Kanada Yaşam Masrafları

Kanada'da öğrenim görmeye karar verenlerin, bunun gelecekleri adına çok büyük bir yatırım olduğunu farkında olmaları gerekir. Kanada'nın gelişmiş ekonomisi sayesinde; mezuniyet sonrası dünyaca ünlü şirketlerde yüksek maaşlarla kariyer yapma imkanı bulunmaktadır. Kanada'da eğitim görmek isteyen ancak dil konusunda yeterli olmayan öğrencilerin tek yapması gereken şey, Kayra Dil Okulları'na başvurmaktır.

Öğrenim Ücretleri

Kanada üniversiteleri için yıllık ortalama 13.350$ ödenmektedir. Fakat, bu rakamlar kişinin okuduğu üniversiteye ve bulunduğu eyalete göre değişecektir. Lisans eğitim ücretleri; yaklaşık CAD$ 25.180 civarındadır. Mühendislik ve tıp eğitimi almak isteyenlerin CAD$ 28.625; hukuk eğitimi almak isteyenlerin CAD$ 11.400; dişçilik eğitimi almak isteyenlerin CAD$ 21.000; lisansüstü eğitim almak isteyenlerin ise CAD$ 16.252 ödemeleri gerekmektedir.

Konaklama, Ulaşım, Gıda ve Diğer Masraflar

Kanada'da konaklama için yıllık ortalama CAD$ 6.000 gibi bir ücret ödenir. Öğrenci yurdunda kalmak isteyenlerin yıllık CAD$ 3.000 ile CAD$ 7.500 arasında; aile yanında kalmak isteyenlerin aylık CAD$ 400 ile CAD$ 800 arasında bir masrafı yer almaktadır. Aylık kira giderleri şehirlere göre değişmektedir. Örneğin; Toronto'da aylık ortalama kiralar CAD$ 1.812 iken; Vancouver'da aylık CAD$ 1.912 olarak değişmektedir. Kanada'da 18-25 yaş arasındaki öğrencilere ulaşım ücretlerinde indirim uygulanır. Toronto Transit Commission geçişlerinde; tek yönlü CAD$ 2.75 iken; aylık ise CAD$ 99.75 olarak belirlenmektedir. Bunun yanı sıra taksilerde mesafe ücretleri kilometre başına CAD$ 2.00 ile CAD$ 6.00 arasında değişmektedir. Kanada'da yeme içme masrafları için aylık ortalama CAD$ 300.00 harcanır. Kanada'da bir restoranda kişi başı yemek yemek için ortalama CAD$ 15.00 ödenirken, bir kafede cappuccino içmek için ortalama CAD$ 3.96 ödenir. Diğer masraflardan bahsetmek gerekirse; sinem bileti CAD$ 13.00 iken, internet CAD$ 71.92, aylık spor salonu ücreti CAD$ 49.97, aylık telefon hattı için ise CAD$ 22.00 ödenmektedir.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Tarihi güzellikleri ile dikkat çeken İtalya’da, İtalyanca öğrenmek ya da İtalyancanızı geliştirmek ...
Avrupa’da çalışmak ve yaşamak isteyen birçok kişi tarafından İngiltere, en ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim