınız da oldukça ön plana çıkaracaktır. Bir yabancı dili öğrenebilmek için en doğru ve hızlı yöntem konuşulan ülke de o dili kullanarak, konuşarak öğrenmektedir. Ancak o zaman deyimlerin kullanış yerlerini, kelimelerin telaffuz biçimlerini doğru bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında yaşam deneyimi sizlere, farklı bakış açılarını yakından tanıma fırsatı sunacaktır. Hayata ve olaylara farklı bakabilmek sizin hem iş yaşamınızda hem de özel yaşamınızda oldukça fazla olumlu yönde etkileyecektir. Polonya’da alabileceğiniz Schengen vizesi ile birlikte tüm Avrupa’yı keşfedebilir, yeni yerler görüp yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Avrupa’nın merkez konumunda bulunan Polonya’da ve geri kalan Avrupa’da gelişmiş bir ulaşım ağı bulunmaktadır.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada’da Yüksek Lisans Kanada, dünyanın en gelişmiş, refah düzeyi en yüksek ...
Malta, ingilizce öğrenmek için en çok tercih edilen ülkelerden birisidir ve Maltada birçok dil ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim