Polonya’da Üniversite

Polonya’da Üniversite

Lisans eğitimi için Avrupa’da eğitim almak oldukça fazla avantajlar sağlayacaktır. Polonya’da istediğiniz bölümde sınavsız bir şekilde okuyabilirsiniz. Polonya, Avrupa Birliği üye ülkelerinden olduğu için aldığınız diploma Avrupa Birliği diploması olacaktır. Türkiye’de denkliği bulunmaktadır ve Avrupa Birliği lisans diplomanız oldukça prestijli ve geçerli olacaktır. Hem kaliteli hem daha uygun maliyetlerde üniversite mezunu olabilirsiniz. Polonya’da lisans eğitimi almanın en büyük avantajı sınavsız bir şekilde istediğiniz bölüme girebilmenizdir. Çünkü insanlar, Türkiye’de üniversite sınavından aldıkları puanlarla istedikleri bölümlere yerleşmeye çalışıyorlar. Bazen işler istenildiği gibi gitmeyebiliyor ve insanlar okumak istemedikleri bölümleri okumak zorunda kalıyorlar. Bunun en büyük nedeni zaman kaybı olmadan sırf bir lisans bölümünden mezun olabilme düşüncesidir. Bu noktada Polonya tam da bu düşüncenin aksine zaman kaybına yer bırakmadan istediğiniz bölümü okuma fırsatı sunmaktadır. Üstelik Polonya’da üniversitelerin bazı bölümler 3 yıl sürmektedir. Bu sizlere hem maddi anlamda hem de zaman anlamında oldukça büyük bir tasarruf sağlayacaktır. Bazı mühendislik bölümleri 4 yıldır. Elbette Tıp ve Eczacılık fakülteleri 4 yılın üzerindedir.

Polonya’da aldığınız lisans eğitimi ile kariyer planlarınız için oldukça doğru bir karar vermiş olursunuz. Lisans eğitimini Polonya’da almak sadece üniversite mezunu olmak gibi düşünülmemelidir. Geniş bir bakış açılıyla baktığımız zaman sizlerin kişisel gelişimi için ya da hayata bakış açınız için muhteşem bir deneyim olduğunu düşünebilirsiniz. Her şeyin başında düşünmeniz gereken Polonya’da lisans eğitimi ile birlikte 3 yıl 4 yıl boyunca yurtdışında yaşam deneyiminiz ile yabancı dil seviyenizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Bu sizleri kariyer planlarınız da oldukça ön plana çıkaracaktır. Bir yabancı dili öğrenebilmek için en doğru ve hızlı yöntem konuşulan ülke de o dili kullanarak, konuşarak öğrenmektedir. Ancak o zaman deyimlerin kullanış yerlerini, kelimelerin telaffuz biçimlerini doğru bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında yaşam deneyimi sizlere, farklı bakış açılarını yakından tanıma fırsatı sunacaktır. Hayata ve olaylara farklı bakabilmek sizin hem iş yaşamınızda hem de özel yaşamınızda oldukça fazla olumlu yönde etkileyecektir. Polonya’da alabileceğiniz Schengen vizesi ile birlikte tüm Avrupa’yı keşfedebilir, yeni yerler görüp yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Avrupa’nın merkez konumunda bulunan Polonya’da ve geri kalan Avrupa’da gelişmiş bir ulaşım ağı bulunmaktadır.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pek çok kişi hayatının çoğu bölümünü eğitime ayırmaktadır. Eğitimin ...
Pasaport çıkartırken vatandaşlardan birtakım ücretler istenir. Bunlardan birisi de ...
Polonya’da Üniversite

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim