Yüksek Lisans Erasmus

Erasmus programları öğrencilerin eğitim hayatları boyunca bir defa katılabildikleri uluslararası bir eğitim programıdır. Belli şartları yerine getiren birçok öğrencinin katılmaya hak kazandığı bu eğitim programı öğrencilere çok farklı açılardan katkılarda bulunuyor. 1980 yılından itibaren başlatılan Erasmus eğitim programı sayesinde her yıl binlerce öğrenci farklı ülkelerde ve şehirlerde eğitim alma imkânı elde edebiliyor. Yurt dışında gerçekleştirilen bu programa katılan öğrenciler öğrenci değişimi kapsamında eğitim alıyorlar. Erasmus programı yalnızca lisans ve ön lisans için geçerli olan bir program değildir. Aynı zamanda yüksek lisans ve doktora öğrencileri de katılım sağlayabiliyorlar. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans kaydını yaptırarak programda bir yılını tamamlayan öğrenciler Erasmus başvurusunda bulunma hakkını elde edebiliyorlar. Ancak bunun için tek şart bu değildir.

Yüksek Lisans Erasmus Programı Katılım Şartları

Yüksek lisans yapan öğrencilerin Erasmus programına katılabilmesi için yerine getirmiş olması gereken bir takım şartlar vardır. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikle öğrencilerin eğitim aldıkları programda bir yılı tamamlamış olmaları gerekiyor.
  • Bir diğer önemli şart öğrencinin yüksek lisans eğitiminde not ortalamasının 4’lük not sistemi üzerinden en az 2.5 olması gerekiyor. Bu değer 100’lük sistemde ise 70 puana denk gelmektedir.
  • Programa katılan öğrenciler üniversitelerde kendi bölümlerine en uygun olan programı seçmelidir.
  • Dil yeterlilik sınavlarından da geçer not almış olmaları yerine getirilmesi gereken şartlardan biridir.

Erasmus programına başvuru yapan her öğrencinin başvurusu kabul edilmeyebiliyor. Ayrıca bu programa katılım eğitim hayatı boyunca bir kere faydalanılabilen bir programdır.

Yüksek Lisans Erasmus Öğrenciye Neler Kazandırıyor?

Yüksek lisans eğitim programlarına devam eden öğrenciler aynı zamanda Erasmus programına da katıldıklarında farklı açılardan kazanç elde ediyorlar. Her şeyden önemlisi akademik kariyer yapmak istedikleri bir alanda yurt dışı eğitimi imkânı elde ediyorlar. Bu da kariyer hedeflerine daha hızlı ulaşmalarına olanak tanıyor. Yüksek lisans öğrencileri Erasmus programı sayesinde dil seviyelerini geliştirme imkânı buluyorlar. Farklı kültürleri daha yakından tanıyarak sosyal çevrelerini geliştirme olanağı elde ediyorlar. Yüksek lisans programlarında bulunan öğrenciler Erasmus’a katılarak farklı ülkelerde ailelerden uzak yaşama imkânı da buluyorlar. Bu sayede birçok öğrenci yaşam sorumluluğunu da üzerine alma imkânı elde etmiş sayılıyor.

Yüksek Lisans Erasmus Programı İçin Tercih Edilen Ülkeler

Erasmus programı kapsamında çok fazla ülke bulunuyor. Bu ülkelerden yaklaşık 4000 yakın kurum programa dahil edilmiştir. Öğrenciler görmek ve tanımak istedikleri ülkeleri tercih edebiliyorlar. En çok tercih edilen ülkelerden birisi İspanya’dır. İspanya’nın çok iyi üniversitelere sahip olması buranın ilk olarak tercih edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda bu ülkede görülmek istenilen birçok yer bulunuyor. Bunun yanında İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa gibi ülkeler de çok fazla tercih ediliyor. Bu ülkeler de masraflar biraz yüksek olabiliyor. Bu nedenle öğrenciler Polonya gibi ülkeleri de tercih edebilirler. Aynı zamanda yabancı dilini biraz daha geliştirmek isteyenler için ücretsiz dil eğitimi veren ülkeler de bulunuyor. Öğrenciler Erasmus programından beklentilerini sıralayarak son derece isabetli kararlar verebilirler. Ülkelerin tercih edilmesindeki en belirleyici kriter eğitim alınacak olan üniversitenin kalitesidir. Yüksek kalitede bir eğitim programına katılmak ilerisi için son derece önemlidir. Öğrenciler eğitim kapsamında araştırma ve geliştirme çalışmalarına katılabiliyorlar. Aldıkları teorik dersler yanında çeşitli akademik çalışmalarda da aktif bir rol oynuyorlar. Birçok öğrenci Erasmus programına başvuru yapsa da herkesin başvurusu kabul edilmiyor. Ancak her öğrenci yurt dışı dil eğitimi alma şansına sahiptir.

Karya International Yurtdışı Eğitim olarak, erasmus konusunda ne yazık ki danışmanlık veremiyoruz ama diğer yurtdışı eğitim konularında bize ulaşabilirsiniz. Yurtdışı dil okullarımızı görmek için ise tıklayın.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında, üniversite eğitimi için mutlaka liseden mezun olmanız gerekir. Yurtdışında lisans ...
Kanada Güney Amerika kıtasının Kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Kanada 10 eyaletten oluşmaktadır. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim