Yurtdışı Staj Programları

Yurtdışı Staj Programı

Çoğumuzun hayallerinde yurtdışında yaşam tecrübesi kazanmak vardır. Hatta yurtdışı eğitimi ile başlayan serüvenin staj programlarıyla, çalışma hayatıyla devam ettirme düşüncemiz her zaman mevcuttur. Yurtdışı staj programları, yurtdışı eğitimi ile başlayarak yurtdışında çalışma hayatına ilk adımınızı atma fırsatı sunmaktadır. Karya International olarak Amerika ve Kanada’da staj programları sunmaktayız. CO-OP ad verilen programlarla okuduğunuz bölümle birlikte maaşlı staj programları bulabilmek mümkündür.

Kanada ve Amerika'da Staj

Kanada ve Amerika’ da Collegelar tarafından CO-OP programları sunulmaktadır. College, dediğimiz eğitim kurumları Türkiye’de ki Meslek Yüksek Okullarına karşılık gelmektedir. Elbette Kanada ve Amerika’da oldukça farklı bir konumdadır. Çünkü Türkiye’de ki Meslek Yüksek Okulları sonrasında hem eğitim anlamında hem de kariyer anlamında önünüz pekte açık değildir. Ancak Amerika ve Kanada’da bulunan Collegelar gelecek anlamında oldukça farklıdır. Çünkü Collegelar, her zaman iş dünyasına çalışmak üzere profesyoneller yetiştirmek üzerine eğitim vermektedir. 2 yıl süren Collegelar öğrencilerine okudukları bölüm derslerini verirken bir yandan da pratik edinebilmeleri için CO-OP programlarıyla staj fırsatı sunmaktadır. Collegelar öncelikle öğrencilerine alanları ile ilgili teorik derslerini vermektedir. Daha sonra Kanada ve Amerika iş dünyası için nasıl iş bulunabileceğine dair bir eğitim verilmektedir. Bu eğitimlerde öğrencinin hangi yollarla iş araması gerektiği, nasıl bir cv oluşturması gerektiği ve iş görüşmelerinde nasıl konuşması ve hareket etmesi gerektiğinin en ince detayına kadar iş bulabilme eğitimi verilmektedir. Teorik eğitimi ve iş bulma eğitimini tamamlayan öğrencilerden kendi maaşlı stajlarını yapabilecekleri bir şirket bularak bir stajer olarak bir şirkette işe kabul almaları beklenmektedir. Belirli bir süre sonrasında eğer öğrenci hala iş bulamamış, bir staj pozisyonuna yerleşememiş olursa, Collegelar kendi bölgelerinde ki anlaşmalı oldukları şirketlerle temasa geçerek öğrencilerini bir staj programına yerleştirmektedirler.

Bunun en büyük artısı öğrencilerine staj garantisi verilmesidir. Staj yaptıkları şirketlerde eğer stajyer öğrenciler kendilerini sevdirirlerse, kendilerini kanıtlarlarsa büyük oranda çalıştıkları şirketlerden iş teklifi almaktadırlar. Eğitimleri ve iş deneyimleriyle bulundukları ülkede farklı işlerde bulabilmeleri mümkündür. Ancak genellikle çalıştıkları şirketlerden iş teklifi almaktadırlar. Collegeların en büyük artısı ise Kanada’dır. Kanada’da 2 yıl eğitim aldıktan sonra 3 yıl oturma ve çalışma izni vermektedir. Bu sizler için Kanada’da CO-OP olarak isim verilen programla Kanada’da bir yaşamın kapılarını açıyor demektir. Kanada’da 3 yıl oturum ve çalışma izninden sonra eğer çalıştığınız şirkette ya da başka bir şirkette kalıcı olursanız elbette 3 yıl sonunda yeniden oturum ve çalışma izninizi uzatmanız mümkündür. Yurtdışı staj programlarında her geçen zamanda daha fazla öğrenci kabul almaktadır. Collegeların en büyük artılarından birisi ise üniversite eğitiminden daha az maliyetli iş bulma garantili ve 2 yıl sürmesidir. Sizlere hem zamanda hem de paradan tasarruf yapmanızı sağlayacaktır

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türkiye' de ya da başka bir ülke de, daha yüksek maaşlar kazanabilmek ve işe girerken ...
İspanya’nın 9 farklı şehrinde, 8 okulda toplam 52 farklı eğitim programı sizler için ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim