2019 Güncel Pasaport Harçları

2019 Güncel Pasaport Harçları

Yeni yılla birlikte, yeni pasaport harç bedelleri de belli oldu. Bir çoğumuzun merak konusu olan pasaport harçları 2019 fiyatları resmi gazete de yayımlanan tebliğ ile belli oldu. Yeni Dönemde Pasaport harçları yüzde 23.73 oranda da zamlanacak.

Buna göre ;

Süre 2018 2019

1 Yıllık 200,80 TL 248,26 TL

2 Yıllık 327,00 TL 405,00 TL

3 Yıllık 465,00 TL 575,00 TL

4- 10 Yıllık 656,00 TL 811,00 TL

Pasaport harçlarıyla birlikte ödemeniz gereken Pasaport defter bedeli de yüzde 23,73 oranda zamlandı geçtiğimiz 2018 yılında 108,00 TL iken bu sene yani 2019 da defter bedeli 133,00 TL oldu.

Pasaport çıkarmak için istenilen belgeler:

  1. Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı veya geçici kimlik belgesinin aslı
  2. Harç ve Cüzdan bedeli yatırıldığına dair makbuz
  3. 2 adet biyometrik fotoğraf
  4. Öğrenci Belgesi ( Harçsız pasaport başvurusu yapanlar için)
  5. Ergin olmayanlar veya kısıtlılar için muvafakat belgesi
  6. Varsa eski pasaport

2019 Yılında başvuru noktaları nüfus müdürlükleri oldu. Yeni dönemde pasaport ve ehliyet başvuruları T.C. Nüfus Müdürlüklerinden yapılmaya başlandı.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Tıp okumak isteyenlerin hayallerinden biri de genel olarak yurtdışında eğitim alabilmektir. Yurt ...
Tarihi güzellikleri ile dikkat çeken İtalya’da, İtalyanca öğrenmek ya da İtalyancanızı geliştirmek ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim