3 Ay Yurt Dışı Dil Eğitimi

Dil eğitimleri veren ülke ve okullar, kişilerin seviyelerine uygun olabilecek şekilde program hazırlayarak belli sınırlar koymuşlardır. Aylık programlar halinde verilen dil eğitimleri, kişinin öğrenme hızına göre sonuç vermektedir. Öğrenmek istediğiniz dilin mantığını kavrarsanız ve dil öğrenmeye istekli olursanız, kısa sürede kendinizi geliştirebilirsiniz. Tüm bu unsurlar sizde yoksa yıllar boyu süren bir eğitimle bile yabancı dil öğrenemezsiniz. Yurt dışında aylık düzenlenen eğitim programları incelendiğinde, 3 ay kısa bir süre gibi gelse de, zaman en iyi şekilde değerlendirildiği sürece, istenilen seviyede dil öğrenilebilir. Dil öğrenme hızınızın bilincinde olarak, alt yapısı sağlam atılmış bir eğitime sahipseniz, 3 ayda yurtdışı dil eğitimi ile eksikleri tamamlayabildiğiniz gibi pratikleşebilirsiniz.

Dil Öğrenme Süresi Ve Kriterleri

Zaman ve alınacak eğitim programı birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır. Örneğin, 3 aylık yaz tatili sonrası, dil sınavına girecekseniz veya okuldaki İngilizcenizi daha da geliştirerek, yeni döneme iyi bir dil seviyesi ile girmek istiyorsanız 3 aylık dil programları çok uygun seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat hiç dil alt yapısı olmayan kişiler, öğrenme hızları ne kadar iyi olursa olsun, 3 ayda istenilen seviyeye gelemezler. Dil temeli 1 yıldan az bir sürede atılamayacağı için 3 aylık programlarla ancak gramer ve günlük konuşma seviyesine gelebilirler. Bu yüzden zaman, alınacak dil eğitim programı ve dil öğrenme seviyesi, istenilen sonucu almada önemli kriterler olarak karşımıza çıkar.

Yurt Dışında Kampanyalı Dil Okulları

Ülkeler arası ortaya çıkan rekabetten, eğitim de nasibini almıştır. Bilindik ülkelerin başlattığı yurtdışı dil eğitimi, her geçen gün yayılarak, ülkeler arasında artış göstermiştir. Kanada, Amerika, İngiltere gibi ülkeler dil eğitimi konusunda öncülük yaparak, birçok ülkeye ilham kaynağı olmuştur. Ayrıca belli programlara ve belli aylara göre yaptıkları kampanyalar sayesinde, dil eğitiminden birçok kişinin yararlanmalarını sağlamaktadır. İrlanda, Yeni Zelanda ve Malta gibi ülkeler, belli ders saatlerine göre kampanyalar düzenleyerek, öğrenci kapasitesini her geçen gün arttırmaktadır. Kampanyaları yakından takip etmek ve listeler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için danışmanlık firmalarından destek almanızı tavsiye ederiz.

Yurt Dışında Eğitim Masrafları

Yurt dışında eğitim almak isteyen kişilerin akıllarına takılan sorulardan biri de, eğitim ve yaşam masrafları konusudur. Öncelikle yurt dışına çıkmadan önce yapılan sigorta masrafları, ulaşım, beslenme, konaklama ve eğitim masrafları düşünüldüğünde yıllık olarak, 55 60bin tl olarak bir ortalama belirlenmiştir. Bu ortalama fiyat, kişinin yaşadığı bölgeye, konaklama seçeneklerine ve aldığı eğitimin devlet veya vakıf olmasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçeye uygun bir şekilde eğitim masraflarının üstesinden gelmek için eğitim alınacak ülkenin sosyo ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak öncelikli olmalıdır. Bu konuda profesyonel bir şekilde hizmet veren ve okulların fiyat listesi hakkında Karya kurumumuzu arayabilirsiniz.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
2019 Yılı Pasaport Harçları Pasaport harçları her yıl değişen oranlarda fiyatlarla ...
Yurtdışında dil eğitimi almak, dil öğrenmek isteyen pek çok kişi için oldukça cazip bir seçenektir. ...
3 Ay Yurt Dışı Dil Eğitimi

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim