Yurtdışında Grafik Tasarım Okumak

Yurtdışında grafik tasarımı okumak özellikle sürekli çizmeye istekli olan, çizme yeteneği olan ve kısacası çizim konusunda üstün yeteneği olan kişiler için büyük bir hayal ve aynı zamanda da hedeftir. Ancak tabi ki yurtdışında grafik tasarımı eğitimi almak istiyorsanız kesinlikle çizim yeteneğinizin olması gereklidir. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da grafik tasarımı eğitimleri de yaratıcı, eğlenceli ve aynı zamanda da esnek bir eğitim programı ile sizlere sunulmaktadır. Tabi ki bu eğitim özelliklerinin yanı sıra grafik tasarım eğitimi alacağınız ülkenin kültürel özelikleri, oraya sizin gibi farklı ülkelerden gelen farklı kültürlerden insanlarla tanışma gibi durumlar ve yapacağınız stajlar ile mesleki hayatınıza iyi bir geçmiş ekleyerek mesleğinize başlayabilirsiniz. Eğer çizim yeteneğiniz var ise bu yeteneğinizin yanı sıra tasarım programlarını verimli şekilde kullanmaya yatkınsanız, web siteleri tasarlamayı ve dekore etmeyi seviyorsanız grafik tasarımı bölümü okuyabilmek için beceri ve yeterliliğe sahipsiniz diyebiliriz.

Yurtdışında grafik tasarımı eğitiminin en büyük avantajlarından birisi uluslar arasında tanınmış olan şirketlerde çalışma fırsatı elde etmeniz olacaktır. Özellikle grafik tasarım alanında kariyer yapmak istiyorsanız uluslar arası şirkette çalışıp kariyer yapmak oldukça büyük bir fırsattır. Aynı zamanda isterseniz önünüze çıkan fırsatları değerlendirerek eğitim sonrasında sanat ve tasarım alanında tanınmış okul ve firmalarda çalışma imkanı yakalayabilirsiniz.

Neden Yurtdışında Grafik Tasarım Okumak?

Yurtdışında grafik tasarım okumak Türkiye ile kıyaslandığında birçok fırsat kapısını sizlere aralayan bir eğitim alanıdır. Yurtdışında grafik tasarım eğitimi denildiğinde ilk olarak Amerika, Polonya, Kanada, Almanya, İngiltere, Avustralya gibi Avrupa ülkeleri akla gelir. Nitekim bu gibi ülkelerde grafik tasarım eğitimi almak dediğimiz gibi birçok fırsatı ayağınıza getirebilir. Bu fırsatlardan birisi uluslar arası şirketlerde eğitim sonrasında çalışmak ve kariyer yapmak fırsatı yakalamaktır. Yurtdışında eğitim dili İngilizce dilidir. Böylece yabancı diliniz gelişmiş düzeye çıkarken farklı kültürlerdeki insanlarla tanışabilir, rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra yurtdışı grafik tasarım eğitimi genellikle öğrencilere ilham veren ve bakış açılarını genişleten şehirlerde verilmektedir. En nemlisi de Türkiye ile yurtdışı grafik tasarım eğitimini karşılaştırdığınızda yurtdışında aldığınız grafik tasarımı eğitimi daha kısa sürede ve daha uygun bütçededir.

Yurtdışında Grafik Tasarım Okumak İçin Kabul Edilme Şartları

Yurtdışı grafik tasarım okumak için belirli koşulları da karşılamanız gerekmektedir. Yurtdışında grafik tasarımı eğitimi almanız için öncelikle ilk şart dil şartıdır. İngilizce konuşma ve yazma düzeyiniz gelişme düzeyde olmalıdır. İkinci kesin şart ise mutlaka çizim yeteneğiniz olmalıdır. Yetenek sınavında çizim yeteneğiniz yeterli görülmediği takdirde okula kabul edilmeniz mümkün değildir. Yurtdışında bir üniversiteye bu bölümde eğitim almak üzere başvurunuzu yayımlanan tarihler arasında istenen belgeler dahilinde başvuru yapmalısınız. İşlemlerinizin sistemli olarak ilerleyebilmesi için üniversitenin başvuru alacağı tarihlerden 3-4 ay önce belgelerinizi hazırlamaya başlamalısınız.

Yurtdışında grafik tasarım eğitimi veren okulların birçoğu yetenek sınavı yapmak yerine sizden başvuru sırasında portfolyo istemektedir. Okula sunacağınız portfolyo içerisinde lise eğitiminize dair not ortalamalarınız, katıldığınız proje ve çalışmalarını yer almalıdır. Okula sunacağınız bu portfolyonuz, sizin için tüm gerekli bilgileri okula sunmaktadır. Kayra İnternational, 25 yılı aşkın bir süredir size yurtdışında birçok eğitim dalının yanı sıra grafik tasarım eğitimi almanız için size yol gösteren, gerekli bağlantıları kuran ve tüm bu hizmetleri size profesyonel ekiple sunan kurumsal bir firmadır. Bu alanda tecrübeli ve profesyonel olan ekiplerimiz, başvuru işlemleriniz sırasında size gerekli tüm yardımı sunarak gerekli bağlantıları kurmaktadır.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Washington, Amerika Birleşik Devletlerinin Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan bir eyalettir. Aynı ...
İngiltere köklü bir geçmişe sahip okulları ve iyi bir eğitim sistemiyle, yurtdışında ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim