Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurtdışında Yabancı Dil Öğrenmek

Günümüzde İngilizce konuşmak, bilmek bir ihtiyaç haline gelmiştir. Geleceğe dair kurduğunuz planları gerçekleştirebilmek için günümüzde İngilizce bilmek olmazsa olmazlar arasındadır. Akademik planlarınız ya da iş dünyasında ki kariyer planlarınız için İngilizce oldukça büyük önemlidir. Ancak günümüzde İngilizce öğrenmek, konuşmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü bir dili öğrenmek matematik ya da coğrafya öğrenmeye benzemez. O dil üzerinde düşünebilme gerçekleşirse ancak dili öğrenebilmiş olabiliriz. Şöyle ki pek çoğunun İngilizce konuşmaya çalışırken yaptığı en büyük hata Türkçe düşünerek, İngilizce konuşmaya çalışmaktır. Burada süreç şöyle işlemektedir. Önce İngilizce duyduğunu Türkçeye çevirir sonra Türkçe bir cevap bularak tekrar İngilizceye çevirip söylemeye çalışır. Bu durum tam bir kaosla ve konuşamamayla sonuçlanır. Türkçe ve İngilizce birbirinden farklı yapılara sahip dillerdir. Doğrudan kelime kelime çevrilmesi mümkün değildir. Kaosla birlikte İngilizce daha da gözünüzde büyür ve içinden çıkılmaz bir hale gelir. Bu durumda da İngilizce öğrenmek imkansızlaşır. Bir dil öğrenmek için o dili hayatınızın her alanına yerleştirmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede o dile hakim olabilir rahatlıkla o dili konuşmaya başlayabilirsiniz.

Bir dili öğrenmenin en iyi en doğru yöntemi ise o dilin konuşulduğu, yaşadığı ülke de o dilin eğitimini almaktır. Bu sayede dil eğitimi sırasında öğrendiklerinizle birlikte okulun dışında da eğitim süreciniz devam eder. Bol bol pratik yaparak, konuşarak, dinleyerek, yazarak, okuyarak hayatınızın günlük rutini içerisinde o dili kullanarak çok kolaylıkla o dili öğrenebilirsiniz. Günlük rutin içerisinde dilin kullanımını kolaylıkla pratik edebilirsiniz. Bu sayede kelimelerin doğru kullanımlarını, telaffuzları doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu öğrenme sürecinizi de hızlandıracaktır.

Bir dili konuşabilmek o dil üzerinde düşünebilmeyi gerektirmektedir. O dilin konuşulduğu ülke içerisinde ki bakış açılarını, fikirleri anlamak demektir. Yurtdışında yaşam deneyimi sizlere yeni kültürleri tanıma, yeni insanlar tanıma, yeni yerler görme şansı verecektir. Bu sizlere hayat vizyonu olarak çok olumlu katkılar yapacaktır. Kariyer planlarınız içerisinde sizleri bir adım daha ön plana çıkaracaktır. Bu bakış açısıyla gelecekte hem özel yaşantınız da hem de iş yaşamınız da bu vizyonun farkını hissedeceksinizdir. Yurtdışı eğitim konusunda dil eğitimi alabilmek öğrenmek istediğiniz dili bizzati yaşamın içerisine alarak öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu yöntem en doğru ve en etkili yöntemdir.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında yaz okulu almak öğrencilerin dil gelişimi için çok yararlı bir durumdur. ...
Her öğrencinin hayalinde yurtdışında eğitim görmek vardır ve buna bazen yüksek puanlar ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim