Kanada Dil Okulu

Kanada’da Dil Okulu

Kanada, yüksek yaşam standartları, yüksek refah düzeyi gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Kanada’da büyük oranda İngilizce konuşulmaktadır. Büyük oranda diyoruz çünkü Kanada’da Quebec eyaletinin resmi dili Fransızcadır. İngilizce eğitiminde olduğu kadar Fransızca eğitimi içinde çok iyi bir seçenek oluşturmaktadır. İngilizce eğitimi için Kanada Dil Okulları en doğru, en iyi tercihler arasında yer almaktadır. Son yıllarda yurtdışı eğitim, dil eğitimi için daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir. Çünkü İngilizce öğrenirken sadece dil okulunda aldığınız eğitimle sınırlı kalmıyorsunuz. Hayatın her alanında İngilizce duyarak, konuşarak, bol bol pratik yaparak kullanıyorsunuz. Bu da sizlere daha kısa zamanda daha etkili bir öğrenmenin fırsatını sunmaktadır. Kanada’da dil okulları, eyaletler tarafından denetlenmektedir. Bu nedenle ülke genelinde İngilizce eğitimi için bir kalite standartı bulunmaktır.

Kanada’da dil okulu fiyatları

İngiltere ve Amerika’ya kıyasladığınızda oldukça büyük oranda daha makul seviyelerdedir. Tabi ki eğitim maliyetleriniz yaşadığınız şehre, konaklama biçimlerine göre değişiklik göstermektedir. Kanada’da konaklama biçimlerine baktığımız zaman, kampüs içinde bulunan yurt konaklama seçeneği ile birlikte, aile yanı konaklama ya da kampüs dışı oda, ev kiralama seçenekleri ile karşılaşmaktayız. Kampüs içi konaklama seçenekleri yeni giden öğrenciler için harika bir seçenektir. Çünkü kampüs içerisinde yurtlarda kaldıkları zaman daha çok sosyalleşme imkanını bulurlar. Aile yanı konaklama ise Kanada’da profesyonelleşmiş bir sistemdir. Öğrencilerin aile yanı konaklamalarının avantajı ise Kanada kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulmalarıdır. Kanada’da dünyanın her ülkesinden gelen insanların birlikte yaşadığı hoşgörülü bir ortam vardır. Farklı kültürleri tanıma fırsatınız olacaktır. Bununla birlikte Kanada’da dil eğitiminiz boyunca farklı kültürleri tanıyarak, yeni insanlarla tanışarak, yeni yerler görerek dil seviyenizi mükemmel hale getirerek harika bir yaşam deneyimi elde edebilirsiniz.

Kanada’da yurtdışı eğitim için harika bir fırsat oluşturmaktadır. İngilizce olduğu kadar Fransızca eğitimi içinde harika bir fırsattır. Kanada’nın en büyük şehirlerinden olan Montreal, Paris’ten sonra dünyada Fransızca konuşulan 2. Büyük şehirdir. Montreal şehri Quebec Eyaleti’nin de en büyük şehridir. Montreal’de İngilizce 2. Dil olarak kabul edilmektedir. Fransızca eğitimi için Kanada’yı seçtiğinizde yaşayarak öğrenme fırsatınız bulunmaktadır. İngilizce için en çok Toronto, Vancouver şehirleri ön plandayken, Fransızca için en güçlü seçenek Montreal olacaktır. Kanada, yurtdışı eğitim için en güçlü seçeneklerden birisidir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en geniş kara parçasına sahip ülkelerinden ...
İtalya’da mutfak sanatları eğitimleri, Avrupa’dan ve Amerika’dan oldukça ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim