Schengen Vize Harçları

Schengen Vize Harçları

Schengen Vizesine başvuranların mutlaka ödemesi gereken vize harç parası bulunmaktadır. Schengen Vize harcı vize başvuru sonucu ne olursa olsun geri iade edilmez. Schengen vize maliyeti, vize türüne başvuranın kişisel özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Schengen vize ücretleri konsolosluklar ya da elçilikler de nakit, banka kartı ya da kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Ama şunu hatırlatmak gerekir bazı konsolosluk ve elçilikler de kredi kartıyla ödeme seçeneği olmayabilir teyit etmekte fayda var. Başvuru esnasında vize ücreti ve hizmet ücretini ödemeyebilmeniz mümkündür. Vizenin neticesi ne olursa olsun bu iki ücretin geri ödemesi yapılmaz.

Vize Harç bedelleri;

  • Havalimanı transit vizesi ve kısa süreli Schengen Vizesi ( 90 gün altı) 60 € dur.
  • Uzun süreli vize ( 90 Gün üzeri ) 99€ dur.
  • 6-12 Yaş Çocuk ve Gürcistan, Kosova, Rusya ve Ukrayna vatandaşları için Schengen Vizesi 35 € dur.

Vize Harç Bedellerinden Muaf Olanlar

  • 0-6 Yaş arası çocuklar
  • Eğitim nedeniyle seyahat eden Stajyerler, Öğrenciler, Yüksek Lisans Öğrencileri ve öğrencilere eşlik eden öğretmenler
  • Bilimsel araştırma amacıyla seyahat eden üçüncü dünya ülkeleri vatandaşı olan bilim insanları ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların spor etkinliği, kültürel ve eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş altı kişiler

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Program Bilgileri Bu program H2B çalışma vizesi altında Amerika'da çalışma deneyimi ...
Londra ‘ya en uzak lokasyonda bulunan şehir olan batı kıyı şeridindeki şehir Bristol. Bu şehre ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim