İngiltere Dil Okulları Tavsiye

Uluslar arası dil olan ve modern hayata uyum sağlamada en temel ihtiyaçlardan biri olan İngilizceyi öğrenmenin en kolay yollarından biri olan dil okullarında eğitim almak, doğru bir okul tercihiyle bu dili öğrenirken güzel vakit geçirmeyi de sağlamaktadır. Bütün dilleri olduğu gibi İngilizceyi de ülkesine giderek öğrenmek, İngilizcenin sosyal hayatın bir parçası olma zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır. Böylece İngilizceyi hem yazı dili olarak hem de günlük konuşma dili pratiği yaparak hayatın bir parçası haline getirmek bu dilin kullanımında özgüveni de sağlamaktadır. Birleşik Krallıkta yer alan İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’dan oluşan 4 adadan biri olan İngiltere’de dil eğitimi vermek için bulunan dil okullarında İngilizceyi ana merkezinde öğrenme fırsatı yakalarken aynı amaç için ülkeye gelen dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla da konuşma pratiği yapma şansı elde edilmektedir.

İngiltere’de Dil Okulu Seçmenin Önemi

Kültürel, ekonomik, teknolojik ve çağdaş anlamda gelişmiş bir ülke olan İngiltere, eğitimi gelişmişliğin en önemli parçalarından biri olarak görmekte ve bu nedenle ülkede birçok modern eğitim kurumu bulunmaktadır. Ülkeye dil öğrenmek amacıyla giden kişiler için de çeşitli dil okulları seçeneğinin olması ve yapılacak doğru bir okul tercihiyle bu dili en üst seviyelere taşımak imkânsız olmamaktadır. Bu nedenle dil okulu seçerken kişilerin seviyelerini belirlemek amacıyla yapılan sınavlar sonrasında yer alacağı grup en önemli aşamalardan biridir. Aynı dil seviyesindeki kişilerle birlikte dili öğrenmek ve bulunulan ortama ayak uydurmak, İngilizceyi öğrenmek isteyen kişilerin işini daha da kolaylaştırmaktadır. Dil okullarının başlama tarihleri farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca haftalık ders saati sayısının öğrenci vizesi alabilmek için en az 15 saat olması gerekmektedir. İngiltere’de yer alan dil okullarının resmi makamlarca onaylı olmasıyla birlikte dil okulu tercihi yaparken British Council tarafından onaylı olup olmadığının kontrol edilmesi önemli bir ayrıntıdır.

İngiltere’de Dil Okulu Aktiviteleri

Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen kişilerle tanışma imkânının olduğu İngiltere dil okullarında, herkesin İngilizce öğrenme amacının olması da sosyal ortamda büyük avantaj sağlamaktadır. Dil okullarının gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler birçok kişiyle iletişim kurulmasını mümkün kılmakta ve İngilizceyi hayatın bir parçası yapma zorunluluğunu da beraberinde getirmektedir. Ülkenin tarihsel, kültürel ve doğal güzelliklerinden faydalanarak yapılan aktivitelerde, bir turist gibi ülkeyi gezip görme imkânı da bulunmakta ve kişilerin kendisini sosyal ve kültürel açıdan en iyi seviyede İngilizceyle ifade ederek geliştirmesini sağlamaktadır. Birçok gezip görülecek yeri olan İngiltere’de güzel vakit geçirirken İngilizce dilini de geliştirme ve akıcı bir telaffuzla kişilerin kendisini ifade edebilme olanağını da sağlaması, eğlenirken öğrenme gibi büyük bir avantajı da beraberinde getirmektedir.

İngiltere’de Dil Okulu İçin Tercih Edilen Şehirler

Köklü tarih geçmişiyle İngiltere’nin en ünlü şehriLondra, ülkeye başkentlik yapmasının yanı sıra birçok kültürü bir arada barındırmasıyla da zengin kültürel mirasa sahip bir kozmopolit şehir olmaktadır. Dil okulu olarak Londra’yı tercih eden öğrenciler için birçok gezilip görülecek yerlere sahip olan şehir, kültürel zenginliğinin yanında hareketli sosyal hayatıyla da önemli bir yere sahiptir. Kraliyet atmosferinin en iyi hissedildiği bu şehirde, yer alan müze, tiyatro ve birçok turistik yerleri 274 metro istasyonu bulunan ileri seviyedeki metro ağıyla gerçekleştirebilmek şehri daha da cazip hale getirmektedir. Dil okulu için tercih edilen bir diğer şehir olanCambridge,İngiltere’nin bozulmamış doğasının en güzel örneklerinden biri olup, Londra’ya 1 saat mesafede bulunmaktadır. Öğrencilerin tercih ettiği şehir, kültürel ve sosyal anlamda zenginliğe sahiptir. Bir diğer şehir olanBrighton’ın,Londra’ya 45 dakikalık tren mesafesinde olması, Manş denizine kıyısı ve güzel iklimi ile dil okulu öğrencilerinin tercih ettiği şehirlerden biri olmaktadır. Eski bir liman kenti olanBristolise büyük şehirlere nazaran daha az masraflı olması ve tarihi ve doğal merkezleriyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Futbol ile bütünleşmiş şehir olanManchesterise kaliteli eğitim kurumlarıyla birlikte hareketli gece hayatıyla da dil öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bir şehir olmaktadır.

Dil Okulu İçin Neden İngiltere?

İngilizcenin doğduğu yer olan ve ana dil ana yerinde öğrenilir düşüncesinin yanı sıra ülkede bulunan dil okulu seçeneklerinin fazla olması da dil öğrenmek için İngiltere’nin tercih edilmesinin nedeni olmaktadır. İngiltere’nin Türkiye’yle arasında çok büyük bir mesafe olmaması, uçakla aktarmasız 3,5 – 4 saatte ülkeye gidilebilmesi, her yaşa ve seviyeye uygun dil okulu programlarının olması bu daha popüler hale getiriyor. Aynı zamanda ülkede yapılabilecek birçok sosyal etkinliklerin bulunması gibi nedenlerden dolayı İngiltere ideal bir dil öğrenme merkezi olmakta ve alınacak öğrenci vizesiyle en az 2 hafta olmak üzere istenilen zamana kadar eğitime devam etme olanağı sağlanmaktadır.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Bugün dünya genelinde birçok farklı dil kullanılır. Hemen hemen her ülkenin ...
Yurtdışı Staj Programı Çoğumuzun hayallerinde yurtdışında yaşam tecrübesi kazanmak ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim