Kanada'da Yüksek Lisans Programları

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada, dünyanın en gelişmiş, refah düzeyi en yüksek ülkeleri arasındadır. Çok kültürlülüğe açık yapısıyla kendinizi rahat ve güvende hissedersiniz. Dünyanın en huzurlu ülkeleri arasında gösterilen Kanada aynı zaman da eğitim kalitesi bakımından en gelişmiş ülkeleri arasında yer alır. Kanada’nın en büyük avantajlarından biri de yasal çalışma iznidir. Kanada’da 2 yıl eğitim sonrası Kanada 3 yıl oturma ve çalışma izni tanımaktadır. Kanada’da yüksek lisansınız devam ederken yasal çalışa izninizle bir yandan da çalışabilirsiniz.

Kanada kaliteli eğitimle, Amerika ve İngiltere’ye kıyasla daha makul fiyatlarda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Kanada’da İngilizce resmi dil olsa da Fransızca eğitim almak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek. Kanada’nın Quebec Eyaleti’nde resmi dil Fransızca. Öyle ki Quebec eyaletinin en büyük şehri olan Montreal, Fransa’nın Başkenti olan Paris’ten sonra Fransızca konuşulan en kalabalık 2. Şehir konumunda.

Kanada’da konaklama seçenekleri olarak düşünüldüğünde aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur. Tabii ki ev kiralama, otel konaklama seçenekleri de her zaman mevcuttur. Parasal anlamda en önemli konaklama türleri yurt konaklaması ve aile yanı konaklamasıdır. Kanada’da aile yanı konaklaması oldukça gelişmiş profesyonel bir sistemdir. Genellikle aile yanı konaklama seçeneklerinde konakladığınız ev şehir merkezlerinde oluyor. Aileler genellikle sabah kahvaltı ve akşam yemeğinde öğrencilere yardımcı oluyorlar. Hem yol masrafının en aza indirilmesi, hem şehrin tüm imkanlarından yararlanabilecek potansiyelde olmasının yanı sıra rahatlığıyla aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Yurt konaklamalarının en büyük artısı ise yeni giden öğrenciler için oldukça fazla bir sosyalleşme imkanı yaratılmasıdır.

Kanada’da yüksek lisans program seçenekleri

oldukça fazladır. Bu da giden öğrencinin isteğine ve bütçesine göre bir eğitim programı bulmasını kolaylaştırmaktadır. Kanada’da kaldığınız süre boyunca İngilizce seviyenizi mükemmel bir seviyeye getirebilirsiniz. Bu sizlere iş kariyerinde olduğu kadarıyla özel yaşamınız da ve akademik yaşamınızda hayatınıza büyük artılar sağlayacaktır.

Yurtdışı eğitimi sadece eğitim olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü Kanada’da yüksek lisansınız boyunca ve daha sonrasında sizlere yurtdışı yaşam tecrübesi kazandıracaktır. Farklı yerler görmek farklı insanlarla tanışmak sizlerin ufkunu genişletecektir. Hayata bakış açınız farklılaşacaktır. Kanada’da bulunan çok kültürlü ortamla farklı kültürleri bir arada tanıma fırsatı yaratacaktır. Yaşam deneyimi açısından bakarsak sizlerin en büyük artılarından birisi olacaktır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pek çok kişi uluslararası dilin İngilizce olmasından dolayı İngilizce öğrenmek istemektedir. ...
Washington, Amerika Birleşik Devletlerinin Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan bir eyalettir. Aynı ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim