Amerika Dil Okulu Lise

Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin çok talep gösterdiği bir programdır. Amerikan vatandaşı olmayan öğrencilerin Amerika’da bulunan liselerde dönem bazlı veya 1 yıl eğitim almak istedikleri bir program türü olarak karşımıza çıkıyor. Lise eğitimini Amerika’da tamamlamak isteyen öğrencilerin özel okullarda çok donanımlı ve dil olarak da kendilerini üst düzey geliştirdikleri bir program olarak öne çıkıyor. Dil eğitimi ile dünyada çok önemli bir yere sahip Amerika lise ve üniversite eğitimi olarak da çok gelişmiş bir ülke. Özellikle üniversite eğitimini Amerika’da almak isteyen öğrenciler için donanımlı programlar sunan lise eğitimini tamamlayarak üniversite eğitimi almaya hak kazanırsınız. Lise eğitimi almak isteyen öğrenciler öncelikle devlet okullarında yıl daha uzun dönem eğitim almak isteyen öğrenciler ise özel okullara, gündüz veya gece yatılı okullara gidebilme imkânı elde eder.

Amerika’da Lise Eğitimini Neden Tercih Etmeliyim?

Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilere okullar çok profesyonel eğitim şansı veriyor. Kısa dönem okumak isteyenler döndüklerinde kaldığı yerden devam etme şansı tanıyor. Uzun dönem ise en avantajlı olan program olduğu için oldukça aileler ve öğrenciler tarafından talep görüyor. Uzun dönem lise eğitimi alan öğrenciler ise üniversite hazırlık ve üniversite eğitimi için devam edebiliyor. Özellikle üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin lise eğitimi içinde tercih ettiğini söyleyebiliriz. Lise eğitimi alan öğrenciler Amerika’da bulunan tüm şehirleri, okulları rahat bir şekilde seçme ve üniversite eğitimine daha kolay alışma ve tamamlama süreci yaşarlar. İş imkânı bakımından yurt dışında çok daha rahat yaşama koşullarına uyum sağlayan kişi olarak daha rahat iş bulabilirsiniz. Dil seviyenizi üst düzeyde geliştirme imkânı yakalarsınız.

Amerika’da Lise Eğitimi Veren Okullar

Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler 15 ve 18 yaş arası lise eğitimi almaya hak kazanırlar. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak birçok özellikte farklı çeşitlerde okullar bulunuyor.

Devlet Okulları Lise Eğitimi

Amerika’da lise eğitimini devlet okullarında almak isteyen öğrencilerin J1 ve F1 vizesi ile lise eğitimi alabilecekleri program olarak tercih ediliyor. Lise eğitimi almak isteyen öğrenciler her iki vize türüyle 1 yıl akademik yılı geçirmeye hak kazanırlar. Eğer öğrenci 2. Döneminde de lise yurtdışı eğitimine devam etmek isterse özel okullara geçiş yapması gerekiyor.

Özel Okullarda Lise Eğitimi

Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler tercihine göre tüm dönemleri özel okulda okumak isteyebilirler. F1 vizesi ile özel okullara katılım imkânı sağlayabilirsiniz. Kayıt yaptırdığınız dönemden itibaren 1 yıldan fazla ve tüm dönemler için eğitim alabilirsiniz. Amerika’da bulunan özel liselerden eğitim alıp buradan mezun olmak isteyen kişilerin ilk tercihi olarak tercih edilmekte.

Yatılı Okullarda Lise Eğitimi

Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin F1 vizesi ile yatılı okullarda eğitim alma şansı vardır. Yatılı okullarda öğrenciler okul kültürü, yaşama tarzı ve uyumada dikkat ederler. Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler yine en çok tercih ettiği seçenek olarak ön planda yer alıyor.

Amerika’da Lise Eğitimi Almanın Şartları Nelerdir?

Öncelikle Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin 15 ve 18 yaş arası olması gerekiyor. 19 yaş sınırını geçmemek gerekiyor. Türkiye’den katılım sağlayan öğrenciler için lise genel diploma notu 100 üzerinden 70 bazında olması gerekmektedir. Tercih edilen liseye göre bazı durumlar değişebilmektedir. Bazı liseler tüm not ve puanları ayrı ayrı inceleyen bir sistem sunabilir. ELTİS sınavından 210 puan veya üzeri puan almak ayrıca bazı okullarda farklı şart ve koşullar bulunuyor. Bunları yerine getirerek kayıt yapabilirsiniz.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışında okumak birçok öğrencinin hayalidir. Beğendikleri yabancı bir ülkede ...
Yurtdışında Dil Eğitimi Almak Dil eğitimi günümüzde oldukça önemli ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim