Kanada Lise Değişim Programları

Yurtdışında okul değişim programları genellikle üniversite öğrencileri için popüler olan aktiviteler arasında yer alıyor. Fakat son yıllarda lise öğrencilerinin de kendilerine sunulan lise değişim programlarından faydalandıklarını görebiliyoruz. Kanada lise değişim programları, lise öğrencileri için çok fazla tercih edilmektedir. Kanada’nın eğitim seviyesi bakımından üst seviyelerde yer alan bir ülke olması ve genellikle gidenlerin memnun olmasından dolayı çok fazla tercih edildiğini görebiliyoruz.

Kanada Lise Değişim Programları Şartları

Kanada’da lise değişim programına katılmak isteyen kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlar ise şu şekildedir:

-İyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak.

-14 ile 18 yaş arasında olmak.

-9 ile 12’nci sınıflar arasında eğitim görüyor olmak.

Ülkemizde lise eğitimi alan kişiler belirtmiş olduğumuz bu şartları karşıladıkları takdirde Kanada’da lise eğitimlerine 1 yıl veya daha uzun süre devam edebilme imkanını elinde bulundururlar. Kanada’da lise eğitimi almanız sizlere hem sosyal yönden hem de kültürel yönden birçok avantajı bir arada sunacaktır.

Kanada Lise Değişim Programının Avantajları

Kanada lise değişim programının birçok avantajı bulunmaktadır. Bu program sayesinde öğrencilerin elde edeceği avantajlar ise şu şekildedir:

-Kanada’daki kültürü ve yaşam seviyesini yakından tanıyabilme imkanı

-İngilizce seviyesini daha ileriye taşıma

-Değişim programıyla gelen diğer öğrencilerle bir arada olarak çok uluslu bir yapıyı tatma

-Gerçek hayata daha iyi şekilde adapte olma

Lise değişim programının sizlere sunmuş olduğu bu avantajlardan faydalanmak için ilk olarak yabancı dil şartına dikkat etmeniz gerekir. İngilizce seviyesi yetersiz olan kişilere Karya Dil Kursu olarak yeterli desteği veriyoruz ve daha iyi seviyeye gelmesi noktasında yardımcı oluyoruz. Bu şekilde yapacağınız lise değişim programı başvurularının onaylanma ihtimali daha yüksek olacaktır.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en geniş kara parçasına sahip ülkelerinden ...
Yurtdışı çıkışları için gerekli izin belgesi niteliğinde olan pasaport ücretleri ...
Kanada Lise Değişim Programları

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim