Yurtdışında Lise Eğitimi

Daha modern ve kaliteli eğitim alırken aynı zamanda çocuklarının yabancı dil öğrenmelerini de isteyen aileler, eğitim tercihlerini yurtdışı lise eğitimi için yapıyorlar. Yurt dışında lise eğitimi alan öğrenciler, bu ülkelerde yapacakları yüksek öğretim konusunda uyum problemi yaşamıyorlar ve lise mezuniyet notlarının da yüksekliği sayesinde bir çok üniversiteye burslu olarak girebiliyorlar. Yurt dışındaki liseler her sene Ocak ve ağustos aylarında kayıt yaptıkları için bu dönemlerden 5 ile 6 ay önce kayıt işlemlerinin yaptırılması gerekiyor. Ayrıca, yurt dışındaki liselerden mezun olan öğrencilere sınavsız üniversite hakkından dolayı da ülkemizde bu talepler son yıllarda daha çok artmıştır. Yurtdışında Lise Eğitimi hakkında detaylı bilgiler.

Yurtdışı Lise Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Aileler çocukları için yurt dışı lise eğitimini seçerken bazı konuları göz önünde bulundurmalıdır. Öncelikle araştırma yapılarak kaliteli ve bütçeye uygun ülke seçilmelidir ve bu liselerin öne çıktığı faaliyetlerle çocuğun özellikleri uyumlu olmalıdır. Lise eğitiminin alınacağı ülkenin dili en az orta seviyede bilinmelidir. Özel liseler diye diretilmemeli ve çok kaliteli devlet liseleri olduğu da bilinmelidir. Lise seçiminde liselerin özellikleri iyi incelenmelidir. Bir çok Avrupa ülkelerindeki liselerde eğitim, dinlenme ve yemek koşulları çok üst seviyede tasarlanmıştır. Çocukların konaklaması için yurt veya aile yanında ikamet imkanları da bulunmaktadır. Liselerin ara sınıflarından da yurt dışı liselere geçiş yapılabilmektedir.

Yurt Dışı Lise Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

Yurt dışı lise eğitimi için genellikle ortaokul mezuniyet veya transkript belgesi (lisede okuyorsa), öğretmenler tarafından yazılacak referans mektupları, öğrencinin neden seçilen lisede okumak istediğini belirten mektubu ve İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor. İngilizce yeterlilik belgesi olmayanlar ise hazırlık okumak zorunda kalıyorlar. Bu belgelerin yanında istenecek ilave belgeler de olabiliyor, bu maksatla ilgili lisenin sitesinden veya lise yönetimi ile irtibat kurularak bunlar öğrenilmelidir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İnsanlar geleceklerini düzgün bir şekilde kurabilmek için iyi bir eğitime ve deneyime ...
Ielts Sınavı, 2 yıl geçerliliği olan uluslararası 10.000’den fazla devlet ve akademik ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim