Kanada Dil Okulu Konaklama

Bir dili öğrenmenin en etkili yolu o dili yaşam alanına katarak öğrenmektir. Uluslar arası platformda geçerliliğiyle öğrenilmesinin temel ihtiyaç olduğu İngilizce, iyi bir iş ve kariyer için önemlilik arz etmektedir. Akıcı bir konuşma diline sahip olmak için de en ideal ve etkili yollardan biri olan yurt dışında dil öğrenimi, ana dili İngilizce olan ülkelerde hayatın bir parçası olmasıyla konuşma özgüvenini daha da pekiştirmektedir. Dil okulu eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Kanada ise İngilizce’nin ana dil olarak konuşulan dillerden biri olmasıyla dilin öğrenimini daha da kolaylaştırmaktadır. Dil okulu için gitmenin yanı sıra sosyal hayat için de Kanada’da kişinin kendisini ifade edebilmesi açısından zorunlu olarak İngilizce konuşması dil eğitimini daha da verimli bir hale getirmektedir. Kendini ifade edebilme, konuşulanı anlama ve yazılanı yorumlama gibi öğrenme seçeneklerinin daha da pratik ve hızlı olabileceği Kanada’da iyi bir İngilizce seviyesiyle eğitimin tamamlanması sağlanabilmektedir. Dil okulu eğitimine Kanada’ya gitmek isteyen kişiler için bir diğer önemlilik arz eden konu olan konaklama ise ülkeye gitmeden önce araştırılıp ayarlanması gerekmektedir. Birçok konaklama çeşidi bulunan Kanada’da hem bütçeye uyabilecek hem de şartlarıyla kişiye uygunluk oluşturulabilecek seçenekler mevcut olmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Dil eğitimi öğrencileri için en çok tavsiye ve tercih edilen konaklama tipi olan aile yanı konaklama, ülkede yaşayan ailelerin evlerinde yer alan bir odayı öğrenciye kiralamak ve öğrencinin ev ortamında yurt dışı tecrübesi yaşamasını sağlamaktadır. Evde yaşayan aile bireyleriyle ev ortamında İngilizce konuşma zorunluluğu da bu konaklama tipini seçen kişiler için dil öğrenme sürecini verimli hale getirmektedir. Bireysel yaşantı tarzıyla Türk aile yapısından daha farklı bir yaşayışı olan Kanada’da farklı alışkanlıklar ve kültürel anlamda ilk zamanlar uyum sorunu yaşanma ihtimali olmasına karşın zamanla bu sorunları aşarak adapte olmak mümkün olmaktadır. Bu konaklama tipinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneklerinin mevcut olması, en başında oluşturulan şartlar ve ücretle belirlenmektedir. Aile ile herhangi bir sorun yaşandığı takdirde değiştirilmesinin de mümkün olduğu bu konaklama tipinde kurallara saygı duyulduğu takdirde sorun yaşanmamaktadır.

Öğrenci Yurtları

Tek kişilik ya da çift kişilik odalarda barınmanın mümkün olduğu öğrenci yurtları da kendi içinde çeşitlilik göstermektedir. Çoğu öğrenci yurtlarında banyo ve mutfak ortak kullanım olmakla birlikte bazı yurtlarda ise odaların içinde yer almaktadır. Okullara yürüyüş mesafesinde veya otobüsle 20 – 40 dakika mesafede olan öğrenci yurtlarının çoğu yemek vermeyip öğrencilerin kendisinin yapmasına olanak sunmaktadır. Öğrenci yurtlarında dünyanın çeşitli yerlerinden gelen farklı kültürden birçok kişiyle tanışma ve sosyal paylaşım içinde olma imkânı da dil öğrenmek isteyen öğrenciler için büyük bir fırsat oluşturmaktadır.

Kiralık Dairede Konaklama

Serbest ve rahat bir konaklama tercih eden öğrenciler için daha uygun olan kiralık daire konaklama tipi, diğer konaklama çeşitlerine göre daha fazla bütçe gerektirmektedir. Bazı öğrenciler tarafından birkaç kişi birlikte kiralanan bu konaklama tipinde, birlikte kalındığı takdirde öğrenci yurtlarında olduğu gibi banyo, mutfak gibi yerler ortak kullanım alanı olmaktadır. Dil öğrenmek amacıyla Kanada’ya giden kişilerin yalnız konaklama yapmaları kendilerini geliştirmeleri açısından diğer konaklama çeşitlerine göre daha az etkiye sahip olmaktadır. Ancak beraber konaklama için ev arkadaşı edinmek dil öğrenme sürecinde daha verimli olmasını sağlamakla birlikte eğitim boyunca zamanın daha da güzel geçmesine neden olmaktadır.

Apart Otel Konaklama

Apart otel kiralama ile daire kiralama arasındaki en büyük fark, apart oteli eşyalı olarak kiralamaktır. Bu konaklama tipi diğer çeşitlere göre daha yüksek maliyetli olmasına karşın eşyalı olması özellikle de ilk defa giden öğrenciler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. 2 – 3 kişilik de kalınan apart otellerde, İngilizce öğrenmek ya da geliştirmek isteyen kişiler için daha faydalı olmaktadır. Böylece İngilizceyi yaşam alanlarında da konuşmak zorunda kalan öğrenciler için arkadaşlarıyla kalınacak ideal bir konaklama tipi olan apart otelde otel fiyatları kişi başına ücretlendirilmektedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Almanya, Avrupa’nın en büyük sanayisine sahip ülke olması ile birlikte ekonomik ...
Yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için ülke, şehir, program türleri ve ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim