Amerika Dil Okulu İçin Gerekli Belgeler

10-03-2018

Öğrencinin istek ve beklentilerine göre uygun bir bütçeyle ihtiyacına yönelik herhangi birdil okulu öğrenicinin kendini ve dilini geliştirebilmesi için mükemmel bir fırsattır. Birçok farklı kurs ve program farklı ülkeler ile anlaşmalıdır. Ama en çok tercih edilenAmerika olmuştur. Çünkü Amerika dilin gelişmesinde en etkili ülkelerden biridir. Bu programlar ya da kurslar öğrencinin kayıtlı olduğu eğitim kurumuna göre değişebilmektedir.

Örneğin, her kurum farklı ülkelerle ve farklı kurslarla anlaşmalıdır. Öğrenci, bu kursları araştırıp kendine en uygun olanına karar vermelidir. Program belirlendikten sonra dikkat edilmesi gereken ve en çok soru alan konulardan bir diğeri ise, programın ya da kursun fiyatı olmuştur. Kişinin katıldığı kursun anlaşmalı olduğu ülkeye göre kursun fiyatı ve maliyeti değişmektedir.

Dil Okulu İçin Gerekli Evraklar

-Kayıt yapılacak okulun ücreti

-Kayıt yapılacak okula ait başvuru formu

-Kişinin pasaportunun 1,2,3,4 ve 60. sayfalarının fotokopisi

-Bankaya ait mektup

-Sponsordan alınan teminat mektubu

Dil Okulu Vizesi

Dil okulları için alınacak vize ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Bu ülkeler arasında vize konusunda en katı olan ülkelerden biri Amerika'dır. Fakat öğrenciler vize alma konusunda daha şanslıdırlar. Bu noktada kişinin vize için gerekli evrakları önceden hazırlaması onun için avantaj olacaktır. Vize fiyatları ise yine ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Dil okullarının maliyetleri ise ortalama olacak bir rakamla çoğu internet sitesinde yer almaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için ülke, şehir, program türleri ve sunulan imkanlar ...
Yurtdışına çıkarak dil eğitimi almak isteyen kişilerin maliyet olarak karşılarına çıkan ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim