Yurtdışı Eğitim Bursları

Ülkemizdeki başarılı öğrencilerin pek çoğu eğitimlerine yurtdışındaki yüksek kaliteli eğitim kurumlarında devam etmek istemektedir. Yurtdışı eğitim, ülkemize oranla hem eğitim kalitesi hem de kurlar nedeniyle bir miktar daha maliyetli olduğu için öğrencilerimiz yurtdışı eğitim bursları konusunda arayışa girerek, yurtdışı eğitim maliyetlerinin bir kısmını ya da tamamını karşılama yoluna gitmeye çalışmaktadırlar.

Bu yazımızda yurtdışında eğitim almanız konusunda sizlere yardımcı olacak ve yurtdışı eğitim bursu sağlayabilecek kurum ve kuruluşlar işleyeceğiz. Yurtdışı eğitim maliyeti yüksek bir konu olduğundan burs sağlayacak kurum ve kuruluşlar genellikle bu bursları kısıtlı sayıda öğrenciye, yüksek başarı şartı ile sağlayabilmektedir. Bu nedenle burs arayan öğrencilerin yurtiçindeki eğitimleri boyunca yüksek başarı göstermiş olmaları ve not ortalamalarının olabildiğince yüksek olması burs arayan öğrenciye artı olarak dönecektir. Burs sağlayan kurum ve kuruluşlardan başlıcaları ise şunlardır.

Tubitak Yurtdışı Eğitim Bursları

Tübitak ülkemizin önde gelen bilimsel ve teknik eğitime önem veren kurumlarından birisi olarak her yıl çeşitli alanlarda ve çeşitli yaş aralıklarına yönelik burslar sağlamaktadır. Tubitak web sitesi üzerinde güncel bursları ve burs duyurularını takip edebileceğiniz bir alan bulunmakta olup güncel bursları bu alandan takip edebilirsiniz.

Tüba – Türkiye Bilimler Akademisi Yurtdışı Eğitim Bursları

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kurulmuş olan Türkiye bilimler akademisi, TÜBİTAK benzeri bir yapılanmaya sahip olup, yine TÜBİTAK gibi yurtdışı ve yurtiçi alanlarda burslar sağlamaktadır. TÜBA web sitesi üzerinden güncel bursları takip edebilirsiniz.

YÖK – Yüksek Öğretim Kurumu Yurtdışı Eğitim Bursları

YÖK genellikle yüksek öğretim öğretime yönelik , Akademik personel için zaman zaman yurtdışı dil eğitimi konularında burslar sağlayabilmektedir.

MEB – Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdşı Eğitim Bursları

Yine YÖK benzeri bir yapılanmayla, genellikle personeline yönelik olarak yurtdışı eğitim imkanları sağlamakla birlikte son yıllarda YLSY bursu ile öğrencilere yurtdışında eğitim konusunda burs alabilecekleri bir imkan yaratmıştır.

Bu burslar dışında genellikle yabancı menşeili vakıflar yurtdışı eğitim için burslar sağlamaktadır fakat bunlar sürekli olmadıkları ve belirli diller için, belirli süreler ve detaylı şartlar içerdikleri için bu burslara burada yer veremedik. Yine bu vakıflardan bazılarının web siteleri incelenerek burslar konusunda bilgi edinilebilir.

www.onassis.gr

www.americancouncils.org

www.britishcouncil.org/turkey.htm

http://www.bifonds.de/cgi-bin/index.pl

www.daad.de/ibz/ankara

www.fao.org

www.fulbright.org.tr

http://www.humboldt-foundation.de/en/programme/index.htm

http://www.nafsa.org/

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışı dil eğitimleri her sene binlerce öğrenci tarafından tercih edilir. Yabancı dilini ...
Dil öğrenmek isteyen kişilerin bu dili pratiğe dökmek, hayatının bir parçası haline ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim