Washington Dil Okulları

Washington, Amerika Birleşik Devletlerinin Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan bir eyalettir. Aynı zamanda Kuzey Kanada ile komşu olan Washington, hem doğal güzellikleri ile hem de kültürel mirası ile çok zengin bir eyalettir. Washington 184.827 kilometrekarelik yüzölçümü ve 7 milyonu gecik nüfusu ile Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık ve büyük şehridir. Bu şehir çok geniş bir alana sahip olduğu için farklı iklim tipleri görülmektedir. Ancak genel olarak karasal iklim ve okyanus iklimi görülmektedir.

Öğrenciler Eğitim İçin Washington’u Tercih Ediyor

Washington dil eğitimi konusunda en üst sıralarda yer almaktadır. Çünkü eğitimi kaliteli ve deneyimli öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı da Washington Dil Okulları çok tercih edilmektedir. Eğitimin yanı sıra sanayi sektöründe de şehir kendini bir hayli geliştirmiştir. Özellikle gemi ve uçak sanayi sektöründe inanılmaz bir yol ilerlemiş ve orman ile turizm de gelir sağladığı diğer sektörler arasında yer almaktadır. Kerestecilik de kentin meşhur olduğu mesleklerden bir tanesidir.

Eğitimde Washington Dünyanın En Önemli Şehirlerinden Biri

Washington, Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti olduğu için pek çok alanda etken bir şehirdir. Dünyanın en güçlü ülkelerinden birinin başkenti olması ona diplomatik alanda da epey bir başarı sunmuştur. Bu nedenle devlet otoritesi ve istihbarat Washington’da en üst noktalardadır. Uluslararası en iyi şehir olduğu için eğitime çok önem veriliyor ve gerek yerli halka gerekse şehri ziyaret eden turistlere eğitim alanında inanılmaz fırsatlar sunuyor. Pek çok turist bu şehirde yaşamaya karar verdiğinde şehirde bulunan dil okullarından eğitim alıyor. Washington Dil Okulları turistlere ve eğitim görmek isteyen herkese yüksek potansiyelde eğitim sunarak onları ülkede rahat yaşamaya hazır hale getiriyor.

Kaliteli Vakit Geçireceğiniz Birçok Alternatif Var

Bu nedenle vize ve pasaport işlemlerini halleden turistler vakit kaybetmeden ülkeye gelerek 3 ay ile 1 yıl arası dil eğitimi alıp kaliteli bir yaşam sürdürüyor. Pek çok yabancı Washington’da yaşamayı tercih ediyor çünkü dünyanın en kaliteli markalarının mağazaları burada bulunuyor ve kaliteli restoranlar farklı lezzetleri misafirlerine sunuyor. İnsanları da son derece sıcakkanlı ve etik insanlar olduğu için gerek eğitim gerek iş için ülkeye gelen turistler bu konuda hiç zorluk çekmiyor.

Washington Her Kültüre Hitap Ediyor

Washington'da tahmin edileceği üzere Amerikan mutfağı hakimdir. Hamburger, sandviç ekmek, tost, patates kızartması, turta ve sosis Washington’da en sık karşılaşılan fast food yiyeceklerdir. Bununla birlikte baharatlı ve soteli yemekler de Washington’da sıklıkla görülmektedir. Etli ve sebzeli yemeklerden daha çok hafif yemekler bulmak daha kolay oluyor. Şehirde her bütçeye uyacak şekilde yemek menüleri bulmak mümkün oluyor. Çok ucuza karın doyurmak da mümkün aşırı pahalı fiyatlarda lüks yemek bulmak da mümkün oluyor.

Çin mutfağı da Washington’da bulunan geleneksel yemeklerden biridir. Fakat bunun için şehrin kaybolan mahallesi olan Çin Mahallesini ziyaret etmek gerekiyor. Hristiyan bir ülke olduğu için kızarmış domuz Washington halkının en çok sevdiği menüleri arasında yer alıyor. Her damak tadına uygun menüler bulunduğu için gelen turistler kesinlikle aç kalmıyor.

Washington'da Dil Eğitimi Almak

Yabancı dil konusunda gelişmek, bilgili ve her ırktan insanla rahat iletişim kurabilmek için Washington Dil Okulları tarafından eğitim almak çok akıllıca oluyor. Burada profesyonel dil eğitmenleri ve her saate uygun verilen eğitimler sayesinde her dili öğrenmek mümkün hale geliyor. Fakat genel olarak İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dil eğitimleri tercih ediyor. Fiyatlar ise kişinin öğrenmek istediği dile göre ve tercih edilen ders saatlerine göre farklılık gösteriyor.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türkiye’de bulunan üniversitelerdeki işletme bölümü deyince akla gelen ...
Kanada’da Sertifika Programları Günümüzde yurtdışı eğitim seçenekleri ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim