Yurtdışında Çalışma Fırsatları

Yurtdışında Çalışma Fırsatı

Yurtdışında çalışmak pek çok insanın ulaşmak istediği hayaller arasında bulunmaktadır. Ancak genel mantığa baktığınız zaman yurtdışı planlamaları hep baştan sağma yapılmakla birlikte çoğu zaman planlanmamakta. Ancak doğru planlandığı zaman doğru hareket edildiğinde yurtdışında çalışmak hayal olmaktan çıkmaktadır.

Kanada’da Collegeları tarafından sunulan CO-OP programı bu planlamalara güzel bir örnek oluşturacaktır. Kanada’da College eğitimi alırken bir yandan da maaşlı bir şekilde staj yapma fırsatına sahip olursunuz. Kanada’da bulunan Collegelar sizlere alanınızla ilgili eğitim verirken, iş bulma süreçleriniz ile ilgili ayrı bir eğitim daha vermektedir. İş bulma süreçleri içşin verilen eğitimler detaylı ve kapsamlıdır. Nasıl iş arayacağınızdan başlayarak, mülakatta nasıl konuşmanız gerektiğine kadar bir çok alanda derinlikli eğitim alırsınız. Aldığınız bu eğitimle birlikte ilk etapta sizden maaşlı staj yapacağınız işi bulmanız beklenir. Eğer siz bu süre içerisinde bulamazsanız, Collegelar kendi anlaşmaları olduğu şirketlerle temasa geçerek sizleri alanınızla ilgili bir maaşlı staja yerleştirmektedirler. Kanada’da 2 yıl College eğitimi aldığınız taktirde, Kanada sizlere artı olarak 3 yıl boyunca oturma ve çalışma izni vermektedir. Toplamda 5 yıl boyunca Kanada’da eğitim almış ve çalışmış oluyorsunuz. CO-OP programlarının en büyük avantajı ise maaşlı staj yapan çoğu öğrenci eğer şirket içerisinde kendilerini gösterirlerse, genellikle çalıştıkları şirketlerden kalmaları için iş teklifi almaktadırlar. Bu sayede oturum ve çalışma izninin uzatılması mümkün olabilmektedir. Kanada’da uzatılan çalışma izni ve oturumla birlikte Kanada’da yerleşmenin kapıları da açılmaktadır.

Bir diğer yurtdışında çalışma izni alabileceğiniz fırsat ise Amerika ve Kanada’da bulunan sertifika programlarıdır. Sertifika programları, belirli bir alanda uzmanlaşarak çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Amerika ve Kanada’da sertifika programlarını tamamladıktan sonra 1 yıl yasal çalışma izni alma fırsatınız bulunmaktadır. Bu süreyi uzatabilmeniz elbette mümkündür.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışı çıkışlar için lazım olan pasaportlar yurtdışına girişlerde kullanılacak ...
Tüm dünya dilleri arasında İngilizcenin önemi oldukça büyüktür. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim