Avustralya’da Yaşam Hakkında Genel Bilgiler ve Çalışma Koşulları

Avustralya konum itibariyle dünyadan daha izole bir yerde güney yarım kürede Yeni Zelanda ile birlikte yarım kürenin en uç noktasında bulunmaktadır. Öyle ki Türkiye’den en kısa süren uçuş 18 saat sürmektedir. Avustralya’ya yıl boyunca ülke dışından gelen birçok ziyaretçi gelmektedir. Ülkeye gelenler ya eğitim için gelmektedir ya da Avustralya’nın eşsiz doğasını keşfetmek için gelmektedir. Avustralya’ya gelen insanlar ülke çok rahat bir şekilde yaşayabilmekte ve misafirperver olan Avustralyalılarla çok çabuk kaynaşabilmektedir. Avustralyalılar genel olarak ikliminde etkisiyle sıcak kanlı insanlar olarak bilinmektedir. Ayrıca dünyaya çok uzak olmalarından dolayı Avustralya dışından gelen insanların kültürlerini ve ülkelerini öğrenmek isterler, onlar hakkında bilgi sahibi olmak isterler.

Avustralya’da yaşam insanlar üzerine kurulmuştur. Her yapılan her çıkartılan yasa insanların daha nasıl rahat yaşayabileceğini amaçlamaktadır. Bu sebepten dolayı işsiz olan insanlara iş imkânı sağlanmakta ve sağlanamadığı süre boyunca işsizlik maaşı verilmektedir. Hatta barınma imkânı bile olmayan insanlara devlet tarafından ev verilmektedir. Bu evin tüm masrafları, bakımı ve onarımı devlet tarafından sağlanmaktadır.

Avustralya'da Çalışma Hakkı

Avustralya’da öğrenci olarak gelen herkes çalışma hakkına sahiptir. Bu çalışma hakkında aranan tek şart ülkeye dört ay ve üzeri eğitim vizesidir. 4 ay ve üzeri eğitim almaya gelen her öğrenci ülkede yasal çalışma iznine otomatik olarak sahip olmaktadır. Çalışabilecekleri işler ülkemizde olduğu gibi öğrenci işleri olarak başlar ve İngilizce seviyenize ya da mezuniyetinize göre değişiklik göstermektedir. Öğrenciler genel olarak ilk başlarda kafelerde, restoranlar ve temizlik işlerinde çalışmaya başlayabilir. Bu işler öğrenciler arasındaki en popüler işlerdendir. Bu işleri yapan öğrenciler saatlik olarak 15-20 Avustralya doları para kazabilirler. 20 saat yasal çalışma hakkını göz önünde bulundurursak 300-400 Avustralya doları haftalık kazanç sağlayabilirler.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada, birçok insan tarafından ziyaret edilen bir ülkedir. Bu ülkeye hem eğitim hem ...
Dil eğitimi insanların eğitim alanında oldukça önemli bir yeri olan eğitim şeklidir. ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim