Yurtdışında Dil Eğitimi

Günümüzde İngilizce konuşmak, bilmek bir ihtiyaç haline gelmiştir. Geleceğe dair kurduğunuz planları gerçekleştirebilmek için günümüzde İngilizce bilmek olmazsa olmazlar arasındadır. Akademik planlarınız ya da iş dünyasında ki kariyer planlarınız için İngilizce oldukça büyük önemlidir. Ancak günümüzde İngilizce öğrenmek, konuşmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü bir dili öğrenmek matematik ya da coğrafya öğrenmeye benzemez. O dil üzerinde düşünebilme gerçekleşirse ancak dili öğrenebilmiş olabiliriz. Şöyle ki pek çoğunun İngilizce konuşmaya çalışırken yaptığı en büyük hata Türkçe düşünerek, İngilizce konuşmaya çalışmaktır. Burada süreç şöyle işlemektedir. Önce İngilizce duyduğunu Türkçeye çevirir sonra Türkçe bir cevap bularak tekrar İngilizceye çevirip söylemeye çalışır. Bu durum tam bir kaosla ve konuşamamayla sonuçlanır. Türkçe ve İngilizce birbirinden farklı yapılara sahip dillerdir. Doğrudan kelime kelime çevrilmesi mümkün değildir. Kaosla birlikte İngilizce daha da gözünüzde büyür ve içinden çıkılmaz bir hale gelir. Bu durumda da İngilizce öğrenmek imkansızlaşır. Bir dil öğrenmek için o dili hayatınızın her alanına yerleştirmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede o dile hakim olabilir rahatlıkla o dili konuşmaya başlayabilirsiniz.

Yurtdışında Yabancı Dil Öğrenmek

Bir dili öğrenmenin en iyi en doğru yöntemi ise o dilin konuşulduğu, yaşadığı ülke de o dilin eğitimini almaktır. Bu sayede dil eğitimi sırasında öğrendiklerinizle birlikte okulun dışında da eğitim süreciniz devam eder. Bol bol pratik yaparak, konuşarak, dinleyerek, yazarak, okuyarak hayatınızın günlük rutini içerisinde o dili kullanarak çok kolaylıkla o dili öğrenebilirsiniz. Günlük rutin içerisinde dilin kullanımını kolaylıkla pratik edebilirsiniz. Bu sayede kelimelerin doğru kullanımlarını, telaffuzları doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu öğrenme sürecinizi de hızlandıracaktır.

Bir dili konuşabilmek o dil üzerinde düşünebilmeyi gerektirmektedir. O dilin konuşulduğu ülke içerisinde ki bakış açılarını, fikirleri anlamak demektir. Yurtdışında yaşam deneyimi sizlere yeni kültürleri tanıma, yeni insanlar tanıma, yeni yerler görme şansı verecektir. Bu sizlere hayat vizyonu olarak çok olumlu katkılar yapacaktır. Kariyer planlarınız içerisinde sizleri bir adım daha ön plana çıkaracaktır. Bu bakış açısıyla gelecekte hem özel yaşantınız da hem de iş yaşamınız da bu vizyonun farkını hissedeceksinizdir. Yurtdışı eğitim konusunda dil eğitimi alabilmek öğrenmek istediğiniz dili bizzati yaşamın içerisine alarak öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu yöntem en doğru ve en etkili yöntemdir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada, Kuzey Amerika’da yer alan dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındadır. Amerika ...
Yurtdışında tiyatro okumak hayallerinde hayatı boyunca oyunculuk yapmak, birçok karaktere ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim