2020 Yurtdışı Üniversite Eğitim Fiyatları

Her yıl eğitime ayrılan bütçe masraflarına bakıldığında, özellikle yurtdışında eğitim almak daha avantajlı bir hal almaya başlamıştır. Bunun için farklı seçenekler sunan üniversiteleri inceleme altına alarak, bütçeye ve eğitim kalitesine en uygun üniversiteyi tercih ederek, eğitim alabilirsiniz. 2020 yılının yurt dışı üniversite eğitim fiyatları; ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Her ülke kendi yaşam standartları, konaklama ve daha birçok faktörü göz önünde bulundurarak eğitim masrafı tutarı belirlemiştir. Bu masraflar dışında beslenme ve konaklama masrafları da ülkelere göre değişiklik göstermektedir. İrlanda ve ABD gibi ülkeler dil okulları ve üniversite eğitimi bakımından popüler olduğu için eğitim masrafları biraz daha fazla olmaktadır.

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi Nasıl Alınır?

Yurt dışında lise veya üniversite eğitimi almak için birçok ülke avantajlı paketler sunmaktadır. Bir yandan üniversite okurken diğer yandan da yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Yurt dışında üniversite eğitimi almak için genel olarak istenen evrakları tamamladıktan sonra okumak istediğiniz üniversite ile diyalog halinde olarak, işleminiz onaylandıktan sonra eğitim alabilirsiniz. Özellikle yüksek lisans ve lisans programlarında İngiltere, Kanada, ABD, İtalya ve Almanya gibi ülkeler en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Bu ülkeler ve eğitimleri hakkında bilgi sahibi olmak için deneyimli ve profesyonel danışmanlardan hizmet almak önemlidir.

Yurt Dışı Eğitim Fiyatları Nasıldır?

Yurt dışında dil eğitimi almanın belli masrafları vardır. Eğer yurt dışında üniversite veya dil eğitimi almak istiyorsanız, sadece eğitim masraflarını değil, konaklama ve yaşama masraflarını da düşünmek zorundasınız. Tüm bu değerlendirmeler ışığında, en mantıklı gelen eğitimi ve ülkeyi tercih edebilirsiniz. Her ülkenin farklı yaşam ve eğitim masrafları bulunmaktadır. Ülkelerin sosyoekonomik durumlarına bakıldığında en popüler ülkelerde yaşam masraflarının yüksek olduğunu görmekteyiz. Fakat bu ülkelerde belli zamanlarda eğitime yapılan kampanyalar, okulların rağbet görmesini sağlamaktadır. Ülkelerin masrafları rakamsal olarak göz önüne alındığında, her bütçeye uygun eğitim masrafları karşımıza çıkmaktadır. Bu da yurtdışında eğitim almanın hayal olmadığı anlamına da gelmektedir.

Neden Yurt Dışında Üniversite Okumalıyım?

Yurtdışında üniversite maliyetleri araştırıldığında, neredeyse her kesimden insanın eğitim alabilecek kadar mantıklı olduğunu görebilirsiniz. Böylece popüler bir ülkede üniversite okuyarak prestij sahibi olabilirsiniz. Yabancı dil konusunda da eğitim veren birçok okul bulunmaktadır. Hem eğitim hem de dilinizi geliştirmiş bir şekilde ülkenize dönebilirsiniz. Okulların fırsatlarından, maliyetlerinden haberdar olmak içinde sizin dilinizden anlayacak olan danışmanlardan, Karya yurtdışı eğitimi kurumundan hizmet alabilirsiniz. Kafanızdaki tüm soru işaretlerine cevap bularak, uzman ekibi ile size en uygun üniversitede eğitim almanız konusunda destek olacaktır. Firmayla irtibata geçerek, daha önce üniversite için yurtdışına gönderdikleri öğrenciler hakkında yorumları duymanızı sağlayan Karya, karar vermenizi ve hayalinizdeki üniversiteyi okumanızda her zaman yardımcı olacaktır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Programları Günümüzde birçok genç ...
Yurtdışı Dil Okulları ve Çalışma Dil eğitimi için yurtdışında dil okuluna ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim