Almanya’ da Yurt Dışı Eğitimi

Almanya dünyada ekonomik ve kültürel olarak gelişimini sağlayan sayılı ülkelerin başında gelmektedir. Eğitim sektöründe de kendisini kanıtlayan ülke her yıl milyonlarca yabancı öğrenciye eğitim vermektedir. Farklı ülkelerden gelen binlerce öğrenci arasına girmeniz diğer yurt dışı ülkelerine göre çok daha kolaydır. Sizlerde Almanya’ da eğitim görerek hayatınızı değiştirebilir ve nitelikli iş sahibi olabilirsiniz. Almanya genel olarak bakıldığında pahalı bir ülkedir. Ancak ülke eğitime verdiği önemi göstermek adına uluslararası öğrencilere birçok avantaj sunarak ekonomik eğitim almalarını sağlamaktadır. Kalite standartları yüksek ve garanti dil eğitimleri ile Almanya’da bulunan üniversitelerden birinde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Almanya üniversitelerinde alacağınız eğitim hangi bölüm olursa olsun ülkemizde diploma denkliği vardır. Dilerseniz okul bittiğine ülkemize dönerek iş hayatına atılabilirsiniz.

Almanya’da Yurt Dışı Eğitimi Almanın Avantajları

Almanya’ da eğitim görmenin öğrencilere sağladığı avantajları sıralayacak olursak;

  • Okumuş olduğunuz bölüm fark etmeksizin ülkemize döndüğünüzde iş dünyasının aranan ismi olursunuz.
  • Dünyanın teknoloji ve bilim alanında gelişmiş en iyi ülkelerinden biri olduğu için prestijli ve kaliteli eğitim alırsınız.
  • Almanca ve İngilizce olmak üzere en az iki dil öğrenerek ülkeye dönersiniz.
  • Kariyerinize rakiplerinizden bir adım önde başlarsınız.
  • Almanya'da ikamet etme şansı kazanırsınız.
  • Diplomanız birçok ülkede denklik aldığı için geniş çalışma alanına sahip olabilirsiniz.
  • Okul bittikten sonra Almanya’ da belirli süre otura ve çalışma izniniz olur. Ülkemizde okuyan öğrencilerin maalesef böyle bir imkânı yoktur.

Üç yıl gibi kısa bir sürede eğitiminizi tamamlayarak kendi ayaklarınızın üzerinde durabilirsiniz. Almanya’ da ki üniversitelerin verdiği diplomalar dünya genelinde birçok ülke tarafından kabul görmektedir. Kariyerinizi sağlama almak ve başarılı olmak adına Almanya yurt dışı eğitim programlarından faydalanabilirsiniz.

Almanya'da Yurt Dışı Eğitim Şartları

Almanya’ da eğitim görmek için taşımanız gereken bazı şartlar vardır. Bu şartların başında ilk olarak ülkemizde 12 yıllık eğitimi tamamlamış olmanızdır. Daha sonra ülkemizde yapılan üniversite sınavında dört yıllık bir fakülte kazanmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Almanya’ da okumak istediğiniz bölüme ülkemizde yerleşmeniz gerektiğidir. Bölüm değişikliği şartı bütün fakülteler için geçerli değildir. Bu nedenle risk almadan direk istediğiniz bölümü yazmanızı tavsiye ederiz. Almanca bilginiz eğitim alabileceğiniz seviyede değilse belirli aralıklar ile düzenlenen dil kurslarına gidebilirsiniz. Ülkede eğitim dili Almancadır. Bu nedenle İngilizce eğitim alabileceğiniz bölümler maalesef kısıtlıdır. Almanya’ da okula kabul işlemleri birçok ülkeye göre daha kolaydır. Başvuru yaptığınızda kısa süre içerisinde kabul görür ve eğitiminizi alabilirsiniz.

Almanya’da Yurt Dışı Eğitim Maliyetleri

Almanya’ da eğitim masraflarına bakıldığında ülkemiz ile aynı hesaba gelmektedir. Almanya’ da devlet üniversitesinde okuyan bir öğrencinin okula dönem harç ücretini yatırması yeterli olacaktır. Üniversiteler harç ücretlerinin dışında herhangi bir ücret talebinde bulunmazlar. Bunun dışında öğrencinin konaklama, beslenme ve sosyal ihtiyaçlarına aylık 500 euro ayırması yeterli olacaktır. Okullar öğrencilerin konaklaması için yurt ve öğrenci evleri hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle başvuru yaptığınız üniversitelerin konaklama imkânlarında da yararlanabilirsiniz. Özel üniversitelerin maliyetleri 10.000- 30.000 Euro arasında bölüme ve okula göre farklılık göstermektedir. Sizlerde ilgili programları inceleyerek bütçenize uygun okullara başvuru yapabilirsiniz. Üniversitenin öğrencilere sunduğu haftalık çalışma avantajlarından da gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca Almanya’ da lisans eğitimi üç yıl olduğu için ülkemize göre bir yıllık eğitim masrafı olmamış olur. Ülkemizde farklı bir ile okuyacağınıza Almanya’ da üç yıl lisans eğitimini tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika’da okumak birçok kişinin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Fakat bu noktada ...
İrlanda, Avrupa'nın kuzeybatısında yer alan ülkelerden biridir. Bu ülkede iki adet ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim