3 Ay Yurt Dışı Dil Eğitimi

Dil eğitimleri veren ülke ve okullar, kişilerin seviyelerine uygun olabilecek şekilde program hazırlayarak belli sınırlar koymuşlardır. Aylık programlar halinde verilen dil eğitimleri, kişinin öğrenme hızına göre sonuç vermektedir. Öğrenmek istediğiniz dilin mantığını kavrarsanız ve dil öğrenmeye istekli olursanız, kısa sürede kendinizi geliştirebilirsiniz. Tüm bu unsurlar sizde yoksa yıllar boyu süren bir eğitimle bile yabancı dil öğrenemezsiniz. Yurt dışında aylık düzenlenen eğitim programları incelendiğinde, 3 ay kısa bir süre gibi gelse de, zaman en iyi şekilde değerlendirildiği sürece, istenilen seviyede dil öğrenilebilir. Dil öğrenme hızınızın bilincinde olarak, alt yapısı sağlam atılmış bir eğitime sahipseniz, 3 ayda yurtdışı dil eğitimi ile eksikleri tamamlayabildiğiniz gibi pratikleşebilirsiniz.

Dil Öğrenme Süresi Ve Kriterleri

Zaman ve alınacak eğitim programı birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır. Örneğin, 3 aylık yaz tatili sonrası, dil sınavına girecekseniz veya okuldaki İngilizcenizi daha da geliştirerek, yeni döneme iyi bir dil seviyesi ile girmek istiyorsanız 3 aylık dil programları çok uygun seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat hiç dil alt yapısı olmayan kişiler, öğrenme hızları ne kadar iyi olursa olsun, 3 ayda istenilen seviyeye gelemezler. Dil temeli 1 yıldan az bir sürede atılamayacağı için 3 aylık programlarla ancak gramer ve günlük konuşma seviyesine gelebilirler. Bu yüzden zaman, alınacak dil eğitim programı ve dil öğrenme seviyesi, istenilen sonucu almada önemli kriterler olarak karşımıza çıkar.

Yurt Dışında Kampanyalı Dil Okulları

Ülkeler arası ortaya çıkan rekabetten, eğitim de nasibini almıştır. Bilindik ülkelerin başlattığı yurtdışı dil eğitimi, her geçen gün yayılarak, ülkeler arasında artış göstermiştir. Kanada, Amerika, İngiltere gibi ülkeler dil eğitimi konusunda öncülük yaparak, birçok ülkeye ilham kaynağı olmuştur. Ayrıca belli programlara ve belli aylara göre yaptıkları kampanyalar sayesinde, dil eğitiminden birçok kişinin yararlanmalarını sağlamaktadır. İrlanda, Yeni Zelanda ve Malta gibi ülkeler, belli ders saatlerine göre kampanyalar düzenleyerek, öğrenci kapasitesini her geçen gün arttırmaktadır. Kampanyaları yakından takip etmek ve listeler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için danışmanlık firmalarından destek almanızı tavsiye ederiz.

Yurt Dışında Eğitim Masrafları

Yurt dışında eğitim almak isteyen kişilerin akıllarına takılan sorulardan biri de, eğitim ve yaşam masrafları konusudur. Öncelikle yurt dışına çıkmadan önce yapılan sigorta masrafları, ulaşım, beslenme, konaklama ve eğitim masrafları düşünüldüğünde yıllık olarak, 55 60bin tl olarak bir ortalama belirlenmiştir. Bu ortalama fiyat, kişinin yaşadığı bölgeye, konaklama seçeneklerine ve aldığı eğitimin devlet veya vakıf olmasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçeye uygun bir şekilde eğitim masraflarının üstesinden gelmek için eğitim alınacak ülkenin sosyo ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak öncelikli olmalıdır. Bu konuda profesyonel bir şekilde hizmet veren ve okulların fiyat listesi hakkında Karya kurumumuzu arayabilirsiniz.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Evrensel dilinin İngilizce olması ile birlikte ülkemizde ve tüm dünyada yurtdışı ...
Amerika, dil okulları bakımından tüm dünyaya adını duyurmuş ülkelerden biridir. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim