Amerika’da Yurt Dışı Eğitim

Uluslar arası bir dil olan İngilizce, iyi bir kariyer sahibi olmanın en önemli koşulu olmaktadır. İngilizce öğrenmek veya geliştirmek isteyen kişiler hem dil eğitimi hem de akademik eğitim amacıyla yurt dışı eğitimi almak için iyi eğitim sistemine sahip ülkeler tercih etmektedir. Anadili İngilizce olan ve her anlamda olduğu gibi eğitim anlamında da gelişmişlik düzeyiyle dünyaya örnek olan Amerika’da eğitim almak iyi bir iş hayatı için büyük önem taşımaktadır. Birçok dil okulu seçeneği ile dil eğitimi almak isteyen öğrencilere eşsiz fırsatlar sunan ülke dünyanın en iyi üniversitelerine sahip olması nedeniyle de iyi bir akademik kariyer için imkân sağlamaktadır. Birçok etnik kökeni bünyesinde barındırmasından dolayı yabancı öğrencilerin zorluk yaşamayacağı bu ülkede, her çeşit kültürden insanla tanışmak ve bambaşka bir sosyal çevreye sahip olmak da mümkündür.

Amerika’da Dil Okulu Eğitimi

Birçok dil okulu seçeneği bulunan Amerika’nın her eyaletinde profesyonel bir dil okulundan eğitim almak mümkündür. Fiyat anlamında çeşitlilik gösteren ücretleriyle dil okulları, bütçeye uygun olarak daha düşük ücretli eğitim veren kurumlar da mevcut olmaktadır. Pratik yapma imkânının en üst seviyede olacağı bu ülkede aktif ve kalıcı bir İngilizce öğrenmek ve sosyal hayatın da İngilizce olmasını sağlamak, anadili İngilizce olan bir ülkede eğitim almakla çok daha avantajlı olmaktadır. Etkili bir eğitim politikasıyla dünyaya örnek olan bu ülkede eğitim alan her öğrenciyi ayrıcalıklı kılmakta ve evrensel bir dil olan İngilizcenin ileri seviyede öğrenilmesi durumunda iyi bir iş hayatı ve akabinde iyi bir kariyer yolu da açılmış olmaktadır.

Amerika’da Lisans Eğitimi

Dünyanın en iyi ve en prestijli üniversitelerine sahip olan Amerika’da lisans diploması almak iş hayatında hayal edilen birçok kapının açılmasını sağlamaktadır. Lisans eğitiminin 4 yıl olduğu ülkede, mühendislik, tıp, sanat, spor gibi farklı birçok alanda en iyi eğitimi veren üniversitelerden birinde eğitim almak, alanında en başarılı olmak için önemli avantaj oluşturmaktadır. İyi bir lisans eğitiminin en önemli ayrıntılarından biri olan araştırma yapmak, Amerika’da bulunan laboratuar, kütüphane, bilim merkezi gibi zengin kaynaklarla çok daha verimli hale gelmektedir. Amerika’da lisans eğitimine başvurmak isteyen yabancı öğrencilerin en az 2.5 not ortalamasına sahip lise diplomasının olması, İngilizce yeterliliğinin gösteren TOEFL veya IELTS sınavlarından belirlenen taban puanın alınması, eğitim alınacak programa göre SAT ve ACT gibi standart kabul testlerine girilmesi, niyet mektubu, 2 ya da 3 tane öğretmenler tarafından yazılmış referans mektubu, moda, sanat ve mimari gibi bölümler için porfolyo sunumu hazırlamaları gerekmektedir.

Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi

Başarılı bir akademik kariyerin lisans eğitiminden sonraki aşaması olan yüksek lisans eğitimi, Amerika’da alındığı takdirde kişiyi çok daha ayrıcalıklı bir hale getirmektedir. 2 yıl süren yüksek lisans eğitimleri için Amerika’da eğitim öğretim yılı üniversiteden üniversiteye değişiklik göstererek Eylül veya Ocak aylarında başlamaktadır. YÖK denkliği bulunan Amerika üniversitelerine başvurmak yüksek lisans için başvurmak isteyen öğrenciler dil yeterliliğini ispatlamak amacıyla TOEFL veya IELTS sınavlarından yeterli puanı aldıktan sonra öğrencinin seviyelerini tespit amaçlı yapılan GRE veya GMAT sınavlarında başarılı olmaları gerekmektedir. Üniversiteden üniversiteye yüksek lisans giriş şartlarının değişiklik gösterdiği Amerika’da lisans diploması ve transkriptin üniversitenin belirlediği taban puanına sahip olması, özgeçmiş (CV), motivasyon mektubu ve referanslar da başvuru için gerekli belgeler arsında yer almaktadır.

Amerika’da Eğitim Alırken Çalışmak

Amerika’da dil eğitimi almak için giden öğrencilerin çalışma izinleri bulunmamaktadır. Ancak lisans veya yüksek lisans eğitimi alan yabancı öğrencilerin kampus içinde part time – yarı zamanlı haftada en fazla 20 saat olacak şekilde çalışmaları mümkün olmaktadır. Kampus içinde çalışan yabancı öğrenciler genelde kafeterya, kütüphane, bilgisayar departmanı ve spor salonu gibi yerlerde çalışmaktadır. Bunun yanında tatil zamanı yaz aylarında yabancı öğrencilerin haftada 40 saat olmak üzere çalışma hakları bulunmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika Ucuz Dil Okulları genel olarak Amerika , New York ve Chiciago şehirlerinde daha ucuz olarak ...
Avustralya dil eğitimi ve üniversite eğitimi anlamında özellikle son 5 yılda öne çıkan ülkeler ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim