KANADA LİSE DİPLOMASI

Kanada lise diploması uluslararası geçerliliğe sahip olan bir diplomadır. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de bulunan eğitim kurumları başta olmak üzere dünyada uluslararası düzeyde eğitim veren okullar tarafından en çok tercih edilen ve kabul gören diplomalar arasında en önde gelmektedir. Bu nedenle uluslararası düzeyde eğitime devam etmek isteyen öğrenciler için Kanada lise diplomasına sahip olmak önem taşımaktadır.

Kanada Lise Diplomasının Avantajları

Kanada lise diplomasına sahip olmanın birçok avantajları vardır. En önemli avantajı aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede herhangi bir sınava girmeden üniversite eğitimi almaya hak kazanılmasıdır. Diğer bir avantajı ise Ülkemizde Kanada liselerinin YÖK denkliği bulunmaktadır.

Kanada Lise Diploması Nasıl Alınır?

Kanada’da lise diploması almaya hak kazanmak için lise eğitiminin tamamının Kanada’da geçirilmesine gerek yoktur. Lise eğitimine başladıktan sonra da Kanada liselerine geçiş yapılabilir. Kanada lise diploması sahibi olmak için öğrenciler genellikle son sınıf olan 12. sınıfta Kanada liselerini tercih etmektedir.

Kanada Liselerinden Mezun Olma Koşulları Nelerdir?

Kanada lise diplomasına sahip olabilmek için yabancı dil seviyesi en önemli koşuldur. Birçok Kanada lisesinde resmi eğitim dili İngilizce olduğundan bu okulları tercih edecek öğrencilerin İngilizce dil bilgisi seviyeleri hem verilen eğitimi anlamak hem de mezun olabilmek için ileri düzeyde olmalıdır. Ayrıca öğrenciler mezun olabilmek için sayısal ve sözel alanlarda da üstün seviyeye sahip olmalıdır. Özellikle matematik, fen bilimleri gibi sayısal derslerle birlikte sosyal bilimler ve dil bilgisi gibi sözel derslerde de üstün derecede başarılı olmalıdır. Öğrencilerin sayısal ve sözel derslerde gösterdiği başarılar doğrudan diploma notlarına etki etmektedir. Sonuç olarak Kanada liselerinden mezun olabilmek için öğrenciler kendilerini çok yönlü geliştirmelidir.

Yazar
4
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pasaport insanların bulunmuş olduğu ülkeden başka bir ülkeye verilen izinler ile rahatça ...
Yurtdışında eğitim almak isteyenler için ülkemizde belirli dönemlerde düzenlenen ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim