Avustralya'da Lisans

Avustralya son yıllarda yurtdışı eğitim seçenekleri arasında yükselen seçenekler arasındadır. Avustralya dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte dünyanın en yaşanabilen şehirlerinden Sydney ve Melbourne gibi büyük metropollere ev sahipliği yapmaktadır. En popüler yurtdışı eğitim seçenekleri arasında Avustralya’ da bulunmaktadır. Bunun nedeni ise Avustralya’da eğitim almak için giden yabancı öğrenciler eğer 12 hafta ve üzeri bir eğitimi katılmak için gittikleri taktirde yasal çalışma izni vermektedir. Avustralya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak için giden yabancı öğrencilere de yasal çalışma izni tanınmaktadır. Avustralya, eğitim kalitesi açısından oldukça kaliteli eğitim sistemine sahiptir. Avustralya’nın büyük, iş fırsatlarının çok olduğu büyük metropollerde kaliteli eğitim alabilirisiniz. Avustralya eğitim sistemi tüm dünya çapında kaliteli olduğu kabul edilen eğitim sistemidir.

Avustralya'da Eğitim

Avustralya’nın en büyük avantajlarından birisi de resmi dilinin İngilizce olmasıdır. Eğitim dili de elbette İngilizcedir. Orada kaldığınız süre boyunca İngilizcenizi mükemmel seviyeye getirebilirsiniz. Hem dil seviyenizin mükemmel olmasıyla hem de Avustralya’dan aldığınız eğitimle Türkiye’ye döndüğünüzde kariyer planlarınıza uygun büyük kurumsal şirketlerde yer alma potansiyeliniz artacaktır. Bunlarla birlikte Avustralya’nın bir diğer artısı ise lisans bölümlerinin 3 yıl sürmesidir. Bu sizlere ciddi anlamda hem maddi anlamda hem de manevi anlamda büyük avantaj ve tasarruf sağlayacaktır. Hemen hemen her alanda eğitim alabileceğiniz Avustralya harika doğası, geniş caddeleri ferah yaşam alanlarıyla büyük metropollerle harika bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.

Avustralya’da lisans eğitimi ile birlikte yasal çalışma hakkı elde edersiniz. Masraflarınızın önemli bir kısmını çalışarak karşılayabilirsiniz. Avustralya, Türkiye’ye olan uzaklığıyla birlikte aslında bizlerin birazcık yabancı olduğu harika bir yaşam alanıdır. Hiç görmediğimiz doğadaki hayvanları, farklı yaşam tarzlarıyla Avustralya elbette ki yaşam deneyimi açısından baktığımızda oldukça büyük bir avantajdır. Farklı yaşam biçimlerini anlama, yurtdışı yaşam deneyimi gibi pek çok konuda büyük artılara sahip olursunuz. Bu yaşam deneyimleri sizlerin özel yaşantınızda da iş yaşamınızda da avantajları olacaktır. Avustralya’da eğitim aldığımız yıllar boyunca elde edeceğimiz yabancı dil seviyesi, yaşam deneyimi, üniversite diploması ile iş dünyasında, kariyer planlarınız da bir adım önde olursunuz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Günümüzde yüksek lisans akademik kariyer için olduğu kadar iş dünyası ...
Yurtdışında grafik tasarımı okumak özellikle sürekli çizmeye istekli olan, çizme ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim