Yurt Dışında Dil Öğrenmek

Bir ülkenin tüm derinliklerine, kültürüne, siyasetine, ekonomisine hâkim olmak istiyorsanız; işe o ülkenin dilini öğrenmekle başlamalısınız. Özellikle iyi bir iş ve kariyer planlı yapıyorsanız ana dilinizin dışında en az bir dile daha sahip olmanız gerekiyor. Haliyle yabancı dil eğitimi almak zorunluluk taşıyor.

Çeşitli kurslar, uygulamalar, özel dersler, yabancı dil programlarıyla öğrenmek istediğiniz yabancı dili bir seviyeye kadar taşıyabilmeniz mümkün. Ancak en akıcı, en hızlı ve en yetkin şekilde öğrenebilmenin kuşkusuz en iyi yolu yurt dışında dil eğitimi almak.

Çünkü öğrenilenler pratiğe dökülemediği sürece edinilen bilgiler geçici hafızada takılıp kalıyor ve kalıcılığını yitiriyor. Dolayısıyla yurt dışında dil eğitimi almanın en mühim noktası pratik yapabileceğiniz zeminin oluşması. Bulunduğunuz ortam öğrendiklerinizi devamlı tekrar etmenizi gerektiriyor ve gün içerisinde sürekli yeni kelimeler öğrenebilmenize fırsat tanıyor. Gerek eğitim ortamınız gerek kurduğunuz arkadaşlıklar sayesinde dil seviyeniz her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Ülkemizde yabancı dil öğrenmeye ayrılan zaman ve bütçe totalde çok daha fazla iken, yurt dışında daha kısa sürede daha büyük gelişimler kaydediliyor.

Kısacası; yurt dışında yabancı dil eğitimi alarak daha fazla pratik yapabilir, daha iyi bir eğitimle dil seviyenizi arttırabilir; IELTS, TOEFL, Perason, TOEIC gibi uluslararası kabul gören yeterlilik sınavlarına girerek en iyi okullarda yüksek lisans imkânı yakalayabilir, bu belgelerden birini gerekli kılan işlere rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Polonya’da Üniversite Lisans eğitimi için Avrupa’da eğitim almak oldukça ...
Dünya çapında diplomatik bir göreve sahip olan VFS124 ülkede 2151 tane bürosu ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim