KANADA LİSE DİPLOMASI

Kanada lise diploması uluslararası geçerliliğe sahip olan bir diplomadır. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de bulunan eğitim kurumları başta olmak üzere dünyada uluslararası düzeyde eğitim veren okullar tarafından en çok tercih edilen ve kabul gören diplomalar arasında en önde gelmektedir. Bu nedenle uluslararası düzeyde eğitime devam etmek isteyen öğrenciler için Kanada lise diplomasına sahip olmak önem taşımaktadır.

Kanada Lise Diplomasının Avantajları

Kanada lise diplomasına sahip olmanın birçok avantajları vardır. En önemli avantajı aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede herhangi bir sınava girmeden üniversite eğitimi almaya hak kazanılmasıdır. Diğer bir avantajı ise Ülkemizde Kanada liselerinin YÖK denkliği bulunmaktadır.

Kanada Lise Diploması Nasıl Alınır?

Kanada’da lise diploması almaya hak kazanmak için lise eğitiminin tamamının Kanada’da geçirilmesine gerek yoktur. Lise eğitimine başladıktan sonra da Kanada liselerine geçiş yapılabilir. Kanada lise diploması sahibi olmak için öğrenciler genellikle son sınıf olan 12. sınıfta Kanada liselerini tercih etmektedir.

Kanada Liselerinden Mezun Olma Koşulları Nelerdir?

Kanada lise diplomasına sahip olabilmek için yabancı dil seviyesi en önemli koşuldur. Birçok Kanada lisesinde resmi eğitim dili İngilizce olduğundan bu okulları tercih edecek öğrencilerin İngilizce dil bilgisi seviyeleri hem verilen eğitimi anlamak hem de mezun olabilmek için ileri düzeyde olmalıdır. Ayrıca öğrenciler mezun olabilmek için sayısal ve sözel alanlarda da üstün seviyeye sahip olmalıdır. Özellikle matematik, fen bilimleri gibi sayısal derslerle birlikte sosyal bilimler ve dil bilgisi gibi sözel derslerde de üstün derecede başarılı olmalıdır. Öğrencilerin sayısal ve sözel derslerde gösterdiği başarılar doğrudan diploma notlarına etki etmektedir. Sonuç olarak Kanada liselerinden mezun olabilmek için öğrenciler kendilerini çok yönlü geliştirmelidir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
4
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Günümüzde dünyanın küreselleşmesiyle artık yabancı dilin önemi çok fazla artmıştır. Dil ...
İtalyanca öğrenmek ya da İtalyancasını geliştirmek isteyen kişiler için İtalya dil ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim