İngiltere'de Yaşam ve Kültür

İngiltere, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Ülke pek çok açıdan ön plana çıkar ve en fazla ziyaret edilen ülkeler arasında yer alır. İngiltere hem turistik amaçlı hem de eğitim ve iş amaçlı olarak yabancı insanlar tarafından sürekli olarak ziyaret edilir. Bu ülkede yaşam ise oldukça iyi bir düzeydedir. İngiltere; tarihi, günlük yaşamı, modası, futbol ve boks gibi sporları, insanları, eğitimi ve benzeri birçok şeyi ile zengin kültüre sahip olan bir ülkedir. Müzeler, operalar, sanat galerileri ve daha birçok unsur ile dünyaca bilinen eserlerin sergilendiği bu ülkede meşhur sanatsal ve tarihi çok sayıda mekan bulunur.

İngiltere'de İnsanların Yaşamı

İngiltere, günlük yaşamda da iş ve eğitim hayatında da dünyanın ileri gelen ülkeleri arasında bulunuyor. Her kesimden insan için uygun faaliyetlerin bulunduğu ülkede nüfusun büyük çoğunluğu başkent Londra'da toplanmıştır. Ülkede barlar, gece kulüpleri ve benzeri birçok mekan vardır. Yani gece hayatı fazlasıyla hareketlidir. İnsanlar eğlenceye düşkündür. Aynı zamanda vakit geçirmek için çok sayıda kafe ve restoran da bulunur. Genel olarak şehir mimarisi çok estetiktir. Hem tarihi binalar hem de ülkedeki ışıltılı ve yeni binalar gündüzleri de geceleri de estetik bir görüntü ortaya koyar. Ülkede iyi üniversite ve eğitim kurumları da vardır. Aynı zamanda kampüs yaşamı fazlasıyla ön plandadır. Ülke, dünyanın en önemli iş merkezleri arasında yer alıyor ve en büyük ekonomilerden birine sahiptir. Sadece Londra değil, ülkedeki birçok şehir çok gelişmiş ve etkili bir yaşama sahiptir. Her yıl dünyaca ünlü festivaller ile ülkede farklı eğlence organizasyonları düzenlenir ve günlük yaşama renk katılır. Ülkede Londra hareketli yaşamı ile dikkat çeker. Aynı zamanda doğal yaşam yerleri ve taş evleri ile Costwolds, yemekleri ile ön plana çıkan Yorkshire, liman kenti Liverpool, futbol denince ilk akla gelen Manchester, tarihsel alanları ve yapıları ile bilinen Bath gibi birçok önemli şehir vardır.

İngiltere'nin Dünyaca Ünlü Edebiyat Ve Tiyatro Kültürü

İngiltere, geçmişten günümüze kadar çok sayıda önemli yazar yetiştirmiş ve dünyaca ünlü eserler ortaya koymuştur. Ülkenin edebiyat ve tiyatro alanında çok zengin bir kültürü vardır. Shakespeare gibi dünya çapında bilinen bir yazara sahip olan bu ülke, edebiyat ve tiyatro alanında fazlasıyla seçenek sunar. Yüzüklerin efendisi serisinin yazarı Tolkien, birçok önemli eseri bulunan Charles Dickens, Daniel Defoe gibi sayısız yazara sahip olan İngiltere edebiyat ve tiyatro alanında ön plana çıkar. Aynı zamanda sinemaya da uyarlanan ve dünya çapında yankı uyandıran eserler de mevcuttur. Ülkede tiyatro gösterilerine katılabileceğiniz onlarca sahne bulunuyor.

İngiltere'de Müzik Ve Sinema

İngiltere, müzik ve sinema sektörüne damga vuran şaheserlere sahiptir. Dünyaca ünlü müzisyenler, şarkıcılar; oyuncular, yönetmenler, senaristler ile bu sektörlerde önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda moda sektöründe de geçmişten günümüze söz sahibi olan ülkelerden biridir.

İngiltere'de Eğitim, İş Ve Spor

İngiltere eğitim alanında dünyanın en kaliteli kurumlarına sahip olan ülkelerden biridir. Üniversiteler, dil okulları ve benzeri pek çok eğitim kurumu ile kaliteli eğitimler sunar. Aynı zamanda iş bakımından fazlasıyla gelişmiştir ve büyük bir ekonomiye sahiptir. Spor alanlarında da özellikle futbol ve boks başta olmak üzere pek çok dalda profesyonel ve amatör kulüplere sahiptir. Karya yurt dışı eğitim danışmanlık merkezimiz, yurt dışında eğitim ve dil hazırlığı gibi birçok olan sunuyor. İngiltere de bunun için en fazla tercih edilen ülkelerden biridir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Öğrenciler açısından birçok avantajlar sunan yurtdışı yaz kursları geçmiş ...
Günümüzde birçok öğrenci tarafından tercih edilen yurtdışı üniversiteleri ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim